Adobe розказала про нове покоління свого штучного інтелекту Firefly для Photoshop, After Effects і Premiere Pro

 | 15.00

Adobe Firefly

Adobe представила нове покоління ШІ-функцій — генеративні моделі Firefly, які створюватимуть шрифти, зображення, аудіо, відео та 3D-моделі.

Firefly має мультимодальний характер і може створювати аудіо, відео, ілюстрації та 3D-моделі за текстовими підказками. Adobe розглядає впровадження можливості додавати власні портфоліо у базу навчальних даних моделі, що дозволить авторам відтворювати продукт із власним стилем.

Перша модель, яка доступна вже зараз і поки може генерувати лише зображення та шрифти, навчена на «сотнях мільйонів» зображень із каталогу фотографій Adobe Stock та інших матеріалів загального користування, що практично гарантує, що її використання не призведе до судових позовів.

Інтерфейс системи має віконце чату для текстових підказок із добіркою згенерованих фрагментів. Щойно користувач введе текст, система продемонструє з десяток початкових пропозицій. Далі можна змінювати стилі та ефекти зображення, або редагувати підказку до того моменту, доки система не видасть те, що потрібно.

Adobe Firefly

Ще одна функція першої моделі Firefly — створення налаштованих ефектів шрифтів і генерування каркасних логотипів на основі відсканованих малюнків і ескізів. Це все дуже круто, але потенційно може позбавити роботи величезну кількість цифрових художників, якщо їх продукти будуть незаконно використані. Ініціатива Adobe Content Authenticity Initiative (CAI) прагне запобігти цьому.

CAI — це спроба встановити правила у новій індустрії. Запропоновані робочі стандарти регулюють етичну поведінку та прозорість у процесі навчання ШІ. Наприклад, CAI створить тег «не тренуватися», який працює за тією ж основною ідеєю, що й стандарт винятків robots.txt. Наразі близько 900 організацій у всьому світі, «включаючи медіа та технологічні компанії, неурядові та наукові організації» підписали цей план.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.