Готовність до 3G-технологій

 | 11.16

Надійний базис

Магістральну DWDM-мережу «Київстар» було побудовано на основі мультисервісної транспортної платформи Cisco ONS 15454, яка складається з понад 120 магістральних вузлів. За словами заступника директора по роботі з ключовими клієнтами Ciscо в Україні Олександра Лазаренка, ONS 15454 – єдина платформа, яка підтримує додатки DWDM, SDH (SONET) із можливостями агрегації та передачі трафіку. Для управління та експлуатації DWDM-мережі було введено систему Cisco Transport Manager та OSS-систему інтеграції незалежних компонентів мережі в єдину систему моніторингу та збору інформації. Завдяки використанню на всій мережі ROADM-технології остання стала гнучкою універсальною оптичною інфраструктурою для транспорту різноманітних видів трафіку. Для будівництва мережі було використано рішення компанії Cisco Systems, інтегратором проекту виступила компанія «S&T Софт-Тронік». За словами технічного директора компанії «Київстар» Йогеша Маліка, DWDM-мережа оператора повністю готова до передачі голосу за IP-протоколом у радіомережах наступного покоління.

Робота на перспективу

У результаті проекту пропускна здатність мережі «Київстар» збільшилась у 8 разів (порівняно із 2006 роком), а трафік абонентів став більш захищеним. Ємність мережі становить 320 Гбіт/c, що дозволяє одночасно обслуговувати між двома вузлами мережі розмови близько 4 млн абонентів. У майбутньому планується збільшити ємність мережі в 64 рази порівняно з початковою. Крім того, за час реалізації проекту покращились показники MPD (Minutes per Drop) та SPC (Subscriber Perceived Congestion). Так, кількість хвилин, протягом яких абонент може розмовляти безперервно всередині мережі (MPD), збільшилась удвічі – до 216 хвилин (дані за I квартал 2008 року). Вірогідність отримати відмову при здійсненні дзвінка (SPC) коливається в межах 0,2–0,25 %, тобто також збільшилась удвічі.

На сьогодні загальна довжина DWDM-мережі, яка охоплює всю територію країни, становить 15 тис. км. За словами генерального директора «S&T Софт-Тронік» Юрія Лисецького, розгалужена та добре спланована магістральна мережа компанії є однією з найбільших в Україні та об’єднує безпроводовим зв’язком усі куточки країни.

Вартість проекту не розголошується. як повідомила керівник департаменту з корпоративних зв’язків «Київстар» Жанна Ревнова, загальні інвестиції компанії з початку запуску проекту до кінця 2007 року становили понад $2,5 млдр. При цьому у впровадження DWDM-технології було інвестовано $15–25 млн.

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.