Державне управління 2.0

 | 11.44

Захід, який зібрав близько 180 учасників, керівництво Cisco планує зробити щорічним. Привітанням та інформацією про компанію Cisco, її діяльність в Україні та світі, відкрив конференцію голова представництва Cisco в Україні Олег Боднар. Родзинкою заходу стала доповідь радника Президента України Олександра Зінченка «Україна 2.0: конкурентоспроможність завдяки технологіям та інноваціям. Роль державного сектора», з якою ми плануємо детально ознайомити читачів у наступному номері нашого видання. Зараз лише відзначимо, що в його виступі розглядались аспекти створення конкурентоспроможної економіки України шляхом впровадження інтелектуальних технологій та інновацій, переходу країни від ресурсно-експортної стратегії до ресурсно-інноваційного розвитку.
Погляд у майбутнє запропонував присутнім регіональний менеджер Cisco з питань взаємодії з державним сектором Валерій Фіщук у доповіді «2020 рік. Інформаційно-телекомунікаційні технології в держсекторі управління України». Він представив бачення можливого використання ІКТ у державному секторі управління в майбутньому.
Тож як будуть використовувати телекомунікаційні рішення органи державної влади через значний проміжок часу?
Погляд у майбутнє
Доповідач вважає, що глобальні тенденції розвитку Інтернету, зокрема Web 2.0, соціальні мережі тощо матимуть безпосередній вплив на політику уряду щодо використання ІКТ.
Державну установу майбутнього – під патронатом поєднаного, «сполученого» уряду – характеризуватимуть персональний підхід до потреб громадян, що знаходяться в центрі її діяльності, і надання послуг у режимі реального часу. А ІТ-технології забезпечать усі потрібні для цього процеси інтеграції, співпраці, взаємодії чиновників і громадян.
Мережну інфраструктуру фахівці Cisco вважають основною передумовою осучаснення державного управління на наших теренах. Саме з цією метою розроблено концепції Connected Re-public та Connected Government («Поєднаний уряд»), які вже впроваджують уряди країн у всьому світі. Концепція «мережі, орієнтованої на сервіси» (SONA) – це не випадковість, а майбутній тренд розвитку, зазначив доповідач.
Ключовою технологію уряду майбутнього має стати інтернет-протокол (IP). Адже в Україні щодня встановлюються 70 нових IP-телефонів.
Про електронного службовця і послуги
Концепцію «електронного службовця» презентував на конференції менеджер Cisco з питань взаємодії з держсектором Юрій Жиляєв. Він розглянув основи електронного урядування та підвищення ефективності роботи і комунікацій органів державного управління.
Про концепцію мережної архітектури, орієнтованої на послуги (Service Oriented Network Architecture, SONA), розповів директор із розвитку бізнесу Cisco Владислав Радиш. Він висвітлив аспекти побудови сучасних телекомунікаційних мереж державних органів влади на базі ідеології цієї мережної архітектури, акцентувавши на мережі як на інтелектуальній платформі держустанови XXI століття. Зокрема, відзначалося, що SONA успішно впроваджується в банках, страхових компаніях, на черзі – держустанови.
Cisco реалізує спільний з Міносвіти проект у Дніпропетровську. Цікаво те, що компанія бере участь у масштабному проекті муніципальної мультисервісної мережі, ініційованому Київською державною адміністрацією. Окрім мережі безпосередньо для співробітників цієї структури (з IP-телефонією, засобами інформаційного спілкування чиновників) цей проект передбачає сервіси для киян і гостей міста. Серед них і послуги відеоспостереження, зокрема спостереження за автотрафіком, Wi-Fi-сервіси для туристів тощо. Наразі ланками майбутньої мережі є call-центр міського голови (служба «051») та нещодавно презентована система управління транспортом. Сучасні технології у сфері ЖКГ впроваджуються не тільки в столиці, а й в інших містах, зокрема в Харкові, переговори щодо зміни моделі обслуговування громадян проводяться ще з кількома меріями міст.
«Булава» спільного виробництва
Нові рішення компанії у сфері інформаційної безпеки висвітлили на конференції менеджер із розвитку бізнесу Cisco Олексій Лукацький та інженер-консультант компанії Володимир Ілібман. Вони розглянули аспекти побудови захищених телекомунікаційних мереж державних органів влади за принципом «Інформаційна безпека – невід’ємна частина телекомунікаційної системи». Зокрема, О. Лукацький зазначив, що у світі вже існує страхування інформаційних ризиків, а в СНД наразі ні. В Україні захист інформації є популярною спеціальністю, але рівень кваліфікації випускників наших ВНЗ ще недостатній – з ухилом на теоретичні знання. Тим часом виклики інформаційній безпеці стають більш суворими: наприклад, торік через дії зловмисників три дні був недоступним навіть сайт Президента України.
Концепція Cisco – мережа, що захищає себе сама (Self-Defending Network) – це проекція на мережі такого поняття, як комплексні системи захисту інформації, зазначив В. Ілібман. У рамках конференції відбулася презентація засобу криптографічного захисту даних в IP-мережі – модуля для маршрутизаторів Cisco Ukraine VPN, який відповідає вітчизняним криптографічним стандартам (зокрема, ДСТУ 4145-2002).
Про співпрацю з українською НВФ «Криптон» розповів технічний керівник представництва Cisco в Україні Олексій Бесараб. За його словами, компанія після аналізу відповідного сегмента українського ринку обрала партнером «Криптон» не лише як компанію з досвідом розробки програмних VPN-рішень, а як експерта із сертифікації таких виробів. Розробка мережного модуля NME-UVPN, який отримав назву «Булава», тривала шість місяців і завершилася в грудні 2007 року. У лютому поточного року цей виріб отримав перший експертний висновок Держспецзв’язку (відповідні висновки має і низка маршрутизаторів та комутаторів Cisco).
Презентація О. Бесараба містила також огляд сучасних телекомунікаційних рішень у рамках нового етапу стратегії Cisco 3.0 – реалізації якісно нових, прогресивних технологій взаємодії на основі об’єднаних комунікацій, які повністю змінюють традиційні методи співпраці людей та організації робочого процесу.
Від теорії до практики
На конференції також розглядалися технологічні аспекти побудови комплексної телекомунікаційної інфраструктури сучасної держустанови шляхом створення захищеної IP-мережі на основі архітектури, орієнтованої на послуги. Було розглянуто рішення Cisco для держсектора у сфері об’єднаних комунікацій, які забезпечують оптимізацію витрат на телекомунікаційні послуги і підвищення ефективності та оперативності комунікацій співробітників незалежно від місця їхнього знаходження. Також було представлено технологічні та практичні аспекти побудови центрів обробки даних і мереж їхнього зберігання, питання використання безпроводових технологій Cisco у діяльності держустанов з акцентом на мобільності та оперативності взаємодії як елементах ефективного державного управління.
На завершення керівник ІТ-департаменту Головного управління державної служби України Володимир Дунаєв повідомив про ініціювання розробки цільової програми створення єдиної мультисервісної мережі забезпечення цієї структури (зараз створюється її концепція).

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.