100 днів галузі

 | 13.18

Ця інформація розглядалася під час наради в Державному департаменті зв’язку та інформатизації. О. Проживальський, зокрема, повідомив, що протягом найближчих двох місяців буде внесено зміни до Концепції розвитку телекомунікацій в Україні, розробленої Держзв’язку. З цією метою у Департаменті буде створено робочу групу за участю науковців, представників асоціації «Телас», Укртелекому, операторів мобільного зв’язку. Передбачається розробити кілька цільових програм, зокрема телефонізації населених пунктів переважно у сільській місцевості, важкодоступних і депресивних районах, у тому числі з використанням сучасних радіотехнологій.
Заступник міністра транспорту та зв’язку – директор Держзв’язку торкнувся й інших нагальних питань. Так, він переконаний, що Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення має бути повернено в підпорядкування Мінтрансзв’язку. Адже його діяльність лежить передусім у площині надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення телерадіоорганізаціям загальнонаціонального, регіонального та місцевого рівнів. Також КРРТ надає в користування канали електрозв’язку тощо. Тож головне завдання концерну виключно телекомунікаційне – передача сигналів телерадіомовлення від постачальників програм до споживачів, у тому числі в цифровому форматі. Саме Міністерство транспорту та зв’язку є розробником проекту Державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення і його визначено координатором відповідних робіт, а реалізацію завдань здійснюватиме КРРТ.
Ще одним важливим завданням Держзв’язку вважає розробку Програми розвитку національного державного ефірного мовлення в FM-діапазоні. Це дозволить стовідсотково забезпечити населення України національним мовленням.
Аналізуючи стан реалізації державної політики в галузі зв’язку, заступник міністра підкреслив важливу роль галузевої науки. Серед першочергових завдань – визначення ефективних шляхів поліпшення матеріально-технічного та фінансового стану науково-дослідних установ і вищих навчальних закладів ІТ-галузі. Особливого значення набуває повернення до сфери управління Мінтрансзв’язку провідної наукової установи галузі – Українського науково-дослідного інституту зв’язку. У спадок попереднє керівництво інституту залишило значні проблеми: занедбаність наукової роботи, недостатню координацію дій щодо реалізації завдань Національної програми інформатизації. Наразі проводиться серйозна робота з «оздоровлення» фінансового становища УНДІЗ.
Стосовно УДППЗ «Укрпошта» О. Проживальський зауважив, що підприємство має вийти на значно вищий рівень обслуговування споживачів і знайти шляхи поліпшення економічного стану, зокрема підвищити заробітну плату. Вирішення цих питань зокрема передбачає концепція Державної програми розвитку поштового зв’язку. За словами заступника міністра, не варто зволікати з виробленням ефективних рішень для оптимізації мережі Укрпошти і ширшого запровадження пересувних відділень зв’язку. На його думку, доцільно використовувати і поширену за кордоном практику надання поштових послуг, наприклад в супермаркетах.
Заступник міністра – начальник Держзв’язку навів деякі цифри, що характеризують результати роботи підприємств галузі за сто днів – із січня по березень поточного року. Так, було забезпечено зростання доходів від надання послуг зв’язку на 22,5 % – з 8,8 до 10,8 млрд грн (порівняно з аналогічним періодом минулого року). Найбільш динамічно зростали доходи від діяльності у сфері інформатизації (на 56 %), комп’ютерного зв’язку (на 48 %), з нього – надання доступу до Інтернету (на 50 %), поштового зв’язку (на 43,7 %), мобільного зв’язку (на 28 %). Водночас доходи від фіксованого телефонного зв’язку зросли лише на 2 %.
Найбільш вагомими сегментами залишаються ринок послуг мобільного зв’язку – 63 %, реалізація обчислювальної техніки та обладнання і комп’ютерний зв’язок – 24,4 %, послуги фіксованого телефонного зв’язку – 22,9 %.

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.