Огляд розумного вимикача Ajax LightSwitch: дотик, світло, магія

 | 06.00

Компанія Ajax Systems все активніше поповнює портфель пристроїв рішеннями для розумного та «автоматизованого» будинку. Ми розповідали про стартовий набір з якого можна почати знайомство з пристроями і забезпечити житло і ділянку охоронною системою. Для убезпечення житла від затоплення, вогню та небезпечної концентрації чадного газу (СО) у компанії також є різні датчики, наприклад LeaksProtect и FireProtect Plus. Тепер прийшов час підвищення комфорту з допомогою розумних вимикачів світла LightSwitch. Про них і розкажемо.

Що таке Ajax LightSwitch?

Ajax LightSwitch

Ajax LightSwitch це вимикач світла, що має мінімалістичний дизайн. Із ним світло можна перемикати, торкаючись сенсорної панелі, зі смартфону (в застосунку), або автоматично — налаштувавши сценарії автоматизації.

Ajax LightSwitch

LightSwitch має сенсорну панель, вона досить велика за площею, тому особливо цілитись для спрацювання вимикача не потрібно. Також зона спрацьовує у разі наближення руки на відстань 15 мм, це корисно у випадку брудних рук. Вимикач оснащений світлодіодним підсвічуванням, яке допомагає знайти його вночі. При цьому яскравість мінімальна і не заважає навіть при розміщенні біля ліжка.

Сенсорні вимикачі Ajax доступні у восьми кольорах: чорний, білий, димчастий, сірий, графіт, слонова кістка, устричний, оливковий. Такої палітри буде достатньо для більшості інтер’єрів. 

Ajax LightSwitch colors

Що всередині?

Ajax LightSwitch складається з реле та кнопки, яка може бути одинарною чи подвійною. Також у компанії є комбінована рамка, що дозволяє встановити поряд 2, 3, 4 чи 5  вимикачів. Чотири розміри рамки дозволяють об’єднувати декілька вимикачів. Також є прохідні вимикачі. Вони потрібні, наприклад, для ввімкнення світла з одної сторони коридору і вимкнення на іншій, або навпаки. В нашому випадку ми мали справу з одинарними вимикачами на одну та дві клавіші.

Ajax LightSwitch

Пристрій підходить для стандартної європейської розетки і для нього не потрібен нейтральний дріт. Ajax LightSwitch розрахований лише для встановлення у приміщеннях.

Ajax LightSwitch

Ajax LightSwitch

Вимикач сумісний з лампами потужністю від 5 до 600 Вт. Для освітлювальних приладів низької потужності у комплекті до пристрою є конденсатор.

Ajax LightSwitch

Додати пристрій в систему безпеки так само просто як і датчики. Достатньо відсканувати QR-код пристрою через застосунок Ajax. Наліпка з кодом є як на пристрої, так і його коробці, тому не переживайте, якщо до цього вже встановили його у стіну. Вимикач підтримує зв’язок з контрольною панеллю (Hub) на відстані до 1100 метрів за умови відсутності перешкод.

Ajax LightSwitch

Ajax LightSwitch

Реле вимикача поміщено в стандартизованого розміру стакан проводки, за межами стіни ми бачимо напівпрозору частину яка має світлодіоди індикації роботи та підсвічування. У подвійних вимикачів є смуга посередині, що розділяє сенсорну зону для кожної сенсорної клавіші.

Ajax LightSwitch

Рамка основи вимикача зроблена з пластику, тому при монтажі треба закручувати гвинти обережно, щоб не зламати її. Як і з будь-якими вимикачами, перед встановленням також треба ретельно підготувати поверхню стіни і монтажну коробку в яку вставляється реле.

Ajax LightSwitch

Сенсорна панель замикається фіксаторами на реле в чотирьох точках. Якщо, поверхня навколо буде не рівною, не всі контакти можуть працювати, а панель не зафіксується.

Як працює?

Після монтажу сенсорної панелі вимикач почне підсвічуватися зеленим кольором, це означає, що прилад працює. Після першого дотику, зелене підсвічування згасне і вимикач працюватиме в штатному режимі. Навіть без додавання у систему Ajax, LightSwitch вже вмикатимуть і вимикатимуть світло.

Підключення до системи Ajax дозволить працювати з LightSwitch дистанційно. Дуже зручно якщо, наприклад, забув вимкнути світло при виході з квартири.

Багато варіантів використання можна реалізувати у сценаріях. Світло може вмикатися і вимикатися за розкладом, по тривозі, реагувати на зміну режиму охорони або при натисканні іншого LightSwitch. Також можна налаштувати таймер автоматичного вимкнення.

Нагадаємо, що сценарії можуть запускати роботу пристрою не тільки за часом, а і при спрацюваннях інших датчиків. У випадку вимикачів, зручним виявився варіант автоматичного ввімкнення світла у коридорі при знятті з охорони, так власник заходить додому не у темряві. Або ввімкнення світла у відповідній кімнаті при спрацюванні датчику руху або протікання води. Ще один приклад, який у всіх на слуху — імітація присутності вдома через ввімкненням світла із LightSwitch,  реле чи смарт-розетки Socket.

Враження

Ajax LightSwitch – напрочуд мінімалистичний та простий ззовні девайс, який поєднує професійні технології безпеки та продуманий досвід користування.. Як і всі пристрої Ajax його досить просто встановити та налаштувати для роботи у вже робочій еко-системі. 

Перетворити звичайний вимикач на розумний можна без будь яких додаткових прокладань дротів. Маючи кілька таких вимикачів можна налагодити автоматизоване відключення світла у квартирі при постановці на охорону, вмикання чергового світла при її знятті та епізодичне вмикання за потреби у окремих кімнатах. Зауважимо, що вимикач має ставити електрик з допуском до 220, а пристрої Ajax — професійний інженер монтажу.

Вартість LightSwitch звісно вища ніж у звичайних вимикачів, але при цьому нижча за альтернативні варіанти спеціалізованих топових брендів із віддаленим керуванням. До того ж, приналежність до системи Ajax дозволяє інтегрувати їх у вже звичну та налаштовану систему.

Характеристики Ajax LightSwitch

Максимальна ефективна випромінювана потужність (ERP):до 20 мВт
Модуляція радіосигналу:GFSK
Дальність радіозв’язку:до 1100 м
Напруга живлення:230 В, 50 Гц
Захист за струмом:більше ніж 2,6 А
Потужність комутованого приладу:5 — 600 Вт
Підтримка сценаріїв:так
Безконтактне керування:так
Підсвічування:так
Діапазон робочих температур:–10°C — +40°C
Захист:IP20
Габарити:Форм-фактор європейського типу (55)

76,3 × 72,3 × 29,2 мм

Ціна:
LightSwitch однокнопочний1998 грн
LightSwitch двокнопочний2268 грн
LightSwitch прохідний2108 грн
Сторінка пристрою на сайті виробника

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.