Огляд Ajax FireProtect 2: точніше, надійніше, варіативніше

 | 06.00

Ajax FireProtect 2

Компанія Ajax Systems цього року розширила портфель пристроїв для забезпечення безпеки приміщень. FireProtect 2 став новим поколінням пожежних датчиків Ajax. Ми вже тестували перше покоління і відзначали його ергономічність, інтуїтивність і непомітність роботи для користувача. Другою новинкою зараз став WaterStop — це автоматизований запірний кран з дистанційним керуванням.

Почнемо з FireProtect 2 і розкажемо наскільки ще кращими і цікавішими стали пожежні датчики компанії.

Особливості нового FireProtect 2

Пожежні датчики Ajax повідомляють користувача про підвищення до небезпечного рівня чадного газу (CO), появу диму і раптових стрибків температури.

Ajax FireProtect 2

Перше покоління завжди мало датчики тепла та диму і було доступно у двох версіях: з та без датчику чадного газу. Новий FireProtect 2 пропонується в 10 версіях. Є три ознаки, за якими відрізняються датчики: корпус, набір сенсорів та живлення.

Корпусів всього два: великий та маленький. В великому корпусі усі датчики доповнені димовою камерою. В малому — усі датчики без димової камери.

По сенсорах є такі версії датчиків:

  • з димовою камерою, датчиком тепла та датчиком чадного газу;
  • з димовою камерою та датчиком тепла;
  • з датчиками тепла та чадного газу;
  • з датчиками тепла;
  • З датчиками чадного газу.

Крім того кожна з версій доступна із змінними та незмінними батареями. Моделі із батареями, що не замінюються працюють 10 років і після їх розрядження потрібно буде замінити датчик. Змінні батареї забезпечують автономну роботу до 7 років. Після розряду батареї можна замінити на нові.

Така варіативність дозволяє більш гнучко вибирати датчики під потреби місця розміщення. Наприклад, в приміщеннях, де дим — нормальне явище можна встановити датчик без димової камери. Наприклад, в Британії на кухнях є вимога ставити датчики саме з сенсорами температури. Без інших сенсорів.

Ajax FireProtect 2

Головними апгрейдами другого покоління стали:

  • Нова та запатентована камера диму яка не потребує очищення;
  • Двоспектральний сенсор який відрізняє дим від пари;
  • Термістор, що швидко реагує на горіння синтетичних матеріалів;
  • І, звісно, зручний софт який мінімізує хибні спрацювання.

Дизайн

Ajax FireProtect 2

Традиційно це ергономічний пристрій з елегантним дизайном. FireProtect 2 випускаються в корпусах білого та чорного кольору.

Ajax FireProtect 2

Монтаж все такий же простий. Кріпильна панель SmartBracket дозволяє розмістити датчик і вирівняти його на 90 градусів після встановлення.

В першому поколінні кнопка для вимкнення тривоги була сенсорною і розташована під логотипом. У другому поколінні вся панель з логотипом є великою «залізною» кнопкою, яку можна натиснути з підлоги віником, палкою, будь-чим.

Ajax FireProtect 2

Світлова індикація стала більш варіативною. Встановлені три світлодіоди інформують про тривогу, несправність та нормальну роботу датчика. Вони розташовані біля торця корпусу над логотипом, тому варто розташувати датчик так, щоб їх було видно.

Ajax FireProtect 2

Моделі з датчиком диму мають більш масивний корпус через наявність всередині димової камери.

Оснащення

Нові FireProtect 2 оснащені запатентованою димовою камерою. Вона повністю непроникна для комах і захищена від пилу, тому  її взагалі не потрібно чистити. У димовій камері є двоспектральний оптичний сенсор, який за допомогою синього й інфрачервоного світлодіодів відрізняє дим від водяної пари.

Ajax FireProtect 2

Звісно, немає нічого абсолютного, тому навіть якщо якийсь пил потрапляє в камеру, хибному спрацюванню запобігатимуть інші доповнення. Оптична система має конструкцію з якою пил і комахи не зможуть перебувати у двох променях сенсора одночасно, тому вони не активують тривогу. Крім того, оновлений програмний алгоритм HazeFlow 2 обробляє дані, які отримує від сенсорів, і знижує ризик хибних тривог практично до нуля.

Ajax FireProtect 2

Датчики FireProtect 2 мають два термістори які розташовані зовні корпусу для максимально точного вимірювання температури у приміщенні.

Версія з додатковим сенсором чадного газу виявляє концентрацію CO на рівні 50 ppm та вище. Цей показник ще не впливає на самопочуття людини. Для розуміння, голова може почати боліти при рівні 220 ppm.

Ми відмічали в огляді першої моделі, що гучна сирена мала одну тональність на всі типи тривог. Новий вбудований зумер потужністю 85 дБ сповіщає про високий рівень СО іншим звуком, тому буде одразу зрозуміло що сталося.

Зв’язок та софт

Фірмовий радіопротокол Jeweller забезпечує захищений зв’язок з хабом на відстані до 1700 метрів без ретранслятора, з ним — удвічі більше. Є функція синхронізації для випадків, коли один датчик виявляє пожежу, а інші датчики активують вбудовані зумери за 20 секунд. До слова, це втричі швидше, ніж вимагає стандарт.

Додати датчики до системи традиційно просто за допомогою QR-коду. Вони налаштовуються в мобільному застосунку Ajax і вся інформація про них доступна в режимі реального часу. Сповіщення про тривоги доставляються за допомогою push-сповіщень, SMS або дзвінків.

Враження

Новий FireProtect 2 став якісним продовженням лінійки протипожежних датчиків. Більша кількість варіантів комплектації датчиками дозволяє обирати більш доцільний варіант. Підвищення точності та надійності сенсорів роблять з нього фактично ідеальний варіант для побутових та комерційних приміщень в яких можуть бути різні умови щодо пилу, забрудненості та додаткових умов середовища. Все це супроводжується притаманними бренду гарною ергономікою, зручними інсталяцією та налаштуваннями.

Читайте також:

Огляд датчику якості повітря Ajax LifeQuality: свій клімат

Огляд розумного вимикача Ajax LightSwitch: дотик, світло, магія

Огляд Ajax KeyPad Plus: безпека дотиком

Дмитро
Керівник проектів hi-Tech

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.