Акуратний підхід до стільникових

 | 11.23

Варто відзначити, що оператори позитивно оцінили ініціативу міністра. Зокрема, за словами генерального директора компанії «Український мобільний зв’язок» Андрія Дубовскова, відкритість з боку міністерства у відносинах з операторами варта наслідування. Які ж питання обговорювалися під час заходу?
Зв’язок на бездоріжжі
Головний блок питань стосувався телефонізації сільських, важкодоступних і депресивних регіонів та забезпечення масового доступу населення до послуг зв’язку.
На думку Й. Вінського, використання новітніх, у тому числі мобільних радіотехнологій, дозволить вирішити проблеми телефонізації та інформатизації в країні. Зокрема, за його даними, сьогодні в Україні на 100 сімей припадає в середньому 55 стаціонарних телефонів, а в окремих регіонах відсутній будь-який зв’язок. «Приблизно у 2,5 тис. населених пунктів країни взагалі відсутній фіксований телефонний зв’язок, а це громадяни, які проживають на 9 % території країни», – зазначив він. З іншого боку, на 100 жителів припадає 118 SIM-карток, постійно ж користуються мобільним зв’язком понад 60 % населення, що значно перевищує кількість абонентів фіксованого зв’язку.
«Водночас, за різними оцінками, від 5 до 10 % території країни ще не охоплено мережами мобільного зв’язку», – підсумував Й. Вінський. Для того, щоб мати повну картину забезпеченості населених пунктів усіма видами зв’язку, міністр звернувся до кожного оператора з проханням найближчим часом надати міністерству точну інформацію щодо наявного покриття мереж мобільного зв’язку.
Також на зустрічі розглядався один із варіантів вирішення проблеми доступності послуг зв’язку, який полягає у «розгортанні мереж мобільних таксофонів у місцевостях із низьким рівнем телефонізації або абонентських пунктів колективного користування, які забезпечать доступ не тільки до послуг зв’язку, а й до всіх телекомунікаційних послуг».
За словами Й. Вінського, міністерство зі свого боку готове підтримувати операторів, аби будівництво відповідних мереж не було збитковим для бізнесу. «Ми готові внести свою частку шляхом бюджетного фінансування. Але наразі нам треба спільно відпрацювати шляхи залучення бюджетних коштів у рамках чинного законодавства», – підкреслив він. За його словами, спільне завдання міністерства та операторів полягає в забезпеченні 100 %-го доступу населення до сучасних послуг зв’язку.
Результатом заходу стала ідея створення при Мінтрансзв’язку постійно діючої робочої групи, до складу якої повинні увійти представники провідних операторів мобільного та фіксованого зв’язку. Вона має розробити комплекс заходів (Програму) 100 %-го охоплення території України мережами фіксованого та мобільного зв’язку. Ця пропозиція знайшла підтримку в керівників операторів мобільного зв’язку. Так, президент компанії «Київстар GSM» Ігор Літовченко підтвердив досягнуту домовленість щодо спільної з міністерством роботи у вирішенні цих питань, особливо щодо покриття важкодоступних районів та сільської місцевості.
Щодо продажу Укртелекому та Євро-2012
Міністр також акцентував на актуальності спільного вирішення низки питань у контексті підготовки до Євро-2012. За його словами, будівництво нових об’єктів та проведення змагань чемпіонату Європи мають бути забезпечені повним комплексом телекомунікаційних послуг, у тому числі послуг мобільного зв’язку, цифрового телебачення, швидкісного доступу до Інтернету тощо. Планується, що під час проведення чемпіонату навантаження на мережі зв’язку, у тому числі мобільного, суттєво зросте, і мережі операторів мають бути до цього готові. Крім того, міністр відзначив необхідність розробки консолідованої позиції щодо реалізації важливих соціальних та економічних завдань, поставлених Президентом та урядом.
Й. Вінський також оприлюднив основні положення документа стосовно умов продажу Укртелекому, який розробило міністерство. За його словами, сьогодні завершується процес документального оформлення відповідних пропозицій, які містять основні положення. А саме, не допустити можливості створення «глобального монополіста» на ринку зв’язку, унеможливити обмеження доступу держави в умовах надзвичайних ситуацій або військового стану, а також не допустити, щоб новий власник, використовуючи можливості оператора, мав змогу диктувати власні умови роботи іншим суб’єктам ринку. За словами міністра, кінцева стадія продажу Укртелекому буде відбуватися шляхом проведення аукціону.

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.