Бізнес вимагає відповідальності

 | 13.22

Учасники заходу – рекламні агенції, галузеві організації, видавництва і радіостанції, ділові та галузеві ЗМІ, інтернет-видання, телеканали – висловили своє обурення станом справ, коли рекламодавець, отримавши виконану роботу, не сплатив за неї. Нагадаємо, що 29 лютого 2008 року ініціативна група, яка представляє інтереси понад 40 ЗМІ та рекламних агентств, виступила з відкритим листом щодо недобросовісних дій компанії «Телесистеми України», яка протягом 2007 року не в повному обсязі виплатила кошти за створення та розміщення реклами свого бренду.
Методи самозахисту
Оцінка масштабів таких проблем на ринку спонукнула всіх його гравців консолідувати зусилля, щоб виробити спільну позицію та механізм боротьби з проявами нецивілізованого ведення бізнесу. Учасники обговорили можливі методи протидії у разі такої поведінки з боку рекламодавців, а саме: подання позовів до суду, користування послугами колекторських компаній, публічне оголошення боржників, звернення до третейських судів і бойкот іншими компаніями рекламної активності. Крім того, юристи надали свої пропозиції щодо захисту бізнесу надалі. Так, керівник Центру законодавчих ініціатив Незалежної асоціації телерадіомовників (НАМ) Ольга Большакова запропонувала учасникам рекламного ринку розробити та впровадити єдиний механізм підписання договорів із рекламодавцями, зокрема прописувати стандартні умови передоплати за відповідні послуги та штрафні санкції у разі їх невиконання.
Механізм протидії
Головний результат заходу – учасники домовились створити досудовий механізм галузевої протидії нецивілізованим проявам ведення бізнесу (несплати за надані послуги). Він полягає у створенні колегії юристів (до неї входитимуть юристи асоціацій), до якої звертатиметься асоціація з ініціативи її члена, який зазнав збитків. При цьому організація має надати колегії всі наявні документи. Завдання колегії полягатиме у встановленні факту заборгованості, а після цього справа перейде до ще одного органу – комісії, до складу якої увійдуть керівники або уповноважені особи асоціацій/коаліцій. Від імені галузевих організацій комісія звертатиметься до компанії-боржника з настійним проханням владнати конфлікт. У разі відсутності відповіді вона доведе до відома всіх своїх членів рішення утриматись від співпраці з ним та надалі використовувати інші методи боротьби. Коментуючи таку консолідацію гравців ринку, виконавчий директор Всеукраїнської рекламної коаліції Максим Лазерник відзначив: «Цей круглий стіл – знакова подія, яка свідчить про дорослішання та зрілість рекламно-комунікаційного ринку. Затребуваність індустрією механізмів саморегулювання ринку – тому підтвердження».
Медіа- та рекламні компанії – учасники круглого столу – висловили готовність задіяти цей механізм та спільними силами боротися проти нецивілізованого ведення бізнесу. Згодом відповідний документ підпишуть усі асоціації, а в ідеальному випадку – всі члени цих об’єднань.
Зазначимо, що від початку планувалася участь у дискусіях представників компанії «Телесистеми України», які, зареєструвавшись, все ж залишили захід. Тим часом компанія оголосила конкурс на проведення рекламної кампанії, а нещодавно три стенди з її рекламою з’явились у Житомирі. Більш того, керівництво компанії публічно підтверджує подальшу роботу на ринку і готовність розвивати власний бізнес та вкладати кошти. Зокрема, директор «Телесистем України» Цвіка Пакула планує в поточному році інвестувати понад $90 млн у розвиток мереж. Він бере активну участь у заходах, присвячених питанням економічного розвитку малого і середнього бізнесу в Україні.

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.