Огляд ноутбука-трансфомера ASUS ExpertBook B7 Flip: багатопрофільність

 | 07.00

Ноутбуки для бізнесу багато чим відрізняються від звичайних, користувацьких моделей. Починаючи з дизайну і дещо збільшеними габаритами, які не є критичними для працівників офісів, закінчуючи залізом та модулями для забезпечення безпеки доступу. Сьогодні розглянемо модель ASUS ExpertBook B7, яка є представником бізнес-лінійки ноутбуків компанії, а заразом із тим помітно вирізняється серед «устоїв» ринку корпоративних пристроїв.

Дизайн та компонування

ASUS ExpertBook B7 (B7402) 04b

Не дивлячись на те, що технології вже дозволяють будувати потужні ноутбуки і робити їх відносно тонкими, корпоративні моделі були останніми хто міг похвалитись вагою іміджевих моделей близько кілограма. ASUS ExpertBook B7 Flip – на перший погляд є як раз тільки но реалізованим концептом з потужним процесором і мінімально можливими габаритами та вагою. При цьому пристрій тестується на відповідність стандартам MIL-STD 810H, тому легкі струси, вібрації, температури –37°C до –49°C, тисячі раз використані порти, невелика кількість вологи — йому не страшні.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

Металевий корпус матового темно-синього кольору, який використовується у ASUS в корпоративних пристроях, має товщину 18,9 мм у складеному вигляді. Важить ноутбук менше 1,5 кг і в поєднанні з тонкими рамками дисплею (8,59 мм по боках та 10 мм зверху) виглядає досить витончено. Уточнимо, що покриття дисплею дещо більше фактичного розміру матриці. Тут є чорне поле і виступ навколо екрану.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

Однак веб камеру 720p заховали як раз під це покриття, разом із повзунком для відкриття шторки, парою мікрофонів та датчиками наближення. Мікрофони доповнені програмною підтримкою шумоприглушення.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

На корпусі мінімум дизайнерських елементів, однак вони є. Із звичного – наліпки компонентів під клавіатурою зліва, шильдик harman kardon справа, напис NFC на самому тачпаді. Логотип ASUS ExpertBook є над клавою і на кришці з зовнішньої сторони. Тут же, ззовні, в нього вбудували світлодіод червоного кольору. Якщо користувач не готовий йти на контакт з тим хто до нього підійшов, можна ввімкнути індикатор зайнятості (за замовчуванням це комбінація «Fn» + «1»). Подібне рішення ми зараз зустрічаємо в аудіо-гарнітурах для офісів та call-центрів.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

Очевидно, головною особливістю цієї моделі є можливість розвертати кришку дисплею на 360°. В процесі цього руху петлі будуть також займати характерні положення. Так у режимі класичного ноутбуку реалізовано Ergo Lift, який піднімає корпус над поверхнею за рахунок нижнього торця кришки.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

Далі кришка вкладається на 180°, що буває зручним в 1 з 100 життєвих ситуацій. З дещо дивного — петлі досить чутливі і затягнуті не сильно, тому коли піднімаєш ноутбук зі стола чи колін трохи різкіше, кришка самоволі відхиляється назад. Виглядає наче ноутбук зомлів.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

При подальшому розкритті, біля 270° ми отримуємо варіант «стенду», в якому клавіатура деактивується і стає підставкою для дисплею. Коли ж кришка зустрічається з дном ноутбука – отримуємо планшет, де ще більшу функціональну роль на себе бере Windows.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

Тут і стають в нагоді клавіші регулювання гучності збоку і опціонально придбаний стілус для тицяння в дисплей. Інтерфейс також може швидко переводитися із горизонтальної до вертикальної орієнтації.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

Клавіатура ноутбуку має досить широкі кнопки, очікувано зручні для набору текстів. Звісно вона з підсвічуванням клавіш. Хід кнопок складає 1,5 мм – механізм майже безшумний і при цьому спрацювання абсолютно точні, як при сильному швидкому натисканні, так і м’якому-повільному. Клавіші «Enter», «Shift», «Backspace» досить великі, правий «Shift» так і зовсім гігантський. Кнопки цифр «1»-«4» виділені кольором – на них за замовчанням забиті декілька швидких команд, які можна змінювати. Наприклад, ввімкнення індикатора зайнятості, про який ми вже згадували. В програмі налаштувань MyASUS можна вибрати за що відповідають гарячі комбінації серед цілого ряду функцій.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

Тачпад не занадто великий і витягнутий у ширину. Досить зручний для роботи на ходу. На дотик він монолітний, ніяких зайвих люфтів окрім такого собі «stealth»- кліку для лівої та правої клавіш. При довгому тапі на іконці – виводиться калькулятор. Таким чином закрили реалізацію цифрового блоку клавіш.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

Відступи від клавіатури до країв корпусу досить значні тому, що ExpertBook B7 Flip оснащується великою кількістю повнорозмірних портів. З одного боку: два порти Thunderbolt 4, HDMI 2.0b, порт USB 3.2 Gen 2 Type-A, mini Display Port, гібридний 3,5 мм аудіо та LED-індикація стану ноутбуку. З іншого: отвір замка Kensigton, micro HDMI, слот SIM-карти, кнопка живлення, кнопка регулювання гучності і ще один USB 3.2 Gen 2 Type-A. На цій же стороні під ними всіма є слот для Smart-карт. Кнопка живлення водночас також є сканером для розпізнавання відбитків пальців.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

Нижня частина ноутбуку це з’ємна кришка на гвинтах, смужка вентиляційних отворів в ній, декілька гумових ніжок, пара динаміків згаданого бренду. Грані скошені під кутом – таким чином звук з передньої частини луною відбивається від поверхні, а сам корпус в цілому здається ще більш компактним.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

Оснащення

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

ASUS ExpertBook B7 Flip отримав 14-дюймовий дисплей із співвідношенням сторін 16:10, тобто він дещо вищий за звичні моделі, хоча таке співвідношення все частіше зустрічається і у лінійках пристроїв для фанатів «творчості». Роздільна здатність складає 1920 x 1200, що добре для перегляду та роботи з текстами та графіки. Заявлене колірне охоплення діапазону 100% sRGB каже нам про те, що створювати презентації та файли із певним набором ілюстрацій та відео можна, але за коректність кольорів має відповідати інший пристрій з департаменту дизайну. Це тут і не головне, бо другою фішкою яку ми вже коротко згадали, це режим ASUS PrivateView. Активація поляризаційного шару не дозволить будь кому за вашою спиною прочитати чи сфотографувати те, що зображено на дисплеї.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

Сенсорний екран стане в нагоді у транспорті чи коли демонструвати контент потрібно «на ходу». Керувати запуском файлів, листанням слайдів або графіки можна за допомогою пальців, а щоб не замацувати поверхню – можна використати стилус, який магнітиться до кришки ноутбуку.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

Операційна система завдяки програмним доповненням ASUS також зрозуміє декілька характерних жестів – тапи і свайпи декількома пальцями в різні сторони. Базовий набір команд через натискання наведемо нижче:

asus gestures b7 flip

Що стосується «заліза», то звісно флагманська модель не могла отримати щось нецікаве. Всього є два варіанти чотириядерних процесорів 11-го покоління Intel з графікою Intel Iris Xᵉ. Перший, це Core i7-1195G7 з робочою частотою 2,9 ГГЦ і бустом до 5 ГГц, другий — Core i5- 1155G7 з частотою 2,5 ГГц і бустом до 4,5 ГГц.

pcmark 10

В нашому випадку встановлено максимальний варіант. Intel Core i7-1195G7 – енергоефективний чотириядерний мобільний процесор для ультрабуків, що належить до сімейства Tiger Lake U, представлений у 2021 році. Поєднує в собі 4 ядра з архітектурою Willow Cove (8 потоків). Графіка Intel Xe у даному чіпсеті має 96 ядр і працює на частоті 400 — 1400 МГц. Кеш-пам’ять третього рівня у процесора та графіки загальна та налічує 12 МБ. Core i7-1195G7 виробляється за покращеним 10-нм техпроцесом SuperFin. TDP є динамічним і може регулюватися від 12 до 28 Вт.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

До ноутбуку додали 32 ГБ оперативної пам’яті DDR4 та 1 ТБ-SSD від Samsung формату M.2 із шиною NVMe PCIe 3.0. Потенційно ОЗП можна наростити до 64 ГБ, а постійної пам’яті може бути і 2 ТБ. Причому на певних ринках можливий варіант двох окремих SSD по 1 ТБ. Таким чином можна буде створити захищені варіанти використовуючи RAID-масиви. Зважаючи на досить гнучкий підхід у комплектації корпоративних пристроїв, ми усвідомлено наводимо інформацію про всі доступні версії ExpertBook B7 Flip.

pcmark 10 full system drive

В навантаженому режимі система охолодження досить ефективно справляється з теплом. Разом із тим через швидкі команди панелі енергоспоживання можна примусово розігнати процесор до 28 Вт для отримання технічного можливого максимуму продуктивності. Суб’єктивно, у «найгучнішому» варіанті кулери чутно, але досить терпимо. Ні про яке заглушення динаміків вітром із кулерів мова не йде. Можна також вибрати тихий режим роботи, який забезпечить близько 22 заявлених Дб. В більшості рядових сценаріїв ноут безшумний.

ASUS ExpertBook B7 (B7402)

Серед комунікацій відзначимо нові версії бездоротових модулів – двох діапазонний Wi-Fi 6 (802.11ax) та Bluetooth 5.2. Фірмове програмне доповнення Wi-Fi Master до того ж намагається поліпшувати та оптимізувати передачу даних. Модуль стільникового зв’язку на європейських ринках може мати підтримку мереж 5G та eSIM.

Значним програмним блоком є MyASUS – утиліта яка збирає як дані про систему, так і дозволяє оновити драйвери та програмні доповнення, скористуватися сервісними послугами та вибрати режим роботи процесора, дисплею та системи в цілому. Зокрема є можливість синхронізувати ноутбук із смартфоном і отримувати сповіщення, відповідати на дзвінки з ноутбуку або копіювати посилання та файли між пристроями.

Встановлено 63 Вт·год батарею з трьох ячейок, що забезпечує автономну протягом 10 годин у офісному форматі навантаження. Для перегляду відео но-стоп ноутбука вистачає на 11 годин.

pcmark 10 battery office

pcmark 10 battery video

Враження та висновки

Ноутбук ASUS ExpertBook B7 Flip це дуже гнучкий в прямому та переносному сенсі слова пристрій. Як класичний ноутбук він легкий і компактний, при цьому має все необхідне для роботи. Набір програмних інструментів та модулів забезпечує його всебічно для продуктивної і безпечної роботи. Мова про модуль TPM 2.0, дактилоскопічний сенсор, можливість ускладнити візуальний витік інформації завдяки режиму PrivateView. Як ноутбук-трансформер, B7 Flip дозволяє працювати в стислих умовах, на кшталт столика переднього сидіння у літаку, при цьому батарея забезпечить повний робочий день, чого вистачить на тривалу роботу без доступу до розетки. Є і можливість роботи в режимі планшета, наскільки це можливо в поєднанні з Windows. Але тривіальні сценарії, показ слайдів та графічні замітки від руки — здаються досить органічними. В плані комунікацій та портів, модель готова до ролі джерела трансляції контенту із можливістю отримувати дані на максимальних швидкостях. Версія Flip фактично знімає всі обмеження які обумовлені класичним форм-фактором і робить дану модель дійсно багатопрофільною.

Характеристики ноутбуку ASUS ExpertBook B7 Flip (B7402FE)

Дисплей:14”, 1920 x 1200, 16:10, 500 кд/м², 100 % sRGB
Процесор:Intel Core i7- 1195G7,2,9-5,0 ГГц
Відеоадаптер:Intel Iris Xᵉ
Оперативна пам’ять:32 ГБ, DDR4
Накопичувач:PCIe Gen3 x4 NVMe v1.4, 1024 ГБ
Роз’єми:2xUSB Type-C (Thunderbolt 4 з DisplayPort і Power Delivery 3.0), HDMI 2.0b, 2х USB 3.2 Gen 2 Type-A, mini Display Port, 3,5 мм, Kensigton, micro HDMI, SIM
Веб-камера/мікрофон/LAN:так/так/ніт
Дактилоскопічний сенсор:так
Бездротові комунікації:Wi-Fi 802.11ax, Bluetooth 5.2
Підсвітка клавіатури:біла
Акумулятор:63 Вт·ч, Li-ion
Додатково:стилус
Операційна система:Windows 11
Габарити:320х234х18 мм
Вага:1,44 кг
Постачальник:Представ-во компанії ASUS в Україні
Ціна:Орієнтовно $2100

Оцінка:

+ ергономіка

+ оснащення

+ автономність

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.