Інтернет-бізнес: право на розвиток

 | 13.23

 

Однією з таких організацій, що бере активну участь у формуванні законодавства в сфері Інтернету і телекомунікацій у нашій країні, є Інтернет Асоціація України, яка на початку червня поточного року в Судаку провела ІX конференцію. На заході порушувалися найрізноманітніші питання – процеси законотворчості, загальний аналіз стану та майбутні зміни на інтернет-ринку України тощо. Крім того, було докладно розглянуто питання практичного використання новітніх технологічних рішень в інтернет-додатках.

Законодавчі прогалини

Не тільки круглі столи загалом, але й самі доповіді зокрема проводилися у формі дискусій, оскільки порушувались поточні, доволі суперечливі, аспекти формування законодавства, а також технічні питання. У рамках конференції пройшло чотири круглі столи.

На першому з них, який називався «Питання законодавства в сфері Інтернету», обговорювалися законопроект про захист персональних даних, концепція нової редакції Закону «Про телекомунікації» і непроста ситуація, яка склалась навколо НКРЗ. Щодо першого законопроекту, то, за словами Ярослава Павловського (Інститут інформаційного суспільства), головним його нововведенням є використання поняття так званої «чутливої» інформації. Але на сьогодні багато технічних, процедурних і термінологічних питань так і залишилися нез’ясованими в рамках цього законопроекту. Зокрема, які дані належать до «чутливої» інформації, а також що містить у собі поняття «обробка інформації». У рамках обговорення Закону «Про телекомунікації» учасники зустрічі розглянули чимало питань, які стосуються процедур внесення змін до цього Закону, участі суб’єктів ринку в його обговоренні, визначення статусу, фінансування та правил формування складу НКРЗ.

Технологічні аспекти

У рамках круглого столу «Інтернет, шляхи подальшого розвитку» обговорювалися проблеми розвитку мережі обміну трафіком, наявна ситуація на ринку інтернет-доступу в Україні, а також дослідження інтернет-аудиторії. Зокрема, була анонсована програма просування точок обміну трафіком у великі дата-центри, розрахована на п’ять років. Вона має на меті перетворення мережі обміну трафіком у повноцінну мережу шляхом створення єдиного комутуючого середовища на другому рівні.

Інтеграції медіасервісів було присвячено низку доповідей. За словами Тетяни Попової, голови правління ІнАУ, «…сьогодні дедалі більше компаній займаються розвитком на власних мережах послуг передачі даних, голосу та відео». Про практичний досвід впровадження нових послуг у телекомунікаційних мережах операторів та провайдерів розповіли Вадим Гарбуз («Воля-Кабель») та Олег Єлісеєв (TeNeT). Під час роботи конференції відбулися презентації нових технологічних рішень, пропонованих представниками компаній «Алкатель-Лусент Україна», Telco (устаткування Extreme Networks), «1С:Битрикс» та інші.

Думки з приводу

Олександр ОЛЬШАНСЬКИЙ, член правління ІнАУ

Основні проблеми, пов’язані зі змінами в інформаційному суспільстві, мають глобальний характер. І, звичайно, вони торкнуться України. Основний конфлікт між державою та суспільством криється у бажанні контролювати збереження і поширення інформації. Це основна проблема, яка постає перед Інтернетом взагалі. Людство перебуває в постійному пошуку рівноваги між доступністю і контролем. Щоразу цю точку рівноваги вибирають, виходячи з реалій – релігійних, політичних, фінансових. Якщо звернутися до історії питання, то, як не дивно, найбільш діючими механізмами регулювання в довгостроковій перспективі є не репресивні та законодавчі механізми, а морально-етичні.

Чому це важливо? На будь-яку загрозу суспільство й держава намагається відповісти звичними механізмами законодавчого регулювання та заборони, не думаючи про наслідки. Те ж саме відбувається в Інтернеті. Рішення ще не знайдено. І Україна не є виключенням. Найближчі п’ять-сім років ця проблема буде домінуючою.

У найближчі два-три роки очікується значний екстенсивний розвиток Інтернету: збільшуватиметься аудиторія, впроваджуватимуться технології, що забезпечать більш ефективний доступ до інформації та її поширення. А держава серйозно займеться впливом Всесвітньої мережі на громадське життя, у тому числі реагуючи методами заборони. Тут значну роль повинні відіграти громадські організації, позиція яких в Україні досить сильна. Переконаний, що державна політика повинна, певною мірою, спиратися на їхню роботу, а не протиставляти себе їм. Маю лише позитивні прогнози з цього приводу.

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.