Для ринків, що динамічно розвиваються

 | 13.39

 

Враховуючи результати аналізу тенденцій розвитку національних систем радіомоніторингу (зараз розпочато побудову таких систем у Молдові, Білорусі), цього року на етапі підготовки до виставки було дещо змінено її назву. Формула «Стан і перспективи розвитку і виробництва засобів радіомоніторингу» трансформувалася у «Стан і перспективи розвитку та виробництва засобів і систем радіомоніторингу». Адже чотири роки тому на черговому семінарі з радіомоніторингу в Києві керівництво УДЦР виклало концепцію (основні принципи, підходи, обґрунтування, етапи тощо) побудови автоматизованої системи радіомоніторингу (АСРМ). До речі, зараз за цими принципами будується АСРМ у Білорусі.

Увесь спектр обладнання

Цього року у виставці було представлено вісім експонентів. Традиційно серед них були провідні світові та вітчизняні виробники: компанія Rohde&Schwarz (Австрія), «Спец» ХСВД-2 «Спецвузавтоматика» ( Україна, Харків) і «Адалін» (Україна, Севастополь). Нова українська компанія «Москва» (Вінниця) запропонувала комплекси ОРКБС-8 для моніторингу мереж рухомого зв’язку стандарту GSM.

Увагу присутніх привернули мобільний комплекс радіомоніторингу MMS1-UA виробництва Rohde&Sсhwarz, нові мобільні комплекси радіомоніторингу – багатофункціональний комплекс РМ-1300-2Р3 та мобільний комплекс моніторингу мереж стільникового зв’язку РМ-1300-Р3/5М, а також спеціалізована станція технічного контролю ССТК, яка забезпечує технічний радіоконтроль параметрів радіовипромінювання у діапазоні частот до 40 ГГц і аналогів якій наразі немає в країнах близього зарубіжжя.

Офіційний дистриб’ютор компаній EXFO (Канада) і Anritsu (США) в Україні – «Техенком» (Київ) – презентував носимий аналізатор спектра і базових станцій Anritsu Spectrum Master MS2721B (до 7,1 ГГц) з можливістю демодуляції та аналізу GSM/GPRS/EDGE/

CDMA/cdmaOne/CDMA2000/ EVDO/W-CDMA/HSDPA/ TD-SCDMA/WiMAX (фіксований і мобільний)/DVB-T/H. Відвідувачі побачили також універсальну вимірювальну систему EXFO FTB-400, компактну платформу EXFO FTB-200 тощо. Постійні учасники виставок – офіційні дистриб’ютори в Україні компаній Agilent Technologies – «Юнітест» і Tektronics – «Оракул-Сервіс» (обидві – Київ) традиційно представляли доробок своїх закордонних партнерів.

На виставці можна було також ознайомитися із сучасним технічним оснащенням випробувального центру УДЦР: безлунною камерою, вібростендами, кліматичними камерами, випробувальними стендами для оцінювання електромагнітної сумісності РЕЗ різного призначення, обладнанням лабораторії з вимірювання параметрів мобільних терміналів. Привернув увагу учасників семінару й Центральний пункт управління автоматизованої системи радіомоніторингу УДЦР.

Розроблено в Україні

Підприємство «Спец» ХСВД-2 «Спецвузавтоматика» зацікавило присутніх новими розробками. Фахівці Центру детально розповіли про них.

Один з основних напрямків удосконалення АСРМ – розширення діапазону частот роботи стаціонарних комплексів радіомоніторингу до 6 ГГц. Уперше це зробила компанія Rohde&Schwarz, яка випустила компактні моніторингові системи UMS100 і UMS120. До речі, UMS100 складають основу АСРМ у Білорусі – до кінця року їх кількість повинна перевищити 40. Це буде зроблено за підсумками випробувань, які проводили фахівці УДЦР у 2005–2006 роках. Зазначимо, що в складі вітчизняної АСРМ зараз 30 комплексів UMS100.

«Спецвузавтоматика» ж випустила (як продовження лінійки автоматизованих комплексів АИК-С із діапазоном до 3 ГГц і функцією пеленгування) системи АИК-СП (до 3 ГГц без такої функції) та АИК-С-3/6 (до 6 ГГц). Зазначимо, що в УДЦР кількість комплексів АИК-С і АИК-СП зараз перевищує 100 одиниць. Для інтеграції систем UMS100 в АСРМ необхідне було спеціальне ПЗ, розроблене для Центру «Спецвузавтоматикою», тоді як АИК-С-3/6 з самого початку орієнтований на роботу в складі АСРМ, у чому, на думку фахівців УДЦР, і полягає його перевага. Наразі планується перевірка цього комплексу «за повною програмою».

На виставці привернув увагу присутніх і комплект технічного радіоконтролю цифрового телебачення стандарту DVB-T і базових станцій стандарту GSM – авторська розробка «Спецвузавтоматики» на новій базі (відрізняється від тої, яка використовується зараз в УДЦР). Цей комплект дозволяє обмінюватися із базою даних (БД) користувачам радіочастотного ресурсу (РЧР) і оперативно перевіряти легальність їхньої роботи, виявляти порушення.

Цифровий радіоприймач РМ-6РП, побудований на базі пристрою AR-One японської компанії AOR, має привабливі технічні характеристики, зокрема, швидкість сканування 300 МГц/с. Така висока швидкість забезпечує можливість постійного моніторингу в заданих смугах частот (із перевіркою наявності випромінювань, вимірюванням їхніх технічних параметрів тощо) з подальшим переходом у режим радіоконтролю (уточнення значень параметрів), тобто працює як сигналізатор.

Портативний комплект технічного радіоконтролю «Нагляд-А6» призначений для розширення можливостей мобільних комплексів радіомоніторингу. Як зазначають фахівці УДЦР, діапазон понад 3 ГГц на рівні 1–3 м над поверхнею ґрунту моніторити неможливо – адже це вузькоспрямовані випромінювання з дальністю передачі від сотень метрів до 1–6 км, до того ж, переважно, над дахами будівель (тому обладнання необхідно підіймати на дахи, сходи, щогли). А «Нагляд-А6» розширює вимірюваний діапазон до 6 ГГц; він портативний, неважкий і має три види живлення, зокрема й автономне від невеликої батареї. Одна його антена призначена для контролю шумоподібних сигналів (для стандартів сімейства IEEE 802/11a,b.g), інша – для діапазону 1–6 ГГц. Пристрій має два режими роботи: контролює ШПС і працює як аналізатор спектра.

Фахівці відзначали також АРМ для автоматизованої підготовки і аналізу перспективного плану розвитку мереж АСРК (автоматизованої системи радіоконтролю) у регіонах. Раніше для оптимізації топології постів радіомоніторингу, зазначали вони, доводилося брати карту, аналізувати можливі місця розташування постів, потім розраховувати зони радіодоступності тощо. Даний АРМ значно спрощує цю процедуру, використовуючи БД обліку частотоприсвоєнь. Місце розташування постів плануються за критеріями оптимальності охоплення (% РЕЗ), рівня витрат на радіоконтроль, а також за діапазонами частот тощо з відображенням на векторній мапі.

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.