Огляд ігрового ноутбука ASUS ROG Strix G17 2022 року: абсолют

 | 06.00

Ноутбуки з діагоналями в 17 дюймів – доволі нішова історія. Була, років 6-7 назад, до тих пір поки інженери не змогли робити рамки навколо дисплею настільки тонкими, що загальні габарити почали наближатись до 16-дюймових моделей. А 15 до 13-дюймових, до речі. Те ж стосується і ваги – три кілограми могли бути виправданням, лише якщо це космічний корабель. Ну і на додачу, жарт про те що до 17-дюймового ноута, а тим більш ігрового, в комплекті має бути валіза на коліщатках або особистий транспортувальник.

І от всередині важкого 2022 року ми спробуємо визначитись, чи не «занадто багато» ігрової моделі із 17”-дисплеєм для повсякденної роботи з текстами та таблицями і чи не зривається спина після декількох годин подорожі з ним. watermarkПро можливості в іграх ви мабуть і так все зрозумієте почитавши специфікації.

ASUS G713RW-LL183

Ми коротко наведемо опис того що встановлено у ROG Strix G17 і окреслимо особливості роботи деяких компонентів. Приділимо увагу ергономіці, бо довготривале володіння пов’язано із комплексом вражень від використання. watermarkПодекуди будемо порівнювати його з моделлю ROG Strix G513, яка виконана в тому ж дизайні, але з дисплеєм 15,6”.

Дизайн

ASUS G713RW-LL183

ROG Strix G17 отримав шасі яке вже кілька років використовується у лінійці ігрових ноутбуків ROG Strix. Практика тривалого використання вдалого дизайну (технічного та естетичного) з внесенням мінімальних доповнень нам зрозуміла. Тут головною є доцільність, а не дизайн заради дизайну.

ASUS G713RW-LL183

В цьому році внесли лише деякі нові декоративні зміни. На кришці ззовні та всередині біля клавіатури, замість дрібних символів «R», «O», «G» тепер трикутнички. Логотип на кришці отримав підсвічування. Але воно лише білого кольору оскільки використовується підсвічування матриці дисплею. watermarkТому і його яскравість залежить від обраної яскравості екрану.

ASUS G713RW-LL183

ASUS G713RW-LL183

При закритій кришці між кришкою і надбудовою на нижній половині ноутбука залишається відкритий проміжок. Через нього видно світлодіоди роботи дисплею, батареї, накопичувача і активності авіа-режиму. Сітка у надбудові зверху має довільно рознесені, на перший погляд отвори. watermarkУ кутку є панелька Armor Caps у забарвленні зіркового неба з написом «ROG».

ASUS G713RW-LL183

З середини у надбудові є отвори для мікрофонів. Вони підтримують технологію інтелектуального шумоподавлення для запису чистого звуку під час спілкування.

Веб-камери тут нема. Вже декілька років як в компанії було вирішено не псувати круті та дорогі моделі VGA-камерами, дозволивши геймерам докуповувати просунуті моделі самостійно.

ASUS G713RW-LL183

Дно корпусу складається з двох площин — перфорованої та суцільної, які реалізовані на різних рівнях. Ніжки, на які ставиться пристрій, утворюють невеликий підйом корпусу клином. Задні поздовжні ніжки, сіра з гаслом «For those who dare» і кислотно-жовта, із закликом «Back on top» — найкоротші. Найближчі до користувача ніжки найбільше видаються за межі площини основи, компенсуючи задні за висотою. watermarkwatermarkТаким чином вентиляція знизу має більше простору для забирання повітря.

ASUS G713RW-LL183

Є пара дизайнерських пасхалок, частину з яких ми знаємо з минулих поколінь. Дві гумові проставки знизу мають цифри «18-15-07 06/06» та напис «Republic of Gamers». Цифри 18-15-07 – місце літер «R», «O», «G» в абетці, а 06/06 – рік та місць створення бренду ROG.

ASUS G713RW-LL183

З тильної сторони є решітки вентиляції серед яких можна помітити римські цифри MMVI — той же 2006-рік створення бренду.

ASUS G713RW-LL183

Ще у скошених виїмках надбудови над клавіатурою є прорізи. Зліва-направо їх 20 і згруповані вони в різній кількості: 1, 1, 2, 3, 3, 1, 9. У 15,6-дюймовій версії цього корпусу їх було 9. Як пояснили в представництві компанії – іноді отвори, є просто отворами. Як в тому анекдоті про сни по Зігмунду Фройду. В технічній документації наводиться інформація про те, що інженери окремо експериментували з повітряними потоками, що проходять через комплектуючі. Наявність того чи іншого отвору у цій надбудові на корпусі або на нижній кришці в більшості ситуацій обумовлені технічно і  не мають символічного значення.

ASUS G713RW-LL183

Ергономіка

Компонування корпуса, розташування портів, клавіатури та екрану дійсно зручні і не дивно, що цей дизайн ми бачимо не перший рік. В ньому вже не одноразово «збирали» мобільні системи як середнього так і середнього-вищого так рівня.

ASUS G713RW-LL183

Кришка дисплею має невеликий максимальний кут відкриття через своєрідну конструкцію петлиць всередині надбудови, тому іноді при роботі «з колін» відхилення може бути недостатньо. Тим не менш нам здається, що такі ситуації виникають не часто, тим паче з 17-дюймовими ноутбуками.

ASUS G713RW-LL183

Роз’єми поміщені на ліву та тильну сторону. Права звільнена для руки з мишею. Щоправда, там все одно досить відчутно гріє руки повітря із вентиляції у турбо-режимі.

ASUS G713RW-LL183

На лівому торці виведено два USB Type-A версії 3.2 Gen 1 та гібридний роз’єм з можливістю підключення гарнітури з мікрофоном.

ASUS G713RW-LL183

Задня сторона має «стаціонарні» підключення — живлення, Ethernet, повнорозмірний HDMI, два USB Type-C 3.2 Gen 1, які підтримують Display Port з G-Sync та Power Delivery. Отвори досить добре рознесені, тому підключені кабелі та пристрої не заважатимуть одне одному.

У більш компактній моделі замість другого USB-C був ще один USB Type-A і це здавалося більш актуальним рішенням. У 17-дюймовій моделі так і зовсім сумно, що у здоровезного ноута всього два порти USB Type-A. Відсутність зчитувача краток пам’яті ми не будемо враховувати як недолік, бо це ігрове рішення. Хоча в 17-дюмовій моделі його хотілося б мати.

Така кількість пояснюється наявними шинами для підключення інтерфейсів. Пара USB-C та пара USB-A останніх ревізій з високими пропускними спроможностями забирають на себе всі можливості, що можуть надати підключення материнської плати. Тому на більшу кількість можна буде розраховувати в майбутніх поколіннях, коли будуть використовуватися нові материнські плати.

ASUS G713RW-LL183

Клавіатура острівного типу знайома по моделях цієї лінійки. Вона підтримує синхронізацію та індивідуальне налаштування підсвічування для кожної клавіші.

ASUS G713RW-LL183

Окремо зверху винесені п’ять клавіш які можна довільно запрограмувати. Вони промарковані не лише написами «M1 — M5», а й іконками регулювання звуку, вимкнення мікрофону, зміни пресетів енергоспоживання та запуску Armoury Crate. Пресети енергоспоживання також є на клавіші F5, тож ця функція — перший кандидат на перепрограмування. Розміри клавіш та їх форма добре підходять  для ігор та роботи, стрілки трохи знесли вниз, хоча в іграх вони використовуються не так вже й часто.

ASUS G713RW-LL183

Є і нарікання – підсвітка клавіатури охоплює всі нанесені символи, окрім власне написів функціональних клавіш – на них добре розрізняються тільки іконки вторинних функцій. А от п’ять програмованих клавіш підсвічуються повністю включено з написами «M1 — M5» та іконками. Це при тому, що додаткові клавіші як раз можна перепрограмувати на інші функції.

ASUS G713RW-LL183

Оснащення

ASUS G713RW-LL183

Дисплей побудований на матриці, що виконана на базі технології IPS. Вона має роздільну здатність 2560×1440 та підтримує частоту 240 Гц і швидкість відгуку 3 мс. Цей набір оптимальний для тих, кому більш важлива деталізація, так як існує варіант Full HD і з підтримкою частоти 360 Гц, яку оцінять кіберспорстмени. Дисплей має 10 градацій яскравості і на максимальному значенні має показник 337 кд/м2. Заявлене охоплення 100 % колірного діапазону DCI-P3 та піідтримка технології Dolby Vision HDR. У фірмовому додатку Armoury Crate є вкладка GameVisual, де можна задати колірну температуру і вибрати один з восьми попередньо встановлених пресетів роботи дисплею для різних умов.

Система містить представників брендів червоного та зеленого табору. Використовується AMD Ryzen 9 5900HX, який належить до сімейства Cezanne. Він має 8 ядер на основі мікроархітектури Zen 3 із тактовою частотою 3,3-4,6 ГГц і підтримує SMT (16 потоків). Чіп виготовлений за сучасним 7-нм техпроцесом на TSMC, а літера «X» в назві вказує на можливості розгону процесора. TDP чіпа в даному випадку має максимальне значення у 45 Вт. Крім восьми ядер, цей процесор також має інтегровану відеокарту AMD Radeon RX Vega 8 з 8 обчислювальними блоками та частотою до 2100 МГц. На чіпі є 16 МБ кеш-пам’яті третього рівня. Для розуміння, AMD Ryzen 9 5900HX співставний з Intel Core i9 10 та 11 поколінь та за рядом тестів випереджає їх на 5-9%.

Для охолодження використовується фірмовий термоінтерфейс ASUS, рідкий метал, система охолодження активного типу із шістьма мідними тепловими трубками та двома вентиляторами та програмний алгоритм ROG Intelligent Cooling, який слідкує за показниками системи. Дійсно, запустити систему охолодження на максимально можливих обертах можна в одне натискання клавіші і почекати пару секунд поки вентилятори розкрутяться. В іграх типу Cyberpunk 2077 на максималках, температура процесора становила 88-90°C. При цьому звук на колонках варто робити гучніше або використовувати навушники. Але такою є ціна потужності.

При мінімальному навантаженні температура всередині корпусу ASUS ROG Strix G17 знаходилася на рівні 53 °С для процесора з піковим значенням в 59 °С, і 45 °С для мобільної NVIDIA GeForce RTX 3070. При проходженні стрес-тесту температура процесора піднімалася до 92 °С, а дискретного графічного адаптера – до 80 °С. У такому режимі тротлінг процесора не починався.

Відеокарта NVIDIA GeForce RTX 3070 є майже предтоповим рішенням. Вона оснащена графічною пам’яттю GDDR6 обсягом 8 ГБ з 256-бітною шиною та побудована на чіпі GA104-770-A1 Ampere. TGP може бути від 80 до 125 Вт.  В даному випадку є можливість перевести графічну підсистему до Ultimate-режиму, що призводить до підвищення базової частоти з 1110 до 1210 МГц, а динамічної – з 1560 до 1660 МГц. Ефективна частота роботи пам’яті підвищується з 14 000 до 14 304 МГц.

Продуктивності мобільної NVIDIA GeForce RTX 3070 вистачає для запуску сучасних ігор на максимальних налаштуваннях графіки в роздільній здатності Quad HD, але не завжди з комфортним fps. Якщо хочеться стабільні 60 кадрів на секунду, доведеться знижувати налаштування до середнього рівня. А для бажаючих використати по максимуму 240-герцовий екран в онлайн-іграх підійдуть низькі та середні пресети якості або зниження роздільної здатності.

Встановлено 16 ГБ оперативної пам’яті DDR5 з робочою частотою 4800 МГц. Набір не найбільший, може бути ще 32 ГБ. Цікавим є те, що процесор AMD дозволяє задіювати кожну планку ОЗУ як двоканальну. В результаті отримуємо 128-бітну шину із пропускною здатністю до 51,2 ГБ/с. Твердотільний накопичувач від Micron має підтримку PCIe 4.0, виконаний у форматі M.2 та характеризується об’ємом 1 ТБ.

ASUS G713RW-LL183

Що стосується комунікацій, ноутбук має підтримку Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.2. Дротове підключення до інтернету виведено на високий рівень завдяки 2,5 Гбіт порту LAN. Для підключення до бездротової мережі використовується адаптер MediaTek MT7921. Ключова відмінність між стандартами Wi-Fi 6 і Wi-Fi 6E полягає в діапазоні частот. Мережі стандарту WiFi 6E працюють у діапазоні 6 ГГц, пропонуючи більш високу пропускну спроможність порівняно з діапазоном 160 МГц, у якому працюють мережі Wi-Fi 6.

Що стосується автономності, то  для ігрової моделі вона звичайна. 5-6 годин на мінімальному рівні навантаження, трохи менше з відео і по мірі задіяння бездротових комунікацій. Відеокарта не вмикається при живленні від батареї, та й в кращому випадку півгодини гри — сумнівна історія. Блок живлення традиційно великий, як у всіх ноутбуків з потужними відеокартами 3000-серії. Сам ноут важить 2,75 кг, що більш ніж прийнятно, враховуючи габарити, а блок живлення додає ще 1 кг.

ASUS G713RW-LL183

Враження

Так, ми можемо сказати, що ASUS ROG Strix G17 впорається не лише з притаманними йому іграми, а й буде зручним для роботи та повсякденного використання. Цьому сприяє великий дисплей та вдала ергономіка корпусу. До компонування питань практично немає, за виключенням, нереалізованої можливості встановити ще кілька портів. Сучасні комунікаційні адаптери дозволять використовувати бездротові мережі нового покоління.

Продуктивність ноутбука знаходиться на більш ніж гідному рівні, і очікувати іншого результату було б дивно. Його можна сміливо розглядати як ідеальне рішення не тільки для ігор, але і для роботи в ресурсомісткому ПЗ. Отримавши SSD з інтерфейсом PCI Express 4.0 та пам’ять DDR5, модель G17 є по праву одним із найбільш сучасних пристроїв. Не дивлячись на збільшені габарити під 17-дюймовий дисплей, система охолодження все одно може працювати на максимальних обертах за необхідності.

При високому навантажені вона сильно шумить, але це недолік практично всіх потужних ноутбуків і від цього нікуди не дітися. До речі, споживання нових відеокарт NVIDIA GeForce RTX 4000-серії, натякає, що наступні покоління мобільних ПК будуть потребувати ще більш потужних систем охолодження.

Враховуючи ультимативне оснащення у вигляді процесора Ryzen 9 5900HX та відеокарти GeForce RTX 3070, а також вдалого шассі, ноутбук ASUS ROG Strix G713RW стане довготривалим помічником і його моральна старість настане не скоро.

ASUS G713RW-LL183

recommend 2022

Характеристики ноутбука ASUS ROG Strix G17 (G713RW-LL183)

Дисплей:17,3”, 2560×1440, 16:9, IPS, 240 Гц
Процесор:AMD Ryzen 9 6900HX,
Відеоадаптер:NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti, 8 ГБ GDDR6, ROG Boost: 1460MHz при 150W
Оперативна пам’ять:DDR4-4266, 16 ГБ
Накопичувач:1 ТБ PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD
Роз’єми:2xUSB Type-A 3.2 Gen 1, 2xUSB Type-C 3.2 Gen 2 (один з DisplayPort Power Delivery, G-Sync), HDMI 2.0b,
Веб-камера/мікрофон/LAN:ніт/так/так
Дактилоскопічний сенсор:ні
Комунікації:Wi-Fi 6E 802.11ax 2х2, Bluetooth 5.2, 1x 2,5G LAN
Підсвічування клавіатури:Aura
Звук:2 динаміки Hi-Res Dolby Atmos, масив мікрофонів, шумоприглушення з AI
Акумулятор:90 Вт·год, 4S1P, 4-ел. Li-ion
Додатково:Підсвічування корпусу, рюкзак
Операційна система:немає
Габарити:395 x 282 x 23,4 мм
Вага:2,9 кг
Постачальник:Представ-во ASUS в Україні
Ціна:орієнтовно $2300

Оцінка:

+ потужні процесор та відеокарта

+ частота оновлення дисплею

+ габарити як для 17”-моделі

+ швидкісні показники накопичувача та пам’яті

-обмеженість платформи по кількості USB

-підсвічуються тільки іконки на функціональних клавішах

Читайте також тести ноутбуків на цьому шасі:

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.