Чи «візьмуться» податківці за інтернет-магазини?

 | 11.18

За словами заступника голови ДПАУ Сергія Лікаря, така необхідність викликана тим, що на ринку інтернет-послуг існує низка схем для реалізації неякісного товару, за який продавці одержують набагато більше його реальної вартості. Більшість компаній для здійснення операцій використовують незареєстровані інтернет-термінали, що не дає можливості податківцям відслідковувати обсяги реалізації та стягувати відповідні суми податків до бюджету.
Кінцевий споживач інтернет-товарів і послуг не має розрахункового чека, яким міг би засвідчити проведення конкретної операції, що гарантувало б повернення своїх грошей у випадку пред’явлення претензій.
Разом з тим, за словами генерального директора інтернет-магазину futbolka.ua Дениса Олейникова, чинне законодавство не вимагає обов’язкової реєстрації терміналів і видачі чеків у даній сфері, тому що цей бізнес не використовує касові апарати. «У більшості випадків видаються квитанції або товарні чеки, виписані від руки, але завірені печаткою з реквізитами і підписом СПД. Вони є повноцінними документами», – повідомив Д. Олейников.
Голова Асоціації «Учасники електронного бізнесу України» Павло Сидельников запропонував інший варіант співпраці з ДПАУ – створення схеми серверного обміну даними з податковою адміністрацією. «У момент здійснення платежу через одну із платіжних систем сервер у ДПАУ повідомлятиме про продаж товару певною вартістю», – уточнив П. Сидельников. На його думку, касовий апарат, який передбачає роздруківку фізичного чека, знищить таке поняття, як інтернет-магазин. «Ми зараз хочемо перейти на електронний підпис і електронний чек, що матиме фіскальну функцію», – повідомив він.

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.