Огляд контролерів ASUS ROG Raikiri та Raikiri Pro: коробка налаштувань

 | 12.47

ASUS ROG Raikiri and Pro

Модель контролера ROG Raikiri втілює в собі концепцію ідеального геймпаду для Xbox по версії компанії ASUS. Хоча з функціональної точки зору вона подібна до оригінального контролера, є деякі унікальні особливості, які додають «корисностей» під час гри.

Основна відмінність ROG Raikiri Pro полягає в розширених опціях підключення. Окрім звичайного USB-з’єднання, вона підтримує бездротове підключення через 2,4 ГГц або Bluetooth. watermarkВажливо відзначити, що для самих консолей Xbox в них підтримується лише дротове підключення.

Дизайн

ASUS ROG Raikiri and Pro

ASUS ROG Raikiri має класичний та впізнаваний дизайн геймпада для консолей Xbox. Зовнішність тут більш цікава, бо має різні зони покриття, переважають чорні та сірі кольори. Корпус виконаний з міцного пластику, місцями з текстурою для кращого зчеплення. Контролер має вагу 224 г, що є нормальним показником, адже тут вага допомагає краще відчувати маніпулятор.

ASUS ROG Raikiri

Зокрема ручки зручно лягають в руки, мають ергономічну форму та покриті на передній та зворотній стороні ручок рельєфним малюнком, забезпечуючи надійний хват.

Вбудована різнобарвна підсвітка розташована в заглибленні двох діагональних ліній, що проходять через центр та периферію правого джойстика. Вона приємна для очей, має кілька ефектів зміни відтінків і може бути налаштована за яскравістю через програмне забезпечення Armoury Crate. Її призначення здебільшого естетичне. Однак є і практична сторона — в темряві вона може допомогти знайти пристрій або зрозуміти де який контролер, коли їх два.

Власне основна превага ASUS ROG Raikiri полягає у наявності власного програмного забезпечення для налаштування його функцій. Геймпад по факту налаштовується один раз, а всі зміни зберігаються безпосередньо в пам’яті пристрою. Тут доступна повна інформація щодо поточних налаштувань джойстиків, тригерів, вібраційних моторів та додаткових кнопок. watermarkwatermarkwatermarkЄ чотири типи налаштувань кнопок та віддачі, під кожне виділене окреме діалогове вікно.

Можна налаштувати «мертві» зони та чутливість на відхилення для обох джойстиків. Підсвічування можна вимкнути повністю, вибрати анімацію зміни кольорів. Для світлових ефектів також налаштовується колір, яскравість та напрямок. watermarkДля додаткових власних регулювань підсвічування можна встановити застосунок Aura Creator.

ASUS ROG Raikiri Pro

ROG Raikiri Pro отримав дисплей, що розташовано на місці таблички з логотипом у дротовій версії. Екран в Raikiri Pro може виводити дані про зарядку та тип підключення. А в софті від ASUS можна обрати яку анімацію чи картинку виводити. От тільки ця корисна інформація про пристрій буде виводитися лише кілька секунд при включенні, а надалі її замінює «міні-заставка».

Клавіші та компонування

ASUS ROG Raikiri

Ліва сторона геймпада ASUS ROG Raikiri прикрашена візерунком, що складається з безлічі малих та одного великого напису ROG. Тут розміщено класичний джойстик зі заглибленням під палець та звичайна хрестовина D-pad.

ASUS ROG Raikiri

На правій стороні, пластик якої напівпрозорий з логотипами, встановлено другий джойстик, а також чотири стандартні кнопки X, Y, A та B. На жаль, їх написи виконані фарбою, що може призвести до стирання з плином часу.

У звичайній версії в центральному трикутнику, також з напівпрозорого пластику, вбудована табличка з цифрами створення бренду Republic of Gamers.

В обох моделях нижче цього місяця розташована стандартна кнопка Xbox, а ще нижче – індикатор живлення та кнопка Share для знімків екрана. Зліва є клавіша View, а справа – класична кнопка Menu.

ASUS ROG Raikiri Pro

Гніздо формату 3,5 мм для підключення гарнітури знаходиться на передньому боці геймпада між ручками для хвату. Аудіо працює із вбудованим ЦАП від ESS Technology. При першому увімкненні геймпада або підключенні гарнітури, звук мікрофона завжди вимкнений.

ASUS ROG Raikiri Pro

Ззаду розташовані дві додаткові кнопки зверху та два тригери знизу. Кнопки-курки працюють у режимі «є/немає» контакту, тоді як тригери мають широкий діапазон аналогового ходу, який реєструється самим контролером. Також є можливість перевести тригери в кнопковий режим, зсунувши відповідні повзунки біля них знизу. Тоді їх хід стає значно коротшим.

ASUS ROG Raikiri Pro

Позаду тут також знаходиться порт USB Type-C, який можна використовувати з будь-яким стандартним кабелем такого типу. Недолік полягає в тому, що все фізичне навантаження лягає саме на роз’єм. Додаткового забезпечення фіксації кабель не має, тому різкі та рвучкі рухи геймпадом можуть призвести до пошкодження порту або контактного роз’єму кабелю.

ASUS ROG Raikiri
ASUS ROG Raikiri
ASUS ROG Raikiri Pro
ASUS ROG Raikiri Pro

Кабель для сигнального з’єднання з USB Type-A на USB Type-C має нейлонове плетіння та довжину 3 метри. Вага становить 81 грами. На кабелі розташована липучка, яка дозволяє регулювати його довжину.

ASUS ROG Raikiri Pro

Знизу корпусу геймпада можна побачити дві великі додаткові кнопки у формі трапецій. Їх можна налаштовувати для стандартних команд контролера або для регулювання чутливості джойстиків. Між цими кнопками розміщена наліпка з унікальним серійним номером виробу.

Загалом ергономіка контролерів дуже зручна і за рахунок додатків у виглядів ціпкого покриття стала ще краще ніж в оригінальних моделях.

Враження

Геймпад ASUS ROG Raikiri призначений для роботи в ігрових системах від Microsoft і вбудовано підтримує API режиму Xinput. Він повністю сумісний і з ПК, які використовують операційні системи Windows 10 та Windows 11, а також з ігровими приставками Xbox One, Xbox Series X та S. Геймпад не потребує ніяких драйверів, його достатньо просто підключити. Хіба що  для додаткових налаштувань знадобиться фірмова програма від ASUS.

Геймпад ROG Raikiri Pro сподобався своїм міцним та чіпким корпусом, точними та чутливими тригерами, вбудованим ЦАП і можливістю швидкого вимкнення мікрофона за допомогою одного кліку кнопки. Також він оснащений підсвічуванням. Сподобається тим, хто цінує цей елемент.

У всіх інших аспектах модель повторює можливості стандартних контролерів Xbox. Проте його основною перевагою вважається можливість повного програмного налаштування пристрою за допомогою програмного забезпечення ASUS Armoury Crate. Правда і ціна за такі доповнення виявилась значимою, що не лякатиме тільки фанатів бренду.

ASUS ROG Raikiri and Pro

Характеристики ASUS ROG Raikiri та Raikiri Pro

ROG RaikiriROG Raikiri Pro
Сумісність:Windows 10

Windows 11

Xbox Series X/S

Xbox One

Підключення:USB Type-AUSB Type-A, 2,4 ГГц, Bluetooth
Порти:USB-C

3,5 мм аудіо та мікрофон

Дисплей:ніOLED, 1.3”, 128×40 (ч/б)
Аудіовихід:3,5 мм Mini Jack
Вхід для мікрофона:3,5 мм Mini Jack
Довжина кабеля:3 м, знімний
Габарити:103×64×155 мм
Маса:300 г330 г
Постачальник:Представництво ASUS в Україні
Ціна:$130$160

Оцінка:

+ ергономіка та покриття корпусу

+ додаткові налаштування через Armoury Crate

-роз’єм кабелю є слабким місцем

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.