Міністерський огляд

 | 14.07

 

У колегії взяли участь заступники міністра, керівники структурних підрозділів центрального апарату міністерства, керівники підприємств, установ та організацій, що входять до сфери управління Мінтрансзв’язку. Під час засідання було наголошено на успішних, у цілому, підсумках роботи за перші шість місяців поточного року.

Коливання прибутків

У доповіді заступника міністра Катерини Фоменко прозвучали цифри доходів і прибутків різних секторів діяльності міністерства (деякі підсумкові результати див. у «ДК-Зв’язок» № 28/2008.) Зокрема, вона повідомила, що доходи підприємств державного сектора Мінтрансзв’язку за І півріччя 2008 року становлять 26,1 млрд грн. Це на 36,7 % або 7 млрд грн більше проти І півріччя минулого року.

Торкнувшись галузі зв’язку, К. Фоменко зазначила, що дохід підприємств, які входять до сфери підпорядкування Держзв’язку, за І півріччя становить 1856,2 млн грн – 110,8 % відносно аналогічного періоду минулого року (1764,2 млн грн). Загальний прибуток підприємств Держзв’язку дорівнює 76,3 млн грн. 80 % доходів підприємств Держзв’язку – частка Укрпошти. Її доходи зросли на 38 %, але майже на стільки збільшилися і витрати. У фінплані Укрпошти на 2008 рік при плануванні доходів було враховано підвищення поштових тарифів. Проте рішення щодо збільшення тарифів прийнято НКРЗ тільки нещодавно. Вимушена бездіяльність регуляторного органу завадила зробити це вчасно. Як наслідок –    чистий прибуток Держзв’язку знизився з 8,9 млн грн у І півріччі 2007 року до 6,4 млн грн цього року (72 % від плану).

Негативу поменшало

За даними К. Фоменко, в Мінтрансзв’язку 27 підприємств є збитковими, це 3 % від загальної кількості. Втім, показник збитковості знизився – з 46 млн грн у минулому році до 22 млн грн цього року. У секторі зв’язку збитковими є два підприємства – УНДІЗ та ДВІА «Зв’язок». При цьому Йосип Вінський зазначив, що завдяки зміні керівництва інституту протягом двох місяців було ліквідовано заборгованість із зарплати та виплати наукових пенсій. Він наголосив, що наведенню порядку у фінансовій діяльності має приділятися значна увага.

Про результати перевірок контрольно-ревізійною комісією міністерства галузевих підприємств і організацій доповів заступник міністра Анатолій Клименко. За його даними, були виявлені порушення при наданні оренди, при передачі майна в довготермінове користування, при продажу об’єктів. Крім того, виявлені факти безпідставного преміювання та матеріального заохочення співробітників. Серед інших були названі УНДІЗ та Укрпошта. Загалом втрати становлять сотні мільйонів гривень. За результатами перевірок, як повідомив А. Клименко, 28 справ направлено до МВС, 39 осіб притягнуто до відповідальності.

Глава про зв’язок

Зі звітами про роботу кожного з напрямків діяльності міністерства виступили їх керівники. Так, перший заступник директора Держзв’язку Олександр Баранов оприлюднив основні підсумкові цифри роботи галузі та зупинився на перспективах. За його словами, зараз спостерігається зменшення темпів приросту інвестицій у телекомунікації.

Це пояснюється, насамперед, зменшенням інвестицій у розвиток мобільного зв’язку. Тому необхідно шукати шляхи збільшення доходів у інших сегментах ринку, зокрема, в розвитку широкосмугового доступу до Інтернету. Він повідомив, що до збудованих у І півріччі 1,2 км ВОЛЗ мають додатися до кінця року ще близько 2 тис. км.

У ІІ півріччі передбачається значно підвищити заробітну плату працівників галузі, передусім поштовикам. До кінця року, як зазначив О. Баранов, має бути розроблена державна програма розвитку Укрпошти. Також департамент працюватиме над розвитком цифрового телебачення. У планах – повернення до сфери управління Держзв’язку Концерну РРТ і Укртелекому.

За словами Й. Вінського, зараз Укртелеком – ключове підприємство зв’язку – випадає зі сфери регулювання галузі. Він зазначив: «Я впевнений, що неправильною є ситуація, коли практично чотири роки Укртелеком знаходиться без державного контролю і державного управління. Результат – 1,5 млрд збитків планується». Міністр повідомив, що вже підготовлено звернення до уряду щодо передачі підприємства до його приватизації в управління Мінтрансзв’язку.

У перспективі – реформи

Стосовно подальших планів розвитку підприємств усіх підпорядкованих міністерству галузей Й. Вінський зазначив, що необхідно провести структурну реорганізацію. Зокрема, в авіа- та морському транспорті потрібно укрупнити підприємства. Маса прибутку від їх діяльності має бути така, щоб підприємство могло розвиватися за рахунок нього.

Найближча колегія, за словами міністра, буде присвячена пріоритетним питанням діяльності міністерства, серед яких підготовка до Євро-2012, реформування аеропортів, залізничного транспорту та ін. Щодо галузі зв’язку, то на колегії передбачено розглянути питання формування державної політики у сфері телекомунікацій, розвитку інформатизації, впровадження цифрового телебачення, супутникової системи зв’язку, розвитку телефонізації у віддалених регіонах країни.

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.