Огляд ігрової миші ASUS ROG Keris Wireless AimPoint: все краще

 | 06.00

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

Модель мишки Keris від ASUS вже знайома нашим читачам. Ми тестували її кілька років назад, причому мали змогу познайомитись одразу з двома версіями – бездротовою і дротовою. Вона сподобалась нам завдяки своїй ергономіці, однак геймери-експерти відзначали, що сенсор міг би бути і кращим. Прислухавшись до них, компанія ASUS випустила свій фірмовий сенсор Aimpoint, який став одним з кращих в периферії компанії. Власне, доосснащення ним моделі Keris і стало результатом виходу моделі ROG Keris Wireless Aimpoint, яка до того ж, отримала і пару цікавих деталей екстер’єру.

Дизайн та ергономіка

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

Форма корпусу ASUS ROG Keris Wireless AimPoint лишилася такою ж відносно попереднього варіанту моделі. Миша має пластиковий корпус із плавним вигином спинки. Кнопки займають менше третини довжини, тому зручні як для продольного хвату, так і пазуро-подібного. Форма миші розрахована під праву руку середнього чи малого розміру, нам, наприклад вона відчувається занизькою.

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

Боковини не мають рельєфних або гумових вставок з коробки, але в новому поколінні цей момент виправили комплектними гумовими наліпками. Вони розраховані на приклеювання до кнопок та боковини під ними. Таким чином переставляти мишу дуже зручно і пальці не ковзають зовсім. Та і зовнішність стала набагато цікавішою. Щоправда, зняти їх буде нелегко — клей дуже якісний.

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

Візерунок і колір накладок у чорній та білій версії ROG Keris Wireless Aimpoint однаковий. За рахунок білих та чорних кольорів в ньому, він буде однаково пасувати обом. Решта пластику чіпка і приємно шорстка, тож тепер вже у всіх сценаріїв гри, проблем з ергономікою не буде.

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

Бокові матові кнопки більше не знімні, такими вони були лише у бездротовій версії. В попередній моделі вони кріпилися магнітами та мали різні кольори. Між кнопками є невелике трикутне заглиблення, що дозволяє розрізняти їх на дотик. Колесо прокручування має прогумоване покриття з діагональними тактильними насічками.

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

Фронтальна частина не змінилася – тут розташовано порт USB Type-C з достатнім простором навколо – можна підключати будь-який за розмірами кабель. На спинці, традиційно, присутній логотип ROG і тепер це єдиний елемент з підсвіткою.

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

Основа корпусу миші не змінилася. Тут є чотири трикутні тефлонові ніжки по кутах, навколо сенсора по центру є ще одна кругла ніжка. Повзунковий перемикач режимів роботи знаходиться справа, якщо дивитися на підошву. Доступна робота з підключенням по 2,4 Гц, кабелю чи Bluetooth (зверху-вниз). Кнопки перемикання рівня роздільної здатності та парування у бездротовому режимі розташовані зліва. Нижче є ніша для передатчика.

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

Комплектація

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

В комплект з мишею йде декілька доповнень. Серед них USB-подовжувач для передатчика, перехідник з USB-A на USB-C, чотири тефлонові накладки на ніжки, чотири гумові накладки на кнопки та бічні кнопки, пара фірмових мікро-перемикачів ROG та наліпки.

Комплектний кабель з переходом від USB Type-A на USB Type-C має довжину в 2 метри і плетіння типу паракорд. Він дуже м’який та гнучкий, тому ніколи не зачепиться за щось на столі. Ергономіка гарна, але про довговічність, тим не менш, говорити не доводиться.

Адаптер USB Type-A на USB Type-C в цьому поколінні отримав фіксатор, за який можна його закріпити на краю килимка, та підключити передавач. Здавалося б, метр до ресівера, який підключено до панелі роз’ємів на материнській платі, не має бути проблемою для якості передачі сигналу, однак по факту проблеми є і краще закріпити передатчик поближче до миші.

Оснащення

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

В миші використовуються фірмові перемикачі ROG в червоному прозорому корпусі. Для них, як і раніше, заявлено ресурс в 70 млн натискань. Альтернативно можна поставити комплектні Omron D2F-01F з сірими штоками.

Важливим нововведенням є те що тепер сюди можна інсталювати не тільки механічні кнопки на три контакти, але й оптичні кнопки на п’ять контактів. Повний перелік підтримуваних механізмів можна знайти у розділі підтримки на офіційному сайті моделі.

Для бокових кнопок використовуються «сині» перемикачі Kailh. Енкодер колеса прокручування цього ж бренду.

Щоб розібрати мишу потрібно зняти дві гумові заглушки, які знаходяться біля задніх ніжок, та викрутити два хрестові гвинти. Після чого відвести верхню частину корпусу назад і вверх. Є пара застібок. Тому робити це все треба обережно – щоб не зламати фіксатори.

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

Ліва та права кнопки натискаються з однаковим зусиллям, часом навіть замалим. При цьому у них чіткий і короткий клік. Люфт та вільний хід практично відсутні. Середня кнопка під колесом прокручування, розташованого у глянцевому заглибленні, натискається трохи тугіше та дещо приглушено. Натискаються бічні клавіші легко, з клацанням та без люфту. Колесо крутиться майже безшумно та легко.

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

Логотип з зоною підсвітки можна налаштовувати на будь-який колір, яскравість та вибирати з п’яти світлових анімацій. Доступна й функція, коли підсвітка показує поточний рівень заряду батареї, сигналізує про її розряд чи про режими підключення.

Налаштування

Без використання Armoury Crate миша  дозволяє перемикатися між чотирма рівнями роздільної здатності, натискаючи відповідну кнопку зміни DPI. Логотип на короткий час підсвітиться відповідним рівню кольором. Також роздільну здатність можна змінювати поступово, обертаючи колесо прокрутки, попередньо утримуючи при цьому клавішу DPI впродовж трьох секунд, поки не блимне підсвітка і логотип не змінить колір.

Коротке натискання на кнопку Pair послідовно перемикає один з трьох каналів підключення по Bluetooth.

Червоний-синій відповідно означають максимальне-мінімальне значення точко на дюйм. Ще можливо перемикати профілі, комбінуючи кнопку DPI та різні кнопки. Всього їх п’ять і за кожний відповідає своя:  задня бокова (перший), передня бокова (другий), середня під колесом (третій), ЛКМ (четвертий), ПКМ (п’ятий).

У фірмовій Armoury Crate можна змінювати команди на п’яти клавішах та у двох напрямках прокручування. Усі зміни можна зберегти в один з п’яти бортових профілів миші чи необмежену кількість профілів на ПК. Миша та ПЗ підтримують автоматичну та примусову перевірку оновлення прошивки та програмного коду.

У налаштуваннях продуктивності сенсора є чотири рівні роздільної здатності, які можна налаштувати в діапазоні від 100 до 36 000 cpi з кроком 50 cpi. Для кожного з рівнів можна обрати колір підсвічуваня логотипу. Можна активувати/відключити повідомлення на екрані про зміну роздільної здатності. Сенсор можна відкалібрувати по висоті відриву під 12 різних типів фірмових поверхонь. Або під власну, обравши режим калібрування вручну

Тут же на вибір є частоти опитування в 125, 250, 500 або 1000 Гц. Окремо можна увімкнути або вимкнути кутову прив’язку курсора. Можна обрати кут віртуального повороту сенсора по горизонталі в межах +/- 20 градусів.

В налаштуваннях підсвітки на вибір є режими постійної підсвітки, пульсація кольором, зміна кольорів та їх яскравість, реагування підсвітки на натискання, індикація заряду батареї, а також синхронізація з Aura Sync. Для створення індивідуальних ефектів можна використати Aura Creator.

Редактор макросів дозволяє записувати команди з миші та клавіатури, у тому числі й напрямки прокручування колеса. Траєкторія руху курсора не фіксується. В одну макрокоманду вміщається до 100 команд, кожна з яких складається з часу затримки, пов’язаної з натисканням та відпусканням клавіші.

У вкладці автономності є сповіщення у вигляді блимання червоної підсвітки. Можна вибрати 50, 25, 20% заряду або без цього. Так само налаштовується час переходу в режим сну при простої: 1, 2, 3, 5, 10 хвилин або ніколи. Зі «сну» миша виходить швидко тому можна ставити мінімальне значення.

Враження

Нова ігрова миша ASUS ROG Keris Wireless AimPoint отримала вдалий набір оновлень, причому всі вони не стільки маркетингові, скільки дійсно технічні. Найбільш значимим звісно є фірмовий сенсор AimPoint з хорошими характеристиками. Щодо ергономіки корпусу не можемо не відзначити накладки для покращення зчеплення з рукою та пальцями. Так, миша втратила змінні магнітні панелі бокових кнопок та підсвітку колеса прокручування, але це далеко не функціональні речі. Миша має гарну автономність і може підключатися в режимі Bluetooth до трьох пристроїв одночасно.

Характеристики ігрової миші ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint (P709)

Тип сенсора:ROG AimPoint
Роздільна здатність:36 000 DPI
Максимальна швидкість650 дюймів/сек
Максимальне прискорення:50G
Частота опитування:1000 Гц
Перемикачі:70M ROG механічні перемикачі
Кількість клавіш:5 + колесо прокрутки + кнопка DPI
Підключення:Bluetooth 5.1, 2,4 Гц, USB Type-A 2.0
Габарити:118 x 62 x 39 мм
Вага:75 г
Акумулятор:37 мАгод
Додатково:пам’ять для профілів, підтримка макросів
Постачальник:предст-во ASUS в Україні
Цена:$105

Оцінка:

+ класний сенсор Aimpoint

+ «тихі» перемикачі

+ додаткові гумові накладки

+ підтримка NVIDIA Reflex

-замалі габарити для великих рук

Читайте також:

Огляд ігрової миші ASUS ROG Strix Impact III: чіткість та різкість

Тест ігрових мишок ASUS ROG Keris та Keris Wireless: рекурсія підключень

Тест миші ASUS TUF Gaming M4 Wireless: за двома зайцями

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.