Тест ноутбука Lenovo Legion Pro 7: стратосфера

 | 07.03

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

Відеокарти на архітектурі Ada Lovelace від NVIDIA мають в модельному ряду топову модель RTX 4090 і вона також виконується у форматі для ноутбуків. Як витримує шасі та система охолодження найтоповіші на сьогодні компоненти, дізнаємось в ході тестів ігрового ноутбуку Lenovo Legion Pro 716IRX8H.

Зміст:

Дизайн та компонування

Lenovo Legion Pro 7 продовжує дизайнерські ідеї компанії щодо ігрових ноутбуків. Це строгі прямі лінії, вертикальні площини та матовий чорний колір, які в сукупності більше нагадують модель лінійки ThinkPad аніж агресивний геймерський пристрій.

Вірогідно, компанія притримується такого стилю для того, щоб охопити більшу аудиторію користувачів. Часто ігрові моделі купляють для роботи, а не ігор, тому кричущі кольори і елементи не завжди актуальні. watermarkПо суті, ці моделі конкурують з робочими станціями, хоча й не можуть змагатися з професійними відеокартами та серверними процесорами в них.

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

Дорого-багато виглядають всі панелі, в тому числі і металева кришка, хоча вона дещо марка. Цікаво що як і у «цивільних» ноутів в стилі IBM, кришка розкривається повністю на 180°. Чорний з усіх боків корпус розбавлено кількома логотипами — на кришці та площині біля клавіатури. Лого «Legion» на кришці в цьому поколінні не світиться. Єдиним яскравим і явно ігровим елементом стало підсвічування корпусу в нижній частині. watermarkЧерез комбінацію «Fn» анімації та кольори можна змінювати або вимкнути зовсім.

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

Клавіатура хоча й має різнокольорове підсвічування і незалежне налаштування для кожної кнопки, за ергономікою клавіш знову відсилає до ThinkPad-ів. Вона зручна не тільки для ігор, а й набору текстів. Тут немає урізаних за розміром клавіш чи нетипових подвійних функцій. Кнопку живлення не тулили у поле клавіш, а оформили традиційно зверху, над клавіатурою, чому всі бренди так не можуть?

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

Цифровий блок інтуїтивно відмежований за рахунок стрілок які видаються до низу. На кожну клавішу NumPad при бажанні можна запрограмувати макрос з послідовності натискань різних кнопок. Тачпад має доволі великий розмір і на пару хвилин може замінити окрему мишу. watermarkЗавжди краще завести окрему, тим більше є багато бездротових моделей.

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

Цікавими особливостями володіє підсвічування клавіатури. До прикладу, при натисканні «Fn» на клаві підсвічуються всі можливі комбінації з нею. watermarkwatermarkШвидке перемикання між запрограмованими варіантами підсвічування можливе через «Fn» + «стрілки верх/вниз».

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

А ще ноутбук постачається з футляром в якому зберігаються додаткові перемикачі клавіш та накладки на них. Накладки мають білий глянсовий колір і чимось схожі на кераміку. Дивне рішення для повністю чорного ноутбука, але саме по собі доповнення цікаве. Для демонтажу також є спеціальний інструмент. Хоча кріплення накладок клавіш у ноутах настільки тендітне, що часто ми б не радили це робити.

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

По боках корпусу видаються масивні решітки вентиляції. На них нанесено мінімалістичний блискучий візерунок у вигляді крапель. В попередніх моделях вони іноді були більш скромні за розмірами, але прискорювачі з підтримкою ретрейсингу вплинули на дизайн. І все ж в цілому це фірмовий стиль ноутбуків Legion. Світло з під корпусу та у кнопках клавіатури – єдине що одразу каже про ігрову приналежність, бо там можна виводити будь які відтінки з RGB-палітри.

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

Крім бічних, решітка вентиляції звісно є і знизу. Забір повітря відбувається по всій довжині, хоча кулери розташовані по кутах. Дно має два рівні висоти і досить високі гумові ніжки. Технічних люків на дні немає, всі компоненти знаходяться під спільною кришкою на гвинтах.

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

Роз’єми розподілені по трьох гранях корпусу. На лівій – один USB Type-C з Power Delivery на 140 Вт та USB Type-A. На правій – комбінований аудіо, повзунець вмикання веб-камери та ще один USB Type-A. Основна маса портів знаходиться позаду, і це прекрасно. Тут Ethernet, USB Type-C-Thunderbolt, HDMI, ще USB Type-A і роз’єм живлення. Таким чином по боках варто підключати ресівери периферії чи накопичувачі. А все стаціонарне – клавіатури, монітори, док-станції – позаду, де ніщо не буде заважати рукам.

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

Динаміки Harman з технологіями Nahimic Audio розташовані на скошених бічних частинах ближче до поверхні стола. Але вся ця якість та ШІ для покращення звуку не мають сенсу під час максимальних обертів кулерів системи. Хіба що шумозаглушення під час онлайн-дзвінків. Тут в нагоді знов таки стануть окремі навушники, бажано з гарною звукоізоляцією.

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

Оснащення

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

Встановлена матриця дисплею виконана по технології IPS, вона має роздільну здатність 2560×1600, що означає що співвідношення сторін 16:10. Це сучасний підхід і співвідношення для екранів ноутбуків останніх років.

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

Показник яскравості склав близько 470 кд/м², контрастності 1230:1, перенесення кольорів виражене середнім значенням DeltaE в 1.6. Ці показники говорять про високу якість панелі. До того ж час відгуку хороший, у тому числі за рахунок високої частоти оновлення 240 Гц. Маємо відмітити, що показники колірних діапазонів тут малуваті. І для тих хто використовує ігрові ноутбуки для роботи з фото та відео це може стати критичним – 72% AdobeRGB и 70% DCI-P3. Якість дисплея на хорошому рівні, але по ряду характеристик поступається сучасним mini-LED панелям.

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

В нашому Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H встановлені найтиповіші компоненти для користувацьких пристроїв. Ми зустрічали вже моделі з таким як тут процесором, однак відеокарта RTX 4090 для ноутбуків тестується нами безпосередньо вперше.

Доволі цікаво, що інженери впоралися з охолодженням цих максимально потужних компонентів всього двома вентиляторами з системи Legion Coldfront 5.0. Деяким брендам довелося додати третій вентилятор для того щоб комплектуючі не перегрівалися.

Не дивлячись на класичне компонування, процесор та відеокарта Legion Pro 7 працюють  на максимальних показниках потужності. Це 55 Вт для Core i9-13980HX та 175 Вт в режимі бусту для RTX 4090. Так, при навантаженні кулери працюють на максимальних обертах. Однак їх шум і так з розряду – дуже гучно, тому для комфортної гри і потрібні навушники. Вбудовані динаміки не можуть «перекричати» систему охолодження. Взагалі система охолодження є досить ефективною, бо 10 хвилин активності у FurMark нагріли відеокарту тільки до 80 °C. Під сотню нагрівається процесор і загальна температура в корпусі досягає 75 °C. Тому варто хвилюватися за інші компоненти, так як RAM.

У фірмовій програмі Lenovo Vantage можна відслідкувати і налаштувати всі основні параметри системи. Найголовніше тут — профілі охолодження та перемикач режимів роботи відеокарти. За винятком вимірювання автономності (Balanced, гібридна графіка), всі тести проводилися з профілем Performance та режимом дискретної відеокарти.

Intel Core i9-13980HX, побудований на архітектурі Raptor Lake-HX за 7-нм техпроцесом. Процесор має 24 ядра з яких 8 потужних та 16 енергоефективних, що вмикаються у відповідних задачах. Відповідно до їх архітектури процесор підтримує 32 (16 + 16) потоки. В Boost-режимі частота може досягати 5,4 Ггц. В звичайному режимі TDP складає 55 Вт, але при пікових високих навантаженнях цей показник може зростати до 157 Вт.

Відмітимо, що продуктивність чіпа також стабільна при тривалому навантаженні. Його продуктивність очікувано трохи вище за 13900HX. Швидкість оперативної пам’яті DDR5 також на найкращому рівні. В цій моделі ОЗП у 32 ГБ працює на частоті 5600 МГц.

В ноутбуках такого рівня  ми не вперше зустрічаємо RAID з двох накопичувачів по 1 ТБ у слотах M.2. Тут це також реалізовано, а що ще цікавіше, так це сповільнення роботи SSD при тривалому навантаженні через нагрівання. Це ми спостерігали при роботі довше 20 хвилин під високим навантаженням.

NVIDIA GeForce RTX 4090 на момент огляду є найпотужнішою мобільною відеокартою. Графічний процесор містить 9728 растрових блоків та 16 ГБ відеопам’яті GDDR6.

Мобільна GeForce RTX 4090 технічно близька до десктопної GeForce RTX 4080, але на практиці вона виявляється повільнішою за GeForce RTX 4070 Ti. Це викликано набагато меншими тактовими частотами, і урізаною конфігурацією пам’яті. У будь-якому випадку, вражає, що NVIDIA вдалося запакувати у формат ноутбука таку високу продуктивність. Тому грати можна можна в роздільній здатності 4K і в найновіші тайтли.

Залежно від бенчмарку та гри, NVIDIA GeForce RTX 4090 для ноутбуків демонструє приріст продуктивності в порівнянні з попереднім мобільним флагманом RTX 3080 до 80%. Хоча у деяких іграх він становить біля третини, залежить від оптимізації. Відмітимо, що NVIDIA передбачала використання відеокарт 4000-серії  у зв’язці з новим покоління технологій обробки зображень, зокрема DLSS 3 і Frame Generation.

Що стосується енергоспоживання, ми провели заміри при роботі у максимально економічному режимі та під час максимального навантаження з FurMark. Мінімально такий монстр з RTX 4090 може споживати біля 250-260 Вт, максимально – 310-320 Вт. Цифри від моделі до моделі ноута можуть дещо відрізнятися.

На практиці одну з заяв виробника не перевіриш, але перемикач в налаштуваннях є. Заявлено що Legion Pro 7 має чіп LA-2Q AI, що «виводить систему компонентів Lenovo Legion AI Engine+ на новий рівень можливостей». Штучний інтелект збирає дані з датчиків на ключових компонентах ноутбука і запускає програмний движок Smart Engine, що в режимі реального часу оптимізує ігри аби досягти максимальної частоти кадрів за секунду. «З кожною грою, з кожною перемогою твій ноутбук покращує свою роботу і вчиться, аби забезпечити високу продуктивність на довгі роки». А там і процесорні потужності для Skynet не за горами.

Автономність

В ноутбуці встановлений чималий чотирьох-елементний акумулятор ємністю майже 100 Вт·год. При таких потужних компонентах розраховувати на довготривалу автономну роботу не варто, але досягнуті 3 години вже непоганий показник, коли треба щось допрацювати без залучення відеоприскорювача. Комплектний блок зарядки розрахований на вже звичну потужність у 330 Вт. За габаритами він трохи тонший і довший, але в цілому за габаритами і масою такий самий як блоки живлення ноутбуків з відеокартами 4000-серії.

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

Фірмова програма Vantage містить окремий розділ присвячений заряджанню. По-перше доступна активація швидкого заряджання Super Rapid Charge яка відновлює повну ємність за півтори години, а 30 % за 10 хвилин. По-друге, є режим «нічного заряджання» при якому батарея заряджається лише до 80 %, таким чином подовжується її ресурс.

pcmark 10 battery

Що є на ринку

З ціною офіційного українського магазину компанії, Lenovo Legion Pro 7 здається дорогим, але не найдорожчим пристроєм з такого рівня комплектуючими. Нам стало цікаво, що ще пропонує ринок ноутбуків з NVIDIA GeForce RTX 4090 в Україні. До уваги бралися лише офіційні моделі.

Так, є модель ASUS ROG Zephyrus G14 GA402XY на 10 000 грн дешевше, але з екраном 14” і процесором Ryzen 9 7940HS.

На 4 000 грн дешевше є HP Omen 17-ck2006ua, який отримав 17,3’-екран і вже процесор Intel, але молодший — Core i7-13700HX.

Повний аналог від іншого бренду є у Dream Machines  — модель RX4090-17 яка ідентична за характеристиками нашому Legion Pro 7 16IRX8H і при цьому коштує гривня в гривню стільки ж.

Варіантів дорожче є багато, але цікаво виглядає ASUS ROG Zephyrus Duo 16 з двома екранами, на Ryzen 9 7945HX, що на 15 000 грн дорожче.

price gisto

Враження

Ноутбук Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H – це, на осінь 2023 року, найпотужніша модель серед портативних ігрових комп’ютерів. Він отримав розігнану версію процесора Core-9 та ультимативну відеокарту в версії для ноутбуків RTX 4090. Мабуть що потужнішим серійним рішенням може стати хіба що ПК з десктопною відеокартою RTX 4080 і звісно RTX 4090.

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

Модель отримала якісну і «швидку» матрицю для плавного відображення ігор та контенту. Щоправда, не без огріхів по передачі кольорів. Матове антиблікове покриття робить цю матрицю IPS практичним рішенням для повсякденної роботи також.

Оснащення як технічне, так і естетичне також відповідає високому рівню. Є підсвічування передньої грані знизу, щоб разом із RGB-клавіатурою додати яскравих акцентів до строгого стилю корпусу. Встановлені одразу два теребайтні SSD для підвищення швидкодії і швидка оперативна пам’ять DDR5.

Ергономіка портів дуже радує, а ще більше радує те, що розташування частини роз’ємів на тильній грані не знизило ефективність системи охолодження. Хоча, додатковий вентилятор і більш розгалужена система теплових трубок могла б дещо зменшити максимальний рівень шуму.

Вочевидь, навіть прискіпливий погляд не може знайти якихось відверто негативних чи неякісних рішень у цій моделі. Лишається лише ціна, ціна…

Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H

вибір редакції 2023

Характеристики ноутбука Lenovo Legion Pro 7 16IRX8H (82WQ006RRA)

Дисплей:16”, 2560×1600 (16:10), 240 Гц
Процесор:Intel Core i9- 13980HX, 24 ядер, 32 потоки, 2,2-5,4 ГГц, 55 Вт
Відеоадаптер:NVIDIA GeForce RTX 4090, 16 ГБ GDDR6, 175 Вт
Оперативна пам’ять:32 ГБ DDR5-5600 (2×16)
Накопичувач:1024 ГБ PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD
Роз’єми:4×USB Type-A 3.2 Gen 1

2×USB Type-A 3.2 Gen 2

1×USB Type-C (PD: 140 Вт)

1×USB Type-C (Thunderbolt 4)

1×HDMI 2.1

Ethernet 2,5G

Аудіо комбінований 3,5 мм

K-lock

Веб-камера/мікрофон/LAN:1080p/так/2,5G
Дактилоскопічний сенсор:ні
Комунікації:Wi-Fi 6E 802.11ax, Bluetooth 5.1, 1x 2,5G LAN
Підсвічування клавіатури:так
Звук:2×2 Вт Harman
Акумулятор:99,9 Вт·год, 4-ел. Li-pol
Додатково:RGB-підсвічування корпусу, набір заміни перемикачів та клавіш
Операційна система:ніт
Габарити:363×262×25,9 мм
Вага:2,8 кг
Постачальник:Представ-во компанії Lenovo в Україні
Ціна:орієнтовно $4100

Оцінка:

+ максимальна продуктивність відеокарти

+ достатня система охолодження

+ якісний дисплей

-шумність роботи з такого рівня відеокартами

-вартість

Читайте також:

Тест ноутбука Acer Predator Helios 16 PH16-71 та мобільної GeForce RTX 4070

Огляд ноутбуку ASUS ROG SCAR 16 2023 року (G634): для спеціальних операцій

Огляд ноутбука Lenovo Legion 7: тиша має бути!

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.