5 способів монетизувати свій талант з Talkytimes

 | 16.00

learning

На сьогодні більше 70% молодих людей в віці 18-35 років не вірять, що можна реалізувати свій потенціал на теренах України. На їх думку «заробіток» і «талант» це практично несумісні поняття, об’єднати які вдалося лише тим, хто зміг зробити власне унікальне вміння частиною професії. Насправді майже кожен навик можна перетворити на спосіб заробітку, наприклад, цікавий співрозмовник здатен стати чудовим оратором, а любителю розмірковувати на нетипові теми вдасться реалізувати себе в сфері філософії. Експерти з новітньої платформи Talkytimes впевнені, що будь-які вдалі ідеї чи починання мають бути оцінені, але для цього необхідно підібрати відповідний спосіб.

Ми відібрали 5 доступних українцям кращих способів монетизувати свої таланту:

1. Talkytimes — платформа для людей, готових ділитися креативними ідеями та вміннями

Розробники Talkytimes створили платформу для зручної і надійної монетизації якісного контенту, адже вони впевнені, що справжній талант заслуговує на те, щоб його побачили і оцінили. При цьому, будь-який профіль органічно просувається за допомогою стрімів і постів, а для отримання доступу до монетизації достатньо пройти просту процедуру верифікації.

Talkytimes — це відносно молода платформа для українських користувачів, але всі вони визнають її зручність. Наприклад, неможливо залишити поза увагою такі переваги ресурсу:

 • Класична система підписок. По аналогії з іншими популярними соціальними мережами, на профіль творця можна підписатися, щоб стежити за його оновленнями контенту. При цьому, можливість фоловити когось є цілком безкоштовною, а значить користувач не пропустить жодної цікавої інформації через відсутність коштів на рахунку.
 • Зрозуміла система донату. В Talkytimes монетизація талантів відбувається завдяки донатам від фоловерів. Тобто якщо якесь відео, пост, стрім чи текст сподобався користувачу, він може заохотити креатора до розвитку цієї теми завдяки системі платних подарунків чи донатів. Також платформа передбачає можливість відправки автору справжніх подарунків, що є досить незвичайною практикою для українських користувачів.

2. Patreon — простір для монетизації унікального контенту

Якщо ви власник блогу, сайту чи каналу на YouTube, то гарантовано чули про платформу Patreon, яка є успішним прикладом взаємовигідної співпраці творців і їхніх підписників. І хоча в Україні ресурс працює з 2018 року, він вже популярний серед українців — наприклад, на сьогодні тут уже зареєстровано понад 300 YouTube-каналів українською мовою.

Суть платформи досить проста: креатори та незалежні митці отримують можливість для публікації цікавих проектів, а підписники (або патрони) за певну суму можуть отримати доступ до незвичайного контенту або до можливостей, які надає творець. Інтернет-ресурс вже став вибором багатьох музикантів, письменників, художників, блогерів та подкастерів, які відзначають його безперечні переваги:

 • Зрозумілий користувацький інтерфейс. Розробники Patreon подбали про те, щоб на сайті однаково зручно було як творцям, так і користувачам, тому зробили ставку на інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Наприклад, креатору потрібно зареєструватися, обрати підписку і опублікувати контент, а патрону — знайти цікавого автора, підписатися на нього і вибрати суму щомісячної фінансової підтримки, яка буде зніматися з рахунку автоматично.
 • Свобода творчості. Як тільки творець отримає фінансову підтримку, він може вибрати напрям творчості чи тему, що цікавить користувачів, і вкладати отримані кошти в їх розвиток: пробувати нові формати, купувати необхідне обладнання чи проходити курси для розвитку власних навичок.
 • Позитивне спілкування. Система підписників дозволяє відсіяти хейтерів ще на етапі знайомства з автором — навряд чи незацікавлені користувачі згодні будуть платити за неактуальні для них проекти. В результаті, автор менше залежить від лайків і дизлайків, зосереджуючись на позитивному спілкуванні та зворотному зв’язку.

3. Twitch — ресурс для побудови кар’єри на хобі і захопленнях

За допомогою функціоналу Twitch можна займатись улюбленими справами не лише для підняття настрою, але й для отримання прибутку. Платформу можна назвати навчальним табором для молодих стрімерів, адже вона пропонує хороші можливості для монетизації ідей. При цьому заробляти тут можна кількома способами:

 • Підписка на канали і стріми. Традиційно, підписка дозволяє глядачам матеріально допомагати автору на шляху до саморозвитку. Цікаво, що на Twitch можна підтримувати креаторів одноразово або ж оформити щомісячне автоматичне продовження підписки. При цьому фоловери отримують доступ до великого списку можливостей на вибір автора, включаючи подарунки, смайли та ін.
 • Смайли і емодзі Bits. В Twitch творці можуть заробляти навіть в чаті за допомогою спеціальних анімованих картинок Bits. Наприклад, за кожен відправлений смайл в системі повідомлень Cheer на каналі креатору нараховується по 0,01$. Крім того, Bits можна вбудовувати прямо в трансляції і стріми чи використовувати як спосіб для голосування фоловерів.

Цікаво, що багато українських сервісів донату базуються саме на платформі Twitch — наприклад, Diaka, Donatello чи DonatUA.

4. Twitter — тепер за цікаві блоги можна отримувати помісячний заробіток

В 2021 році розробники Twitter вирішили розширити можливості своєї платформи і додали до сайту функцію монетизації контенту за допомогою нової функції Super Follows або програми Amplify Publisher Program. Оновлення доступне не всім, адже для заробітку на блогах профіль має відповідати певним умовам, а автор повинен пройти кваліфікацію:

 • Відкритий акаунт. Щоб функція Super Follows стала доступна в вашому Twitter, акаунт користувача має бути відкритим і доступним для всіх бажаючих глядачів.
 • Високий рівень популярності. Монетизувати публікації і твіти зможуть користувачі, на чий профіль підписалися не менше 10 тисяч фоловерів. З часом розробники планують зменшити мінімальну кількість глядачів для розширення використання функції монетизації.
 • Активність блогу. На донат не можуть претендувати креатори, які публікують за місяць менше 25 постів. Тобто програма має фіксувати регулярну активність протягом певного періоду.

Якщо блогер відповідає всім вказаним умовам і є повнолітнім, він зможе самостійно вибирати вартість підписки на свої оновлення для фоловерів. Вказані розробниками межі варіюються від 2,99$ до 0, 99$.

5. YouTube — надійна і перевірена часом класика

Кожен контент-мейкер знає, що YouTube дає можливість монетизувати свій талант з Google AdSense аккаунтом. І чим більше у автора підписників та чим довше вони переглядають відео, тим більше коштів нараховується креатору. Тобто автор отримує кошти вже за те, що глядачі дивляться його стріми, влоги й інший контент. Однак, і для YouTube існують певні функціональні обмеження:

 • Кількість підписників. watermarkwatermarkМожливість отримання прибутку за свою творчість доступна лише користувачам, які мають більше 1000 підписників на каналі.
 • Активність переглядів за рік. Щоб активувати функцію монетизації, блогеру потрібно мати не менше 4000 годин переглядів за останні 12 місяців.

Крім того, YouTube дозволяє креативній молоді заробляти на преміум-підписках, коли доступ до певного контенту надається тільки обмеженій кількості користувачів за певну ціну.

Також молоді і активні креатори можуть заробляти на таких популярних платформах, як Instagram, Facebook, TikTok, та в інших соціальних мережах — тут продумана класична система партнерства з компаніями та публікації спонсорських файлів.

Сподіваємося, що серед різноманіття платформ ти зможеш обрати найбільш гідну і привабливу для свого творчого розвитку, де твій талант отримає визнання, а твої унікальні ідеї — гідну монетизацію.

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.