Огляд датчику якості повітря Ajax LifeQuality: свій клімат

 | 06.00

Компанія Ajax Systems випустила в цьому році новий датчик, який допомагає слідкувати за якістю повітря. Якщо FireProtect Plus, про який ми розповідали свого часу, сигналізує у надзвичайних обставин, при задимленні, пожежі чи надмірній концентрації чадного газу (CO), то новий Ajax LifeQuality це пристрій для підвищення комфорту, який дозволяє відстежувати параметри повітря і автоматично задіювати кліматичне обладнання в разі необхідності.

Що таке Ajax LifeQuality?

Ajax LifeQuality

Це датчик якості повітря, який має сенсори температури, вологості та вуглекислого газу (CO2). Примітно, що датчик відстежує зміну якості повітря, зберігає історію показників та виводить поточні цифри у застосунку. В тому числі історію показань можна переглядати у ретроспективі — на графіках.

Ajax LifeQuality

Використовуючи дані, можна створювати сценарії автоматизації, наприклад вмикати зволожувач, підключений через Ajax Socket при зниженні вологості або вентиляцію в разі перевищення встановленого порогу CO2 (за допомогою Ajax Relay або WallSwitch). Додати LifeQuality до системи, традиційно просто — достатньо просканувати QR-код на пристрої.

Дизайн та оснащення

Ajax LifeQuality

Ajax LifeQuality має невеликого розміру пластиковий корпус та логотип з різнокольоровою підсвіткою — який може слугувати для швидкої індикації якості повітря. Для кріплення використовується панель, яка дозволяє фіксувати датчик на плоскій поверхні. Щоб зняти LifeQuality, не потрібно розбирати корпус, достатньо просто повернути його. Вбудований акселерометр повідомить, якщо датчик був знятий з кріпильної панелі або його перемістили.

Ajax LifeQuality

Вологість і температуру вимірює цифровий сенсор SHT40 швейцарської компанії Sensirion. SHT40 має механізм самодіагностики та забезпечує точність до ±0,2°C за температурою та ±2% за вологістю.

Сенсор Sunrise це оптичний недисперсійний інфрачервоний сенсор. Він вимірює вуглекислий газ у повітрі прямим методом без використання математичних моделей. Сенсор відрізняється енергоефективністю із середнім споживанням 45 μA. Шведський виробник Sensair гарантує мінімум 15 років вимірювань з точністю ±(30 + 3%) ppm. Заявлено, що обидва сенсори мають медичну точність вимірювання.

Традиційно для пристроїв Ajax Systems, LifeQuality є повністю автономним. Він живиться від двох батарейок CR123A, яких має вистачити на 3 роки. З огляду на наш досвід користування іншими пристроями з автономним живленням, ці дані доволі точні.

Робота і налаштування

LifeQuality можна використовувати як стаціонарно, у квартирі, магазині чи на підприємстві, так і в якості портативного сенсора. LifeQuality працює без з’єднання з хабом або ретранслятором, використовується вбудована пам’ять. Її достатньо для зберігання даних протягом 72 годин.

Ajax LifeQuality

Коли користувач захоче дослідити якість повітря у готельному номері, іншій квартирі, чи в машині. Він може взяти пристрій з собою, а при відновленні звʼязку з хабом, усі дані надсилаються і синхронізуються в застосунку Ajax.

Ajax LifeQuality

Крім застосунку, дані вимірювань можна побачити просто доторкнувшись  до логотипу на корпусі, який сповістить кольоровою індикацією про якість повітря. Відповідно до рівня якості, вологості чи температури використовуються зелений, жовтий, рожевий та червоний кольори.

Ajax LifeQuality

У застосунку можна налаштувати, про який показник буде сигналізувати підсвічування – температуру, вологість чи CO2. Можна вибрати варіант, коли пристрій буде блимати щойно значення обраного параметра вийде за межі, встановлені в налаштуваннях.

Якщо Дані отримані датчиком зберігаються і в хмарному сервері Ajax Cloud, у зашифрованому вигляді, протягом двох років.

Професійне використання

При використанні на підприємствах, складських приміщеннях, магазинах, можна створити мережу датчиків яка буде керувати вентиляційною системою. З використанням сценаріїв автоматизації, при зміні параметрів повітря, система  автоматично увімкне кліматичне обладнання.

Налагодження і моніторинг комплексної системи можливий з програмою PRO Desktop. Вона показує статуси всіх пристроїв Ajax, веде журнал подій та даних мікроклімату. В свою чергу інженер монтажу може дистанційно вносити зміни в налаштування та надавати додаткові послуги відповідно до специфіки об’єкта.

ajax pro desktop lifequality

Враження

Ajax LifeQuality – традиційно мінімалістичний і функціональний пристрій з набором датчиків, який робить важливу справу, а саме – слідкує за якістю повітря у приміщенні. Все ж таки дихання це постійний процес і тривалі перебування у приміщеннях — одні з найвпливовіших на організм обставин. Налаштування відбуваються швидко і просто. Зібрані дані можна переглянути в будь-який час, а якщо перевіряти рівень якогось з параметрів потрібно регулярно, достатньо торкнутися логотипу  на корпусі і не заходити у мобільний застосунок. Можливість створення сценаріїв дозволяє налаштувати автоматизовану роботу кліматичних пристроїв, як вдома, так і підприємствах.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.