Огляд та тестування рідинної системи охолодження Deepcool LS520: свій холод

 | 06.00

Deepcool LS520

Наша редакція знайома з пристроями Deepcool для охолодження комп’ютерних систем доволі давно. Так з останнього ми тестували процесорний кулер AK620 для потужних систем на базі AMD Ryzen 7/9 і Intel Core i7/i9. Тепер прийшла черга познайомитись і з системами охолодження, що використовують рідину.

Так, Deepcool оновила лінійку систем рідинного охолодження минулого року яка отримала маркування «LS». Загалом існують три версії: LS320, LS520 та LS720. Перші цифри означають використання в радіаторі відповідно одного, двох та трьох вентиляторів. LS520 і LS720 випускаються також у білих кольорах маючи приставку «WH» у назві. Сьогодні розкажемо про модель LS520.

deepcool ls520wh

У комплектцію Deepcool LS520 входить власне система рідинного охолодження, два вентилятори, документація, універсальна установча рамка, два комплекти опорних планок, гвинти, кабелі живлення та синхронізації підсвічувавння і змінна панель на кришку помпи.

Deepcool LS520

Помпа

Deepcool LS520

Представлена серія оснащена новою помпою четвертого покоління. Основний її механізм має квадратну піраміду із пластиковим корпусом з похилими гранями. На відміну від радіатора, помпа має сріблястий відтінок із дзеркальною дворівневою панеллю.

Deepcool LS520

Deepcool LS520 press

Для транспортування основа помпи захищена пластиковою кришкою, оскільки із заводу нанесена термопаста.

Deepcool LS520

Контактна пластина основи виготовлена з міді, яка зафіксована 10 гвинтами. По кутах основи помпи розташовані місця для гвинтів, що фіксують опорні планки.

Скляна пластина знімна та її можна замінити комплектну пластикову. Фішка в тому, що вона виготовлена з білого напівпрозорого пластику, і при бажанні користувач може самотужки нанести на неї принт, який згодом підсвічуватиметься. Можна також скористатися готовими шаблонами, представленими на офіційному сайті компанії. Обидві пластини фіксуються за допомогою пластикової клямки і їх можна повертати.

Радіатор

Deepcool LS520

Радіатор у всіх моделях LS має стандартну форму. Він пофарбований в чорний матовий колір і має цілком утилітраний вигляд без декоративних елементів. Його довжина становить 282 мм, за рахунок чого на ньому вміщуються два вентилятори 120-мм.

Deepcool LS520

На одній із бічних граней, ближче до трубок, встановлено клапан захисту від протікання. Його головною особливістю є наявність своєрідного мішечка всередині системи, який регулює тиск за рахунок свого збільшення або зменшення. Цю систему компанія почала інтегрувати вже мінімум як три роки, і судячи з відгуків, збоїв вона не дає.

Deepcool LS520

Трубки радіатора зафіксовані неповоротними фітингами прямої форми. З боку помпи фітинги поворотні і мають Г-подібну форму. Самі трубки захищені від зовнішніх впливів нейлоновим плетінням. На трубках також встановлені два пластикові утримувачі, які дозволяють фіксувати їх паралельно і надавати системі естетичний вигляд.

Вентилятори

Deepcool LS520

Вентилятори класичної форми, оснащені гідродинамічним підшипником, завдяки якому максимальні оберти вентилятора сягають 2250 обертів за хвилину. По кутах рамки встановлені антивібраційні силіконові куточки, що поглинають вібрації. Крильчатка вентилятора виготовлена з білого напівпрозорого пластику та оснащена 9-ма серпоподібними лопатями. Опорні дуги центральної осі дугоподібні та спрямовані у протилежному напрямку щодо повітряних потоків. На звороті вентилятора є наклейка яка містить напис моделі вентилятора — FC120 (DF1202512CM). Ресурс вентиляторів 50 тисяч годин.

На бічній грані кожного вентилятора виведено роз’єм для підключення кабелю живлення, за рахунок чого вентилятори послідовно підключаються. Такі особливості дозволяють скоротити кількість дротів, що прокладаються.

Підсвічування

Deepcool LS520

Керування елементами, що підсвічуються, здійснюється через програмне забезпечення для материнських плат від 6 компаній, серед яких: ASUS, MSI, ASRock, Gigabyte. Таким чином можна синхронізувати кольори та анімацію із іншими компонентами, на кшталт планками оперативної пам’яті, відеокартою та периферією.

Лампи системи охолодження підтримують RGB-кольори і всі доступні варіанти їх перемикання при підключенні до роз’ємів A-RGB 5 В і контролера. Якщо ж таких на вашій матплаті немає, то перманентно буде працювати ефект веселки Auto-RGB.

Тестування та враження

Deepcool LS520 показала себе як продуктивна система для систем середнього і високого рівня. Щоправда ми б рекомендували встановлювати на процесори Core i7 та вище моделі із трьома вентиляторами яких при максимальному навантаженні буде достатньо щоб не розкручуватися на максимальні оберти. Однак і тут все залежить від міри навантаження яке буде даватися на процесор. Тим не менш, якщо ваш ПК працює «на повну» і повітряного кулера з якихось причин не достатньо, дана система рідинного охолодження допоможе виграти певну кількість градусів Цельсія.

Що стосується шумності роботи, то на нашій платформі радіатора з двома вентиляторами було більш ніж достатньо. Вони зовсім не розкручувалися на максимальні оберти і за рахунок цього шумність системи була співставна із повітряним процесорним кулером Deepcool GAMMAXX GT, який ми використовуємо зазвичай.

Навіть при довготривалому навантаженні процесора на 100 %, ми мали температуру біля 60 градусів, що фактично є «холодним» станом. Відповідно з процесорами Core i7  можна буде очікувати температури біля 75-80°C, та й певні Core i9 мають вписуватися у «до тротлингові» значення.

Deepcool LS520

Конструкція Deepcool LS520 з одного боку схожа на інші системи типу «все в одному», але при цьому є свої родзинки. Змінні вставки на водоблоці дозволяють надати трохи індивідуальності вашому ПК за рахунок кастомізації самих вставок та їх розміщення під будь-яким кутом. За бажанням цю вставку можна надрукувати і на 3D-принтері, створивши будь який візерунок.

Фіксація шлангів за допомогою пластикових затискачів наче й є дрібницею, але так само надає краси встановленої системи, оскільки шланги не бовтаються в різні боки. Наявність клапана захисту від протікання буде ще одним виграшним пунктом по відношенню до інших моделей.

Великим позитивним моментом для нас стала якість збірки та матеріалів. Вони тут на найвищому рівні і формують враження оціночної вартості моделі вище за фактичну.

Характеристики Deepcool LS520

Сумісність:
IntelLGA2066/2011-v3/2011/1700/1200/1151/1150/1155
AMDTRX4/sTR4/AM5/AM4
Матеріал радіатора:алюміній
Швидкість помпи:3100 обертів на хв±10%
Швидкість вентиляторів:500-2250 обертів на хв ±10%
Повітряний потік вентиляторів:85,85 CFM (кубічний фут на хв)
Шумність помпи:19 Дб
Шумність вентиляторів:до 32,9 Дб
Тип підшипників вентилятора:гідродинамічні
Споживання помпи:5,64 Вт
Споживання 2-х вентиляторів:3,48 Вт
Тип підсвічування:Адресована RGB
Споживання LED:помпа -2,2 Вт, 2 вентилятори – 3,6 Вт
Довжина трубок:410 мм
Габарити вентиляторів:120×120×25 мм
Габарити помпи:86×74×57 мм
Габарити радіатора:282×120×27 мм
Вага радіатора:1305 г
Ціна:$105

Оцінка:

+ продуктивність

+ якість збірки та матеріалів

+ кастомізація корпусу помпи

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.