Тест ноутбука ASUS Vivobook Pro 16: середні комплектуючі крізь покоління

 | 06.00

За останні роки, вартість ноутбуків із більш-менш прийнятними характеристиками помітно виросла, тому ми вирішили дізнатися, чи варті порівняно доступні моделі своїх грошей і чи можуть вони задовольнити потреби середньостатистичного користувача.

Передмова

Тестуючи ігрові та ноутбуки для роботи наша редакція, як правило, мала справу з моделями у топових конфігураціях. Коли питань до потужності немає зовсім, головним предметом аналізу стає система охолодження та автономність.

Огляд моделей зводиться до порівняння і так високих показників у бенчмарках, висновків що того чи іншого сетапу цілком достатньо для роботи та редагування медіа-контенту, тощо. Другорядними, але не менш актуальними питаннями стає вимірювання температур під навантаженням, чи «злітає» ноут і чи можна знаходитись з ним в одній кімнаті через шум.

Зрозуміло, що у випадку потужних відеокарт, питання автономності не є вирішальним, а от топові U- та нові P- процесори від Intel змагаються у кількості годин роботи без розетки, часто перевалюючи за нормовану тривалість робочого дня у 8 годин.

Нам стало цікаво, а як себе «почувають» поруч із дорогущими ноутбуками, більш доступні моделі. За останні роки, вартість ноутбуків із більш-менш прийнятними характеристиками для роботи та ігор на середніх налаштуваннях, помітно виросла.

Кращими лептопами за 300-400 доларів є хіба що вживані старі пристрої, а за 700 отримуємо процесори із інтегрованими відеоприскорювачами, або аналогічними  їм дискретними. І тільки з 1000 можна розраховувати на процесор із гарною енергоефективністю та дискретною відеокартою, яка дозволить комфортно грати у нові ігри на середніх, чи на максималках у більш старі видання.

Про ноутбук

ASUS Vivobook Pro 16 k6602

Новий ASUS Vivobook Pro 16 є «помірним» і свого роду «народним» ноутбуком, який тим не менш, все одно не зміг вписатися у вартість менше, або принаймні 1000 доларів. Такі часи.

ASUS Vivobook Pro 16 k6602

ASUS Vivobook Pro 16 k6602

Він отримав гарно сбалансований набір комплектуючих, серед яких свіжий Core-i5 тринадцятого покоління, дискретну відеокарту 4060. Загалом це добре відома нашим читачам модель яку ми тестували у найрізномінітніших варіаціях – як з потужним Core i9-13900H без дискретки, так і з Core i7-11370H в парі з GeForce RTX 3050.

ASUS Vivobook Pro 16 k6602

Схожий набір «заліза» можна отримати і в ігровому корпусі, але для геймерів там вже мінімально доступними будуть чіпи рівня Core-i7 та вище.

ASUS Vivobook Pro 16 k6602

ASUS Vivobook Pro 16 k6602

З точки зору зовнішності у Vivobook Pro 16 маємо все той же лаконічний дизайн із рельєфним логотипом лінійки на кришці ззовні, цупкими і не маркими поверхнями панелей корпусу, ергономічною клавіатурою з кольоровими акцентами на різних клавішах, достатньою кількістю портів (кілька USB-A, USB-C, великих HDMI 2.1 та Ethernet), які в нашому випадку доповнені не просто кард-рідером, а SD-кард рідером. Як ви вже зрозуміли, це шасі успішно вміщує в собі і не перегріває як топові мастодонти-процесори, так і комбінації з відеокартами середнього-нижнього класу. В ньому помістилися як всі комплектуючі, так і контролери інтерфейсів, без усяких перехідників чи донглів.

ASUS Vivobook Pro 16 k6602

ASUS Vivobook Pro 16 k6602

Тестування

Далі ми вирішили подивитися, яку позицію за можливостями займає Vivobook Pro 16. Чи вистачає його процесора Intel Core i5-13500X для офісних задач та звичайних навантажень, чи стає він «вузьким» місцем в іграх та творчих задачах.

Мобільна відеокарта NVIDIA GeForce RTX 4060 заснована на GPU AD107, має 3072 ядра CUDA, 128-розрядну шину пам’яті та 8 ГБ пам’яті. Її TGP може досягати 115 Вт, а в деяких моделях і 140 Вт.

Зауважимо, що всі тестування проводились в найпродуктивнішому режимі і при максимально можливих заданих виробником частотах. Зазначені комплектуючі в інших моделях можуть бути налаштовані інакше і давати різницю в результатах до 30 %.

Цікавим стало порівняння нашого Vivobook Pro 16 і моделей ноутбуків, не тільки цієї лінійки, а й інших, які мають процесори різного рівня продуктивності та різні відеокарти. Або ж без останніх.

Підкреслимо, що метою є не порівняння конкретних моделей, а демонстрація досягнень комплектуючих різних поколінь з часом.

Результати

PC Mark essentials

Бал Essentials в PC Mark 10 охоплює звичайні повсякденні способи використання ПК. Робочі навантаження включають перегляд веб-сторінок, відеоконференції та час запуску програми. Тобто тут окрім процесора та відеокарти на результат впливає і швидкодія накопичувача. Майже всі моделі зазначені в гістограмі мають сучасні NVMe SSD з PCIe 4.0 x4 на 1 ТБ.

Не дивлячись на те що ASUS Vivobook Pro 16 (K6602VV) має 512 ГБ-накопичувач, його результат є одним з найвищих, як мінімум за рахунок сучасного процесора (12 ядер і 16 потоків), який має ядра для різного типу навантажень.

3D mark CPU

3DMark CPU Profile призначений для навантаження центрального процесора на різних рівнях потоків, одночасно мінімізуючи навантаження графіки, щоб гарантувати, що продуктивність відеокарти не є обмежуючим фактором.

При такому більш прямому порівнянні, бачимо, що очевидно найпотужнішою є модель Core i9 сучасного покоління (ROG SCAR 16), а от Core i7 12-го (ThinkPad X1 Exteme) та 13-го (Predator Helios 16) покоління мають невеликий паритет.

PC Mark Gaming

PC Mark 10 Gaming моделює досвід сучасних ігор на ПК. Він включає 3D-графіку в реальному часі та багато ефектів візуалізації. В нього входить два графічних тести, які вимірюють продуктивність графічного процесора, фізичний тест, який вимірює продуктивність центрального процесора, і комбінований тест, який навантажує як центральний, так і графічний процесори.

Залежність від прискорювача в цих результатах наочна. Відповідно показникам лідирує 4080 (ROG SCAR 16), 4070 (Predator Helios 16) та 3080 (ROG Zephyrus S17). Розрив між 4070 та 4080 був би ще менший згідно їх номінальній продуктивності, але більший відрив 4080 забезпечив процесор Core i9.

RTX 4060 (Vivobook Pro 16) в порівнянні з 3070 Ti (ThinkPad X1 Exteme) стоїть поруч і знов таки лише різниця в рівні процесорів збільшила перепад показників. Мобільну RTX 4060 можна порівняти з мобільною RTX 3070 Ti і вона підходить для QHD, а також 4K в деяких іграх. З точки зору енергоефективності, мобільна 4060 має більш сбалансоване споживання ніж 4080 та 4090, а в порівнянні з тією ж 3070 Ti демонструє покращення показника приблизно на 20 %.

Battery

Сценарій PCMark 10 Modern Office вимірює час автономної роботи для легкої та середньої офісної роботи. Він включає в себе реалістичний баланс завдань із написання, перегляду веб-сторінок і відеоконференцій, розділених короткими періодами простою. Часто кажуть що безперервне відтворення відео аналогічним чином навантажує ноутбук. Отримані числа дійсно схожі, але ми віддаємо перевагу автоматизованим інструментам для точнішого вимірювання і реєстрації результатів.

Звісно на цей показник перш за все впливає ємність акумулятора, а в другу чергу те, наскільки інтенсивно його розряджають процесор та відеокарта. На діаграмі наочно видно, що моделі без відеоадаптерів (Vivobook S15 OLED) з помітним відривом йдуть від пристроїв навіть з дискретною графікою базового рівня (ExpertBook B5).

Price

Примітно, що наш сьогоднішній гість впевнено тримається по цифрах не тільки за рахунок новіших комплектуючих. Він йде поруч з моделями своєї лінійки (часто більш потужними), які побували у нас на тестах, за ціною.

Ще більше він виграє у ціні серед всіх ноутів, що ми розглядаємо, в період їх актуальності. Безвідносне порівняння нам просто каже що на момент релізу на ринку, модель VivoBook Pro 16 (K6602) є однією з найдоступніших. А куди цікавішими є співставлення характеристик і ціни, бо невсетакоднозначно. Це зокрема обумовили і ринкові обставини, які останні роки підвищують вартість комплектуючих, хоч і не всіх.

… vs price

Подальші співставлення, ймовірно, можуть поставити в незручне положення наших колег-вендорів. Ми, тим не менш, хочемо продемонструвати як співвідноситься вартість ноутбука із його можливостями – сукупно за продуктивністю у різних задачах (PC Mark Essentials) та окремо по різних процесорах та відеокартах.

price vs productivity

price vs cpu

price vs vga

Висновки та враження

Висновок тут лише один і він не є одкровенням – бюджетний клас пристроїв є наймасовішим. Це стосується не тільки ноутбуків, а й смартфонів (особливо їх), розумних пристроїв що одягаються, аксесуарів, та тих же автомобілів. Зараз у «бюджетників» ще й не має такого вже драматичного браку можливостей в порівнянні з дорогими моделями. Все частіше більша вартість обумовлена нюансами та деталями, які важливі для обмеженого кола користувачів. Але звісно ніхто не відміняв алгоритми, що на база співставного заліза, покращують функціональність і є лише у флагманів.

В той час коли смартфони отримують вже достойні процесори навіть у середньому-нижньому сегменті – їх вистачає на інтернет, месенджери, соціальні мережі, в ноутбуках зсув по класах сьогодні дещо більший. Він стався приблизно років 10 назад, коли про клас нетбуків вже забули в принципі, хромбуки були ще надто недолугими, а плашка «ультрабук» означала що тільки цей пристрій пропрацює від батареї більше 4 годин. Тепер є ноутбуки з класу «до» і «після» певної цінової межі та «ультмативне гіпер-пупер рішення у корпусі товщиною з серветку».

Природньо все змінюється:

  • Сповільнення нарощування обчислювальної спроможності;
  • Різке підвищення об’єму даних (часто дрібних та одноманітних, Big Data), які треба обробляти в реальному часі;
  • Геополітичні процеси, також, так чи інакше, вплинули на те, що сьогодні ви не купите пристойний ноут за 300 доларів.

Ми не беремось аналізувати тут сучасні тенденції у суспільстві, настрої та макро-економічні чинники. Але маємо зазначити, що маркетологи приділяють мало уваги не найдорожчим, але корисним речам. Або часто незаслужено забувають і мало розповідають про них. Як про цей ASUS Vivobook Pro 16, який вартий кожного сучасного інфляційного долара😉

 

ASUS Vivobook Pro 16 k6602

Характеристики ноутбука ASUS Vivobook Pro 16 (K6602VV-N1016)

Дисплей:16”, 1920×1200 (16:10), 120 Гц, IPS, 300 ніт
Процесор:Intel Core i5-13500X, 12 ядер, 16 потоки, 2,6-4,7 ГГц, 55 Вт
Відеоадаптер:NVIDIA GeForce RTX 4060, 8 ГБ GDDR6, до 140 Вт
Оперативна пам’ять:8 ГБ DDR5-4800 + 8 ГБ DDR5 SO-DIMM
Накопичувач:512 ГБ PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD
Роз’єми:2×USB Type-A 3.2 Gen 1, 2×USB Type-A 3.2 Gen 2, 1× Thunderbolt 4,1×USB Type-C 3.2 Gen 2 (PD: 100 Вт), 1×HDMI 2.1, Ethernet, Аудіо комбінований 3,5 мм
Веб-камера/мікрофон/LAN:1080p/так/так
Дактилоскопічний сенсор:ні
Комунікації:Wi-Fi 6E 802.11ax, Bluetooth 5.2
Підсвічування клавіатури:так
Звук:2 динаміки DTS X Ultra
Акумулятор, блок живлення:70 Вт·год, 3-ел. Li-ion, 150 Вт
Додатково:Кард ридер SD, захист US MIL-STD 810H
Операційна система:Без ОС
Габарити:355×252×19 мм
Вага:1,9 кг
Постачальник:Представ-во компанії ASUS в Україні
Ціна комплектації:$1430

Оцінка:

+ ціна/продуктивність

+ ергономіка

+ оснащення

-ламає стереотипи про вартість ноутбуків

Читайте також про вартісне:

Огляд бездротової клавіатури Epomaker EK68: своя м’якість

Огляд миші A4Tech Bloody R90 Plus: амбітність

Огляд павербанків від Xiaomi на 20 та 30 тисяч мА·год: важливий запас

Дмитро
Керівник проектів hi-Tech

One thought on “Тест ноутбука ASUS Vivobook Pro 16: середні комплектуючі крізь покоління”

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.