Огляд клавіатури Cougar Puri Mini RGB: свій формат

 | 06.20

Cougar Puri Mini RGB

Як щодо клавіатури, яка настільки маленька, що навіть не має стрілок, а ліва і права руки на ній зіштовхуються, бо простору обмаль? Розкажемо про ультра-компактну Cougar Puri Mini RGB.

Цього року у нас в редакції побувало багато клавіатур різних форматів – від 60 до 84 %.  Це крім класичних 100 % які і так у більшості на слуху.

Розповідати компетентно про причини вподобання користувачами нестандартних форматів ми не будемо. Цим мають займатися профільні видання та блогери, автори яких набирають більше фрагів, ніж ми, в режимі Матчу смерті у CS2. Однак існують користувачі для яких цифровий блок це атавізм, а Tenkeyless або TKL-клавіатури (80 %) є єдиним правильним вибором у житті.

Ми тут, як то кажуть проїздом, але після урізаних за розміром моделей, на кшталт ASUS ROG Azoth (75 %) і Epomaker EK68 (68 %), нам стало цікаво що таке 60 %-клавіатура в роботі. watermarkПосилання на їх огляди ви знайдете в кінці тексту, заодно зацініть і якими крутими бувають старперські 100 %-моделі.

Cougar Puri Mini RGB
Порівняння 60 і 100 %-клавіатур

Дизайн

Cougar Puri Mini RGB

Cougar Puri Mini RGB – представниця клавіатур які попри малі габарити мають куди більше деталей та особливостей ніж очікуєш. watermarkТакі клавіатури купляють не прості ПК-юзери, а користувачі які знають навіщо їм конкретні перемикачі, яким має бути покриття кнопок і який кут нахилу повинен бути забезпечений.

Cougar Puri Mini RGB

Це форм-фактор 60% і всі клавіші зібрано в один блок. Хоча місця лишилось мало, все ж цікавих елементів вистачає. Крім очевидного підсвічування, верхня панель навколо клавіш має текстуру металу, а по кутках розташовані гвинти, щоправда їх шляпки виставлені хаотично. Перфекціоністів це біситиме, але їх можна повернути. В основі є дві ніжки, якими можна регулювати підйом клавіатури над столом.

Клавіатура виконана у форматі 60 %, який є поки що мінімальним і позбавлений не тільки цифрового блоку і функціональних клавіш, а й стрілок та всіх додаткових командних кнопок. Тобто формально вони є, але у вигляді другорядних функцій клавіш. watermarkЦе особливість такої розкладки.

Функція стрілок покладена на блок клавіш J, K, L, I при затисканні Fn. Немає також і PgUp-PgDn та клавіш «Додому», «Скріншот екрану», «Кінця строки», тощо. F-клавіші суміщенні з цифрами в верхньому рядку. watermarkПідписи тут є і збоку, але їх добре видно лише при наявному навколишньому освітленні.

Cougar Puri Mini RGB

Загалом конструкція відчувається монолітною, якість збірки тут на топовому рівні. Покриття клавіш шершаве і навіть набір текстів на ній відносно зручний. watermarkХіба що при необхідності посунути курсор на пару символів чи строк, доводиться користуватися мишою, або звикати до розташування стрілок серед поля клавіш і натискати при цьому «Fn».

Cougar Puri Mini RGB

Cougar Puri Mini RGB

Маючи дизайн «скелетон», простір під кнопками добре видно і власне його заповнили яскравим підсвічуванням, яке налаштовується. Не менш яскраво виглядає і нижня основа клавіатури, яка теж отримала смугу підсвічування по периметру. Так що не дивлячись на малі габарити, Puri Mini RGB здатна яскраво підкреслити ваш робочий стіл… чи столик.

Оснащення

Cougar Puri Mini RGB

Клавіші виконані з PBT-пластику подвійного лиття. Таким чином написи довговічні, покриття не «засалюється» з часом, а символи латиниці добре пробиваються світлом діодів. Кирилиця не прозора, так що в разі набору повідомлень, сліпий набір вітається.

Cougar Puri Mini RGB

Встановлені лінійні перемикачі Gateron Red не мають тактильного та звукового відгуку і дуже тихі. Вони можуть стати достойним варіантом для тих хто хоче механіку, але не бажає слухати «друкарьскі» мотиви щодня. Вони мають хід в 2 мм і силу спрацювання 45 г. Це найм’якіше що є у Gateron поміж 6 варіантів свічів.

Cougar Puri Mini RGB

До того ж заявлено що перемикачі змащені з заводу, а всередині клавіатури кілька звуко- та вібро-поглинаючих шарів конструкції. Ніяких паразитних шумів і правда немає. Тихішою механікою була хіба що модель Epomaker EK68 з її фірмовими рожевими Flamingo. Там кнопки наче пірнали в зефір і звучали як мембранка.

Cougar Puri Mini RGB

Клавіатура не є бездротовою, але в неї знімний кабель. Таким чином можна зручніше і безпечніше для роз’єму транспортувати клаву. Кабель для підключення має розʼєми USB Type-A (до компʼютера) та Type-C (на боці клавіатури). Кабель звичайний, але штекер і утоплення порту мають специфічну форму і розмір, тому аби який кабель на заміну не підійде.

Cougar Puri Mini RGB

В комплект також входить захисна кришка та інструмент для зняття ковпачків клавіш. Кришка тримається завдяки магнітам, що приєднуються до декоративних шляпок гвинтів розташованих по кутках корпусу.

Налаштовується підсвічування і три профілі макросів, які можна зберігати у внутрішній пам’яті, за допомогою оновленої фірмової утиліти Cougar PIX. Більшість функцій можна реалізувати і без проги, через гарячі клавіші, про це детальніше є у інструкції.

Враження

Компактна клавіатура Cougar Puri Mini RGB демонструє, що розмір не означає цінову доступність або низьку якість виконання. Навпаки, в такому специфічному сегменті гарна збірка та продумана ергономіка мають бути на висоті.

Ця 60 % модель — не те щоб не для всіх, вона мабуть взагалі не для 99,9% користувачів. Але ці одиниці гравців, отримавши її, будуть задоволені сповна. Вона навіть досить зручна для набору текстів, особилво тим хто володіє «сліпим набором», треба тільки звикнути.

Тим хто не потребує під час роботи на ПК стрілок, теж може звабитись такою моделлю. На диво, моїй дружині такий формат став довподоби. Всім тим, що тут у другорядних функціях клавіш, вона не користується. От і кажіть після цього про нішевість та профдеформованих користувачів.

Лишаєтсья лише виразити побажання випуску бездротової моделі, яка точно якісно доповнить портфель компактних механічних клавіатур бренду.

вибір редакції 2023

Характеристики клавіатури Cougar Puri Mini RGB

Кількість клавіш:61
Перемикачі:Механічні, Gateron
Підключення:USB Type-C
Хід до точки спрацювання:2 мм
Сила натискання:45±5 г
NKRO-антигостинг:так
Підсвічування:RGB, з налаштуваннями
Кабель:знімний, 1,8 м
Габарити:295 × 121 × 38,4 мм
Вага:690 г
Сумісність:Windows, MacOS
Постачальник:EDG Group
Ціна:$90

Оцінка:

+ якість матеріалів

+ якість шумо та вібро-ізоялції

+ знімний кабель

+ багато підсвічування

-немає бездротового підключення

Читайте також:

  • Огляд бездротової клавіатури ASUS ROG Azoth (M701): взірець без чверті
  • Огляд клавіатури Cougar Vantar AX: тонкий підхід
  • Огляд бездротової клавіатури Epomaker EK68: своя м’якість
  • Огляд клавіатури DreamKey: подвійний розрахунок

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.