Ajax Systems встановила захист та охорону для графіті вуличного художника Banksy в Київській області

 | 12.00

Ajax Benksi guard

Бездротову систему безпеки Ajax встановили на чотирьох роботах Бенксі в Бородянці, Ірпені та Горенці для захисту та збереження робіт від можливого вандалізму та погодних умов.

Об’єкти підключені до цілодобового моніторингу від охоронної компанії «Шериф». Відтепер на будь-які спроби викрасти або зіпсувати малюнки миттєво реагуватиме швидка група охорони. Роботи знаходитимуться під захистом до відправлення в музей.

Ajax Benksi guard

Роботи Бенксі зʼявилися в українських містах восени 2022 року. Відтоді вони стали одним із символів підтримки України. У грудні 2022-го одну з робіт намагалися викрасти, тому було ініційовано проект із захисту малюнків.

Ajax Benksi guard

Компанія Ajax Systems реалізувала цей проект за ініціативи Київської обласної військової адміністрації та органів місцевого самоврядування.

Які датчики встановили?

Система захисту містить близько 20 датчиків і чотири централі системи безпеки (хаби). Датчики незалежні від постійного живлення, а централь може знаходитися у віддаленому приміщенні. Хаб тримає зв’язок з датчиками на відстані до 1700 метрів та повідомляє охоронну компанію про тривогу менш ніж за 0,15 секунди.

Вуличні датчики руху MotionCam Outdoor PhOD та датчики відчинення DoorProtect Plus виявляють спроби пошкодження чи наближення до обʼєкта. Вбудовані сенсори реагують на удари і вібрації. У разі тривоги спрацює сирена StreetSiren і виклик екіпажу швидкого реагування. Для захисту робіт від зовнішніх чинників встановили прозорі протиударні стінки з полікарбонату. А на місці малюнку з зображенням дзюдоїста в Бородянці додатково встановили тимчасову захисну споруду з датчиком LifeQuality. Він має сенсори температури, вологості та CO2. Реле WallSwitch допомагає автоматизувати контроль за показниками мікроклімату, щоб малюнок не псувався.

Це не перша ініціатива компанії Ajax Systems із захисту мистецтва та культурних пам’яток в Україні та за кордоном. Так, у 2021 році під постійним наглядом системи Ajax перебував оригінал Конституції Пилипа Орлика, розташований в історичній будівлі Софійського собору. Того ж року систему захисту Ajax встановили у Пархомівському музей ім. П.Ф. Луньова. Крім того, Ajax охороняє об’єкт світової спадщини ЮНЕСКО в Норвегії — дерев’яну архітектуру міста Берген.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.