Крок до цивілізованого ринку

 | 16.33

 

Дистриб’юторські продукти

Компанія «Бакотек» є дистриб’ютором Kerio Technologies у Центральній і Східній Європі. Нагадаємо, що Kerio Technologies розробляє продукти для мережного обміну повідомленнями та ІТ-безпеки для середніх і малих підприємств. Штаб-квартира Kerio розташована у США, а регіональні офіси – у Великій Британії та Чехії. Саме з чеським підрозділом Kerio безпосередньо співпрацює «Бакотек». Українська компанія просуває на вітчизняному ринку два продукти партнера: Kerio WinRoute Firewall – міжмережний екран для малого і середнього бізнесу, та Kerio MailServer – повнофункціональний поштовий сервер.

WinRoute Firewall забезпечує багаторівневий захист від хакерських атак. Має інтегрований антивірус, гнучкі настроювання та зручне керування. Використовує VPN-технологію. Поштовий сервер призначений для спільної роботи з використанням електронної кореспонденції, адресних книг, календарів та планувальників завдань. Його важливими характеристиками є наявність інтегрованого захисту від вірусів і спаму. Сервер підтримує широкий спектр мобільних пристроїв.

Піратство на ринку ПЗ

Як наголосив директор компанії «Бакотек» Євген Бадах, згадані продукти призначені, насамперед, для підприємств малого і середнього бізнесу, які становлять 70 % від загальної їх кількості. Порівняно з рішенням корпорації Microsoft – Microsoft Exchange, продукти Kerio менш функціональні, проте ціна їх значно привабливіша. Втім, за словами Є.Бадаха, тільки 20 % компаній, що володіють Microsoft Exchange, використовують повною мірою усі можливості продукту. Саме тому він вбачає значні перспективи для розширення ринку Kerio в Україні, про що, власне, свідчать і факти: протягом 2006–2007 років продажі цих продуктів зросли на 100 %, а до середини 2008 року вже реалізовано ПЗ на ту ж суму, що за весь попередній рік. Але рівень піратського ПЗ продуктів Kerio сягає 75 %. Для підвищення рівня розповсюдження ліцензійних продуктів застосовуються різні методи. Зокрема, впродовж останніх двох років покупцям ліцензійного ПЗ Kerio, які придбали продукти у «Бакотек», компанія видає відповідні сертифікати. Іноді користувачі можуть придбати ліцензійне ПЗ Kerio нелегітимним шляхом, не через дистриб’ютора Kerio в Україні. У цих випадках дистриб’ютор і власник такого ПЗ зазвичай досягають домовленості щодо компенсаційного механізму, який задовольняє обидві сторони.

Порушення і кара

Оголошена угода з юридичною фірмою Lexfor сприятиме зниженню рівня піратства. Як нагадав представник Lexfor Владислав Шаповал, авторські права в Україні захищають міжнародні конвенції, Закон «Про авторське право та суміжні права», ст. 176 Карного кодексу і ст.51-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. В Україні, за словами В.Шаповала, захистом авторських прав займається тільки МВС. У Росії, наприклад, цим питанням займаються служби захисту прав споживачів, податкові органи. У разі виявлення не ліцензованого програмного забезпечення, як зазначив В. Шаповал, відповідатиме керівник підприємства-порушника, співробітник, який відповідає за настроювання та контроль комп’ютерної техніки і ПЗ, або продавець техніки з неліцензійними програмами. Після порушення карної справи вони зобов’язані будуть сплатити штраф. Крім того, підприємство, крім вартості ліцензії, повинне буде сплатити компенсацію за порушення. Її сума визначається за принципом втраченої вигоди – того, що недоотримав правовласник. Поріг збитку з осені визначатиметься сумою 5400 грн. Карна відповідальність розпочинатиметься із заподіяння збитків на суму понад 5400 грн.

Враховуючи вартість самих ліцензійних продуктів, учасники прес-конференції мають надію, що піратство може стати економічно невигідним. Наразі Україну за рівнем піратства у Європі випереджають тільки Вірменія, Молдова та Македонія. Тож різноманітні антипіратські заходи, об’єднання зусиль юристів, виробників, продавців і користувачів ліцензійних продуктів породжують сподівання на розвиток цивілізованого ринку ПЗ в Україні.

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.