Грайливий пінгвін

 | 16.56

GNOME Sudoku

Класичний варіант гри Судоку (рис. 1).

Перед нами поле 9х9 клітинок, яке, в свою чергу, розподілене на менші квадрати — 3х3 клітинки. Сутність гри полягає у тому, що треба заповнити поле числами від 1 до 9 так, щоб вони не зустрічались двічі у жодній горизонталі, вертикалі чи меншому квадратику. Завдання бувають різної складності. На вирішення одних можна витратити п’ять хвилин, інших — до кількох днів.

target=»_blank»>

Рис. 1

Інтерфейс гри стандартний, проте в ній зібрано достатньо функцій для приємного і зручного розв’язування головоломки. Якщо виникнуть труднощі, можна скористатись підказкою — клікнути мишкою на порожню клітинку, а програма підкаже можливі варіанти чисел в ній. Перевірка на правильність цифри відбувається на льоту. Невірно заповнена клітинка стає червоною. Заплутались в цифрах? Краще відмініть кілька останніх ходів і спробуйте замалювати клітинки різними кольорами за допомогою кнопки «Trackers». Це дає змогу вибудовувати кілька логічних ланцюжків і пришвидшить хід вирішення задачі.

KSnakeRace

Змійка. Лазить і їсть яблука. Та не все так просто. Необхідно з’їсти всі яблука, тоді відкривається вихід на наступний рівень. Вгорі знаходиться індикатор часу, і якщо ви не вклалися у відведений час, гра закінчується (рис. 2).

target=»_blank»>

Рис. 2

Поглянемо в налаштування, де можна значно зменшити шанси змії дожити до наступного рівня :-). Додамо кілька м’ячиків. Вони полюють за нашою тваринкою. Якщо влучать в голову — програш. Більше того — м’ячики наділені штучним інтелектом з трьома рівнями розумового розвитку: тупий, середній, вбивця. Кому мало і цього, додайте змій-опонентів. Їхня поведінка буває трьох типів: ті, що їдять яблука, самогубці, які намагаються зіткнутись з вашою змійкою, вбивши і себе, і її, або поєднання перших з другими.

Knights

http://knights-chess.com

Шахи. Найкращі з тих, що я бачив. Дехто критикує Knights за проблеми зі звуком. Такий глюк дійсно неодноразово помічено. Проте його легко усунути, набравши в консолі аrtsd. Запускається демон arts, і звук з’являється. Важливо не закривати при цьому консоль, де було введено команду, а просто згорнути вікно!

target=»_blank»>

Рис. 3

Чомусь розробники не допрацювали з відміною ходу. Коректно це можна зробити, тільки граючи чорними. Більше ніяких багів не спостерігається. Одразу після встановлення доступна лише одна з тем: звукова, значки фігур, кольорове оформлення дошки, — хоча в налаштуваннях доступна інсталяція додаткових тем. Відкриваємо довідку, знаходимо там лінк для завантаження knights-themepack (http://sourceforge.net/project/showfiles.

php?group_id=31461). Знову відкриваємо налаштування дисплею і бачимо вже пристойну кількість тем (рис. 3).

Гра не має власного шахового модуля, вони ставляться окремо і задаються потім в налаштуваннях. Змагатись можна як з комп’ютером, так і з людиною. Knights підтримує гру через Інтернет, доступними є десять найпопулярніших серверів Європи та ще кілька по всьому світу, можна додавати свої.

SuperTux

 Колись була відома гра для приставки Dendy про братів Маріо. SuperTux — те ж саме, тільки ходить маленький пінгвінчик. Красива OpenGL-графіка, непоганий музичний супровід та якісні звукові ефекти роблять цю гру прекрасною аркадою (рис. 4).

target=»_blank»>

Рис. 4

Керуємо туксом, збираємо монетки, бонуси, завдяки яким пінгвін може вирости або почати плюватись кульками. Квітка дає безсмертя на деякий час. Топчемо ворогів, перестрибуємо через перешкоди. В кінці раунду треба якомога більше розбігтися, щоб перестрибнути через палиці і заробити бонусні бали. Гра весела, справляє гарне враження. Можна грати джойстиком.

Atomic Tanks

http://atanks.sourceforge.net

Стрілялка. В розділі «Players» створюємо нового гравця і починаємо бій. Суть гри полягає у тому, щоб залишитись останнім, хто вижив. Звісно, чим більше суперників усунуто, тим більше доларів буде додано. Гроші витрачаються на придбання амуніції. Тут є засоби захисту і нападу — всього близько 60-ти видів. Арсенал надзвичайно багатий: від середніх ракет (по $2000 за 5 штук) до заряду «Армагедон» ($100 000 за 1 штуку). От тільки стріляти треба акуратно — можна і самого себе вбити.

Танки не їздять. Регулюється напрям гармати — вгору-вниз, а також сила пострілу. Стріляють по черзі. Здавалось би, відрегулював — і бий ворога, проте ситуацію ускладнює вітер, який після кожного ходу змінює силу, а то й напрям. Графіка простенька, озвучка непогана. Кожен снаряд має свій звуковий супровід. Можуть грати хоч десять людей за одним компом, є боти.

Веселі атоми

Вельми оригінальна логічна гра, мета якої — скласти молекулу заданої речовини з атомів. Атом рухається вгору, вниз, вліво, вправо. Зупинитись може, тільки досягши стінки. Гра чимось нагадує сокобан. Налаштовується лише швидкість анімації пересування атома. Є таблиця рекордів, довідка, повернення/повтор ходу, гарячі клавіші і… все! Незважаючи на всю свою примітивність, «Веселі атоми» заробили собі місце в складі робочого середовища KDE завдяки своїй оригінальності. Ніде не зустрічав аналогів, варто спробувати цю гру.

Fillets

Головоломка. Керуємо двома рибками: маленька, червона, і більша, синя. Мета — вибратись з рівня. Вихід завалено багатьма сторонніми предметами. Рибка може брати їх і пересувати з місця на місце. Коли піднімаєте щось, будьте обачні, бо деякі речі можуть просто-напросто розчавити червону рибку. Також не можна пірнати вниз, якщо тримаєте на собі предмет — він на вас впаде, і рівень доведеться починати знову. Інколи необхідно продумати переміщення далеко наперед. Риби плавають досить повільно (рис. 5).

target=»_blank»>

Рис. 5

Для збільшення швидкості утримуйте Shift. Тільки у випадку, коли обидві рибки доберуться до виходу, відкриється новий рівень. Гра достатньо складна, інколи здається, що рівень пройти неможливо. Є діалоги головних персонажів, відчувається, що попрацювали над проектом старанно.

Brutal Chess

Ще одні шахмати. Версія продукту 0.3 Alpha. Будь-які налаштування відсутні, грати можна тільки білими. Проте графіка — 3D, фігури виглядають красиво. Суб’єктивно, АІ не днадто й сильний. Та не варто забувати і про стан гри — альфа. Є ще над чим працювати, а так, нічого. Просто і зі смаком (рис. 6).

target=»_blank»>

Рис. 6

До речі, запуск із консолі можна використати як бенчмарк для відео.

Морський бій

target=»_blank»>

Рис. 7

Входить в типовий набір ігор для KDE. Присутні звукові ефекти, можна призначити свої. Дається чотири кораблі різного розміру. Їх розміщують на ігровому полі. Виграє той, хто потопить всі кораблі противника (рис. 7).

Гра з комп’ютером швидко набридає, але є можливість позмагатись в локальній мережі і через Інтернет. Щоправда, дефолтного сервера для гри в Глобальній мережі не вказано. З локальною грою все гаразд. Механізм простий: один запускає сервер, інший підключається.

Frozen-Bubble 2

http://www.frozen-bubble.org

Чудова гра. Внизу стоїть пінгвін, на якого опускаються кульки. Треба спрямовувати ці кульки таким чином, щоб вони складались по три або більше одного кольору. Музика в грі якісна, ставиться окремим пакетом. Все, крім пінгвіна, виконано в 2D (рис. 8).

target=»_blank»>

Рис. 8

Доступні такі режими: одиночна гра, два гравці, інтернет-гра та поєдинок в локальній мережі. При бажанні можна створювати власні рівні. Налаштувати можна графіку і клавіші. Здивувала відсутність можливості вимкнути музику (а вона вже почала дещо набридати :-). Ну що ж, подивимось довідку;

frozen-bubble —help

Команда видала великий список параметрів запуску, серед яких було знайдено необхідні:

—no-music (без музики)

—no-sfx (без звукових ефектів)

Повноекранний режим доречний лише для моніторів з малою діагоналлю, тому що немає змоги задати роздільну здатність. Frozen Bubble підтримує джойстик! Давайте перевіримо на практиці, благо під рукою є необхідний девайс. Просто підключаємо usb-кабель і все — ніяких драйверів чи Plug-and-Play технології. Запускаємо гру з потрібним параметром:

frozen-bubble —joysticks-info

found 1 joystick(s)

1: Logitech Logitech(R) Precision(TM) Gamepad

Ліземо в налаштування, де покроково відповідаємо на запитання: обираємо клавіші керування для першого гравця (джойстик), другого (клавіатура), приймаємо чи відмовляємось від повноекранного режиму, вмикаємо/вимикаємо чат для гри в мережі і насолоджуємось грою. Звичайно, можна грати і вдвох на одній клавіатурі. А можна утрьох і на одному джойстику — аби кнопок вистачило :-).

Trackballs

Друга, після Brutal Chess, 3D-гра з нашого огляду. Її навіть важко назвати казуальною. Перед нами повноцінний проект з чудовою об’ємною графікою. Зрозуміло, що присутні також і музика, і звукові ефекти. Керуємо кулькою, шукаючи вихід з рівня. Нам заважають птахи, загострені кілки, кактуси. Небезпечними також є і кульки-опоненти, які в кілька разів більші за нашу кульку, але програють їй у швидкості. Самотужки позбутись їх важко, треба намагатись зіткнути їх разом, або ж, підкотившись на високій швидкості до обриву, різко ухилитись вбік. Трек, по якому рухається кулька, різноманітний: лід, пісок, звичайне покриття, тунелі, вода та ще безліч іншого (рис. 9).

target=»_blank»>

Рис. 9

Допомагають тільки бонуси. На щастя, їх не так вже й мало. Найдієвіші: телепорт, збільшення швидкості і колючки, котрими обростає наша кулька на певний час. Динаміки додає і той факт, що на знаходження виходу дається обмежена кількість часу.

Наостанок хочу сказати. Гарний проект може триматись тільки на ентузіазмі, ігри, які пишуться для Лінукс, пишуться людьми для людей. До того ж, є безліч прикладів ігор, котрі є платними для Windows і абсолютно безкоштовними у Linux’і. Відмінними рисами OpenSource-гри є її оригінальність і неповторність, адже просто немає сенсу штампувати одне й те ж. Розробники, намагаючись звернути увагу саме на свій проект, роблять його унікальним. Ogg Vorbis випереджає mp3-формат в якості, тому звук в іграх завжди на висоті. Більшість ігор пристосовані для гри в мережі, підтримується велика кількість ігрових пристроїв.

Загалом, індустрія ігор в Linux є перспективною і стрімко набирає обертів. Сьогодні вже виходять і потужні 3D-шутери (взяти хоча б Nexuis), здатні конкурувати з платним софтом.

Яків Ковальський aka Jasha

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.