Тест ноутбуку ASUS Vivobook S15 OLED (K5504VA): приховані можливості

 | 06.00

ASUS Vivobook S15 OLED (K5504V)

Лінійка ноутбуків Vivobook у ASUS дуже різноманітна. Тут є як умовно базові моделі, так і потужні комплектації не тільки з топовими процесорами, а й дискретними відеоадаптерами. Багато з моделей отримали класні екрани OLED, так що всі роботи з контентом або його споживання хутко були закриті одним тільки цим компонентом. Свого часу ми розповідали про модель VivoBook Pro 16X OLED яка мала топовий процесор Core i7 та дискретну GeForce RTX 3050. Тепер ми познайомимось зі свіжою моделлю Vivobook S15 OLED, яка в нашому екземплярі не отримала нової графіки Intel Arc A350M однак натомість цікава процесором, та не аби яким, а Core i9.

Зміст:

Дизайн та ергономіка

ASUS Vivobook S15 OLED (K5504V)

З точки зору зовнішності ця модель наслідує мінімалістичний підхід лінійки з традиційними елементами-«пасхалочками». Кришку екрану виготовлено з алюмінію, нижня частина з поєднанням – нижня кришка металева, а торцеві панелі з портами – пластикові. Бічні сторони мають  настільки великий кут нахилу, що збоку здається, наче корпус «парує» над поверхнею. Компанія заявляє, що поверхня має спеціальне покриття яке перешкоджає накопиченню бактерій (привіт з ковідних років). Ноутбук пройшов ряд базових тестів MIL-STD-810H тому може не боятися легких падінь, струсів, ударів та граничних температур і вологого повітря.

ASUS Vivobook S15 OLED (K5504V)_colors

Кольори корпусу в цій лінійці цікаві. Окрім класичних сріблястого, як у нас, та чорного є кремовий білий та морський синій. В комплекті є добірка яскравих наліпок, що контрастують з кольором алюмінію і в цілому мають налаштовувати власника на креативний настрій.

ASUS Vivobook S15 OLED (K5504V)

Для всмоктування повітря на дні ноутбука є багато вентиляційних отворів, а збоку зліва та в торці над клавіатурою – нагріте повітря виводиться. Перші з секретних елементів дизайну зустрічаються саме знизу. Тут є хрестик закриття програм, згортання вікна та стрілка, що витіснені у металі. По краях бачимо гумові ніжки у формі стрілок та яскраву помаранчеву ніжку зверху. Динаміки від Harman Kardon з Dolby Atmos також розташовані знизу по кутках під фігурно розташованими прорізями.

ASUS Vivobook S15 OLED (K5504V)

На противагу всьому світлому у екстер’єрі, рамки дисплею виконані у чорному кольорі. Порівняно з сучасними «невидимими» рамками екранів вони доволі широкі. Зате зверху помістилася веб-камера з механічною шторкою та ІЧ-датчик для роботи функції Windows Hello. Кришка дисплею може відкриватися на 180 градусів.

ASUS Vivobook S15 OLED (K5504V)

Клавіатура не утоплена в корпус, тому досить обачно, що кришка екрану має високі гумові проставки, щоб матриця не торкалася клавіатури при транспортуванні ноутбука. Хоча в багатьох моделях і при краще схованих кнопках клавіатури ми б робили такі високі проставки – сліди на екрані від кнопок це суто естетика, а от його цілісність… На кришці зверху також є виступ під пальці щоб її було зручно відкривати однією рукою.

ASUS Vivobook S15 OLED (K5504V)

ASUS Vivobook S15 OLED (K5504V)

Клавіатура має повний набір клавіш включно із цифровим блоком. «Shift»-и, «BackSpace» та «Enter» доволі довгі, стрілки, як водиться зазвичай в цих моделях, суто номінальні. Це зручна клавіатура для набору текстів та роботи з хоткеями в редакторах. Тачпад великий і зможе підміняти мишу певний час.

ASUS Vivobook S15 OLED (K5504V)

Цікаво що дизайнери вирішили виділити помаранчевим кольором клавішу «Esc», хоча ми б це зробили для кнопки живлення, яка вписана в загальний простір розкладки. Єдине чим кнопка живлення виділяється – це механізмом натискання (не особливо допомагає коли ноут вже увімкнений) та відсутністю підсвітки (щоб в темряві точно натиснути її випадково). Опціонально в ній також може бути вбудований дактилоскопічний сенсор.

Оснащення

Роз’ємів на бокових гранях небагато, але є всі необхідні. По одному USB Type-A з кожної сторони. Причому зліва версії 2.0, а справа 3.2. Справа: роз’єм живлення, HDMI, USB-C з Thunderbolt і комбінований 3,5 мм аудіо. Зліва: лампочки стану пристрою – живлення та акумулятор.

ASUS Vivobook S15 OLED (K5504V)

ASUS Vivobook S15 OLED (K5504V)

Ізюминка, яку винесли в назву моделі, дисплей, оминути неможливо. В цій моделі встановлюється 15,6-дюймова OLED-матриця з роздільною здатністю 2880×1620, тобто співвідношенням сторін 16:9. Матриця має частоту оновлення 120 Гц і час відгуку — 0,2 мс. Це не ігрова матриця, як ви розумієте, але перегляд відео та робота з графікою та  програмними інтерфейсами за рахунок підвищеної частоти буде в рази комфортнішою.

ASUS Vivobook S15 OLED (K5504V)

При необхідності працювати на вулиці або при яскравому освітленні, допоможе пікова яскравість 600 кд/м2. Для роботи з кольорами контенту, маємо 100% охоплення колірного діапазону DCI-P3, сертифікацію Pantone Validated і середнє Delta-E< 2. Відмітимо, що в утиліті MyASUS можна буде швидко перемикатися між різними колірними налаштуваннями дисплею, серед яких доступні sRGB, DCI-P3, Display-P3 та Native.

Процесор та відеоадаптер

У Vivobook S15 OLED є декілька версій з процесорами Intel 13-го покоління. Це можуть бути Core i5- 13500H (кеш 18 МБ, до 4,7 ГГц, 12 ядер, 16 потоків), Core i7-13700H 2,4 ГГц (кеш 24 МБ, до 5.0 ГГц, 14 ядер, 20 потоків) та наш варіант — Core i9-13900H 2,6 ГГц (кеш 24 МБ, до 5,4 ГГц, 14 ядер, 20 потоків).

Базова частота Intel Core i9 13900H – 2600 МГц, але підтримка технології Turbo Boost дозволяє розганятися до 5400 МГц. Що стосується охолодження цього «монстра», ASUS модернізувала систему охолодження і навіть в такому тонкому корпусі вдається без наслідків давати на процесор потужність в 45 Вт. Рівень шуму від кулерів при максимальному навантаженні, в цифрах — менше 38 дБА, що суб’єктивно ми оцінили як дуже тихо.

Щодо відео прискорювачів, то в нашому випадку маємо тільки інтегровану Intel Iris Xe, яка у варіантах Core i7 та i9 має частоту 1,5 ГГц, а у Core i5 – 1,45 ГГц.

pc mark s 15 oled

Є версії з дискретною Intel Arc A350M. Це мобільна відеокарта початкового рівня для ноутбуків на основі мікро архітектури Xe HPG. Вона має 64-розрядну шину графічної пам’яті GDDR6 об’ємом 4 ГБ. A350M виробляється за 6-нм технологією TSMC. Заявлений діапазон енергоспоживання становить 25–35 Вт. За тестами які вже є у мережі, її продуктивність десь посередині між GeForce GTX 1650 Ti та GeForce GTX 1650 Max-Q. Однак на відміну від цих рішень NVIDIA новинка Intel має дві переваги — підтримку трасування променів і технології масштабування Intel XeSS. З рештою, її відсутність у нашому Vivobook S15 OLED буде не такою помітною, бо як для інтегрованої графіки сучасної Iris Xe достатньо.

Власне, тому ми і вирішили порівняти потужність Iris Xe в цьому Core i9 та її версії в чіпах попередніх поколінь. Для цього ми порівняли результати у деяких тестах графіки, гістограми яких, ви можете знайти нижче:

pc mark gaming s 15 oled

3d mark tim spy s 15 oled

Такий часовий розрив здається великим, однак різниця виявилася не настільки драматичною щоб списувати «старі» процесори з рахунку. До того ж, свіжий процесор 13-покоління U-класу, показав, що навіть енергоефективні чіпи здатні дивувати. В цілому, різниця між отриманими результатами знаходиться на рівні 15-20%. Варто зауважити що від U-процесора взагалі не слід було очікувати великих спроможностей у іграх. Тим не менш давати йому базове навантаження у обробці не надто великих фото та відео-проектів – можна.

Пам’ять та акумулятор

Що стосується пам’яті, тут встановлено 16 ГБ ОЗП формату LPDDR5 і це максимальний обсяг. Для зберігання файлів використовується SSD формату M.2 NVMe з інтерфейсом PCIe 4.0 x4. Він може бути на 512 ГБ або 1024 ГБ, як у нас. Терабайтна версія виробництва Micron. З коробки встановлено Windows 11 Pro.

Акумулятор ноутбука має ємність 75 Вт·год, він складається з трьох елементів Li-ion і зміг здивувати, точніше його поєднання з таким потужним процесором. За результатами симуляції офісного навантаження ноутбук пропрацював більше 15 годин при середньому рівні яскравості підсвітки дисплею та ввімкненими Wi-Fi і Bluetooth. Швидка зарядка забезпечує 60 % ємності за 49 хвилин. Комплектний блок живлення має потужність 90 Вт.

pcmark 10 battery mod office

ASUS Vivobook S15 OLED (K5504V)

Враження

Vivobook S15 OLED – це універсальний ноутбук для роботи та розваг. Щоправда, ми б не робили завеликий акцент на його ігрових можливостях. В новітні ігри він зможе на нижніх середніх налаштуваннях, а давні тайтли — на відносних максималках. Але все ж завдяки своєму чудовому дисплею та топовому процесору ця модель найкраще підходить для творчості та споживання контенту.

В нього є всі необхідні атрибути для повсякденної роботи, на кшталт, швидкого накопичувача, сучасних версій контролерів бездротового зв’язку та захист від невеликих життєвих перепетій по військовому стандарту. З програмних доповнень є корисний фірмовий софт для онлайн-спілкування, налаштувань та потокових передач.

Маємо відмітити дуже непогану автономність, як для дисплею на базі матриці OLED, з високою частотою розгортки та максимальним процесором. Вочевидь, поєднання немалої батареї та енергоефективних сценаріїв роботи чіпа – дали пристойний результат, що фактично означає півтори робочих дні по 8 годин. Швидка ж зарядка надає впевненості, що відновити заряд можна буде швидко.

 

ASUS Vivobook S15 OLED (K5504V)

Характеристики ноутбуку ASUS Vivobook S15 OLED (K5504VA-L1117WS)

Дисплей:15,6», OLED, 1920×1080, 120 Гц, 0,2 мс
Процесор:Intel Core i9- 13900H, 14/20 ядер/потоків (2,6-5,4 ГГц)
Відеоадаптер:Intel Iris Xᵉ
Оперативна пам’ять:16 ГБ, LPDDR5
Накопичувач:1024 ГБ, Micron, SSD M.2 NVMe, PCIe 4.0 x4
Роз’єми:1×USB Type-A 2.0, 1×USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1x Thunderbolt 4, 1×HDMI 1.4, 1×3,5 мм аудіо
Веб-камера/мікрофон/LAN:так/так/так
Зчитувач карток пам’яті:MicroSD
Дактилоскопічний сенсор:так
Бездротові комунікації:Wi-Fi 6E (802.11ax Dualband 2*2), Bluetooth 5.0
Захист:MIL-STD 810H
Підсвітка клавіатури:біла
Акумулятор:75 Вт·год, 3-елемента Li-ion
Додатково:наклейки
Операційна система:Windows 11 Pro
Габарити:359,3×229,4×17,9 мм
Вага:1,7 кг
Постачальник:Представ-во компанії ASUS в Україні
Ціна:орієнтовно $1580

Оцінка:

+ потужний процесор

+ ефективна система охолодження

+ дисплей

+ дизайн

-розташування кнопки живлення

Читайте також:

Огляд ноутбуку ASUS Zenbook 14 OLED: новий підхід

Огляд ноутбуку ASUS VivoBook Pro 16X OLED: творчий гурток

Хвилинка історії: тест ультрабуку 2013 року — ASUS VivoBook S400

Огляд ноутбука Lenovo ThinkPad X1 Nano 1st Gen: легкий максимум

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.