Огляд ігрової миші ASUS ROG Strix Impact III (P518): чіткість та різкість

 | 06.00

Ніщо так не свідчить про успішність пристрою як його постійне оновлення новими поколіннями. Це стосується і багатьох моделей ігрових мишок від ASUS в лінійках ROG Strix та TUF Gaming. Сьогодні розкажемо про нову ROG Strix Impact III.

Дизайн та ергономіка

ASUS ROG Strix Impact III (P518)

В ROG Strix Impact III зберіглася загальна ідея універсальної, симетричної за формою та доступної за ціною мишки. Хоча у порівнянні з другим поколінням, яке ми вивчали як у дротовому так і без дротовому варіанті, дизайн дещо змінився. Так, симетрію збережено, але корпус став довшим, більш заокругленим та трохи нижчим. Загалом мишка вийшла більш лаконічною і класичною, як естетично так і ергономічно, ставши більш універсальною для долоней різного розміру.

ASUS ROG Strix Impact III (P518)

Корпус виготовлено з пластику, гладенького, але разом із тим і дещо цупкого. Обидві боковини корпусу миші схожі. Вони мають однакову рельєфну зону попереду, для кращої чіпкості пальців. Підйом спинки корпусу під долоню зміщений в задню частину. Нижня частина трішки піднята догори, а боковини мають укіс всередину, утворюючи при погляді в анфас перевернуту трапецію. Тобто переставляти мишу буде зручніше.

ASUS ROG Strix Impact III (P518)

ROG Strix Impact II мала агресивну передню частину корпусу біля зони виходу кабелю зі своїми зонами підсвічування. У Impact III там рівна поверхня. Сигнальний кабель виходить по центру і має захист від перегину.

Загальна вага миші ROG Strix Impact III стала меншою на 20 г в порівнянні з дротовим попередником. Вона не втратила від цього у якості конструкції та матеріалів, але відчувається як зовсім лайтовий і по своєму утилітарний варіант. Тим не менш, люфтів немає, а покриття стійке до забруднень, хоча статика тільки аж бігом збирає пилинки одразу при діставанні з коробки.

ASUS ROG Strix Impact III (P518)

Основні кнопки натискаються з однаковим гучним звуком та середнім зусиллям. Люфтів у вільному стані в них немає. Середня кнопка під колесом також потребує середнього зусилля, але клікає тихіше.

ASUS ROG Strix Impact III (P518)

Колесо прокручування має гумове напівпрозоре покриття, на ньому є діагональний рельєф. Обертається воно легко і чітко, з відчутною фіксацією. На лівому боці корпусу миші є дві додаткові кнопки, розділені проміжком, щоб не промахнутись.

ASUS ROG Strix Impact III (P518)

ASUS ROG Strix Impact III (P518)

М’який та гнучкий кабель в нейлоновому обплетенні має довжину 2 метри. На проводі є гумова стяжка для утримання змотаної частини. Щоправда стяжка ніяк не фіксується на самому кабелі, тому є ризик її втрати при розстібні під час транспортування. Стяжки-липучки у попередніх моделях фіксувалися і на самих кабелях.

ASUS ROG Strix Impact III (P518)

Підсвічування є у колеса прокрутки та логотипа ROG, їх можна синхронізувати з іншими компонентами увімкнувши синхронізацію Aura Sync. Кольори та анімація як і зазвичай налаштовуються у Armouty Crate. Також вона виконує інформативну функцію, показуючи кольором поточний рівень роздільної здатності та обраний профіль налаштувань.

Оснащення та налаштування

ASUS ROG Strix Impact III (P518)

У налаштуваннях сенсора є чотири рівня роздільної здатності, які можна виставити в діапазоні від 100 до 12 000 cpi з кроком 50 cpi. Для кожного з рівнів можна обрати колір світлодіодів для позначення. Можна вмикати/вимикати повідомлення на екрані про зміну роздільної здатності. На вибір є частоти опитування в 125, 250, 500 або 1000 Гц. Окремо можна увімкнути або вимкнути кутову прив’язку курсора.

ASUS ROG Strix Impact III (P518)

В основі мишки є чотири тефлонові ніжки у формі заокругленого трикутника. Віконце інфрачервоного оптичного сенсора знаходиться по центру. Навколо нього є ще одна тонка овальна ніжка. Попереду сенсора бачимо клавішу перемикання рівня роздільної здатності та профілів миші.

ASUS ROG Strix Impact III (P518)

В мишці використовуються фірмові перемикачі ROG. Сенсор тут оптичний, моделі PixArt PAW3311DB-T2MU, це той самий що був у геймерському гризуні TUF Gaming M4 Wireless.

Без інсталяції фірмового програмного забезпечення можна перемикатись між рівнями роздільної здатності, послідовно натискаючи відповідну кнопку «DPI» в основі мишки. Значення роздільної здатності сенсора можна змінювати між чотирма значеннями, не дивлячись на те що піктограма біля кнопки має три стрілочки.

Також роздільну здатність можна змінювати поступово, обертаючи колесо прокрутки. Профілі перемикаються затисканням кнопки DPI та задньої бокової кнопки (перший профіль), передньої бокової кнопки (другий), або середньої кнопки-колесі (третій).

Мишка підтримує макроси. Редактор макросів дозволяє записувати команди з миші та клавіатури, у тому числі й напрямки прокручування колеса. При цьому траєкторія руху курсора не фіксується. В одну макрокоманду можна додати до 100 команд, кожна з яких складається з часу затримки, натискання та відпусканням клавіші. Всі елементи, послідовність та зміст команд можна відредагувати після завершення запису.

Мучити корпус мишку демонтуванням щоб побачити начиння ми не будемо. Колеги пишуть про те, що хоча конструкція проста, при роз’єднанні половин корпусу  можна пошкодити шлейфи, кріплення та сам пластик. На тому й зупинимось. Зауважимо лише, що якщо користувач вичерпає всі 70 млн натискань, замінити перемикачі можна буде без їх перепайки.

Варто додати що не дивлячись на цінову доступність ROG Strix Impact III має підтримку технології NVIDIA Reflex яка дозволяє знизити затримку між введенням та відображенням картинки на екрані. Серед ігор в яких можна відчути переваги пониженої затримки з мишею – останні частини Call of Duty, Apex Legends, Battlefield 2042, Fortnite, God of War, Overwatch та багато інших.

ASUS ROG Strix Impact III (P518)

Враження

Корпус та форма миші ASUS ROG Strix Impact III підходить під долоні великого та середнього розміру. Поверхня в міру аскетична та чіпка, але приємна на дотик. Кнопки та колесо спрацьовують чітко, окремим позитивом є відсутність люфтів у всіх елементів. Кабель достатньо гнучкий і дозволяє обійтись без окремого тримача та не заважає переміщенню по столу. Мала вага мишки дозволяє активно використовувати її і не відчувати ефекту інерції.

В миші встановлено якісний оптичний сенсор з невидимою інфрачервоною підсвіткою PixArt PAW3311. В цілому це непогана модель середнього класу з високим рівнем роздільної здатності та швидкості, але він має значну висоту відриву.

Наявність вбудованої пам’яті дозволяє використати програмне забезпечення для налаштування профілів та естетичної складової. Для Armouty Crate притаманна проблема універсальних програм для всієї периферії бренду – великі програмні апетити. Але свої задачі вона виконує добре. Підсвічування не лише прикрашає девайс, а й має функціональне навантаження. З огляду на вдалі параметри та ергономіку, ASUS ROG Strix Impact III є цікавим рішенням для гравців.

Характеристики ігрової миші ASUS ROG Strix Impact III (P518)

Тип сенсора:PixArt PAW3311DB-T2MU
Роздільна здатність:100 — 12 000 CPI
Максимальна швидкість300 дюймів/сек
Максимальне прискорення:35G
Частота опитування:1000 Гц
Перемикачі:70M ROG Micro Switches
Кількість клавіш:5 + колесо прокрутки + кнопка DPI
Підключення:USB Type-A (2.0)
Габарити:126 x 62 x 39 мм
Вага:59 г
Додатково:пам’ять для профілів, підтримка макросів
Постачальник:предст-во ASUS в Україні
Цена:$45

Оцінка:

+ якість конструкції

+ ціна

+ підтримка NVIDIA Reflex

-«гучні» кліки перемикачів

Читайте також:

Тест ігрової миші ASUS TUF Gaming M4 Wireless: за двома зайцями

Огляд мишки ASUS ROG Strix Impact II Wireless: точніше та незалежніше

Огляд мишки ASUS ROG Strix Impact II: відновлення балансу

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.