На часі – наскрізне керування

 | 15.28

«ДК-Зв’язок»: Назвіть, будь ласка, основні напрямки діяльності компанії Tellabs.

Петрі Маркканен: Tellabs розвиває телекомунікаційні мережі, реагуючи на зростаючі потреби користувачів. Адже їм потрібні нові ефективні послуги, такі як мобільний доступ до Інтернету, що вимагає великої смуги пропускання. Але щоб оператори могли надавати такі ресурсомісткі послуги в найскладніших мережних інфраструктурах, необхідні глибокі стратегічні зміни. Tellabs допомагає операторам мобільного й фіксованого зв’язку вирішувати ці проблеми за допомогою керованих транспортних мереж.

Комплексні рішення Tellabs містять весь спектр елементів мережі, від базових станцій до центрів обробки даних. У цілому, рішення Tellabs призначені для всіх операторів фіксованих, мобільних і кабельних мереж різних країн світу, які планують надавати послуги передачі високоякісного голосу, відео й даних у мобільних і фіксованих мережах. Інновації Tellabs також допомагають операторам вирішувати завдання у наданні корпоративних послуг передачі даних і конвергентного оптичного транспорту. Також ми працюємо на ринку додаткових послуг: сервісний підрозділ Tellabs Global Services пропонує операторам послуги стратегічного консалтингу і вирішує питання скорочення виробничого циклу, зниження їхніх ризиків і витрат.

 

Як розвивається бізнес компанії у СНД та Україні?

П.М.: Рішення Tellabs експлуатуються в Україні вже кілька років. Зараз ми здійснюємо поставки двом українським операторам мобільного зв’язку, а також компанії «Голден Телеком», що наразі увійшла до складу «ВымпелКома». Дотепер основна увага приділялася технологіям PDH і SDH, але прагнення користувачів до одержання нових послуг, що вимагають збільшення смуги пропущення, дало поштовх Tellabs для впровадження в Україні технологій на базі IP/MPLS.

Іншим значним стимулом має стати довгоочікувана видача операторам додаткових 3G-ліцензій. Нагадаємо, що Tellabs має найсильніші позиції і портфель продуктів у сфері організації транспортних мереж доступу мобільного зв’язку: 30 з 35 найбільших світових сервіс-провайдерів зараз експлуатують наші рішення.

Ми вже сформували в Україні невелику групу, яка допомагає місцевим операторам використовувати можливості, що відкриваються. Найближчим часом наша присутність розшириться, тому що Tellabs планує до кінця року відкрити тут свій офіс. Українське відділення стане другим у СНД після представництва в Москві, яке відкрилося на початку 2000 року.

 

Які, на вашу думку, основні пріоритети діяльності Tellabs, зокрема, в Україні?

П.М.: Найважливішим пріоритетом для Tellabs є максимальна якість обслуговування замовників. Ключовим елементом у забезпеченні цієї якості є наявність досвідчених локальних партнерів, відповідальних за сервіс і підтримку. Саме тому Tellabs завжди активно досліджує можливості співпраці з місцевими компаніями. Ми також завжди відкриті для переговорів із потенційними партнерами – реселерами і системними інтеграторами, які поділяють нашу думку щодо продуктів Tellabs. При цьому Tellabs не прагне наповнювати ринок безліччю партнерів, які відбивали б замовників один в одного. Наше завдання полягає у налагодженні зв’язків з невеликою кількістю партнерів з продажів, з якими ми спільно адаптуємо програми продажів, маркетингу та підтримки.

Розглядаючи кандидатури нових партнерів, зважаємо на наявність у них достатніх ресурсів, які будуть виділені для роботи з Tellabs. Ми також віддаємо перевагу партнерам, які мають міцні стосунки з потенційними замовниками Tellabs.

У різних країнах компанія працює з операторами як безпосередньо, так і через партнерів, залежно від умов локальних ринків. Серед прикладів глобального партнерства можна згадати компанії Nokia Siemens і Ericsson.

З українськими операторами Tellabs зараз працює безпосередньо. Проте досить серйозно розглядаємо перспективи локальних партнерств для наших проектів. Вони допоможуть підвищити ефективність просування регіональної стратегії Tellabs і підтримки українських замовників.

Пріоритетною для Tellabs в Україні є підтримка мереж фіксованого та мобільного зв’язку. Основна мета компанії – забезпечувати перехід від наявних технологій до менш витратних і ефективних IP-мереж. Рішення Tellabs для керованих транспортних мереж дозволяють задіяти всі наявні (2G) інфраструктури, паралельно створюючи мережі майбутнього на IP-технологіях.

Одночасно зі збільшенням кількості контрактів і нарощуванням бізнесу в СНД Tellabs планує розширити українське представництво з метою забезпечення високоякісної оперативної технічної підтримки замовників.

 

Сформулюйте, будь ласка, конкурентні переваги рішень Tellabs

П.М.: Ми хочемо донести до українських операторів повну картину всіх можливостей і переваг рішень Tellabs.

Їхня конкурентна перевага в тому, що вся мережа, включаючи діючі мережі TDM/SDH (2G) і нові IP-мережі, управлятиметься однією наскрізною (end-to-end) системою керування. Тому всі мережі функціонуватимуть як одне ціле.

На сьогодні 75 замовників із 38 країн світу вже обрали для транспортних мереж мобільного зв’язку спеціалізоване рішення – керовану граничну систему Tellabs 8600. Міжнародні оператори Vodafone, T-Mobile, Telecom Italia та інші використовують рішення Tellabs для підвищення рентабельності внаслідок зменшення капіталовкладень і операційних витрат. Ця система полегшує міграцію до мереж 3G і 4G, дозволяючи при цьому зменшити операційні витрати до 40 %. При цьому наявні інвестиції зберігаються, а всі нові капітали укладаються у нові перспективні технології.

Систему Tellabs 8600 вважаємо найбільш економічним і масштабованим рішенням для нарощування ємності. Адже це єдине, за нашими даними, комплексне рішення для стратегічної конвергентної мережі з наскрізним керуванням. Зокрема, усі елементи мережі працюють під управлінням єдиної системи керування мережею (NMS), на всіх вузлах реалізовані ті ж технології, функції та інтерфейси. Таким чином, забезпечується гнучкий вибір альтернативи мережі доступу з найменшою вартістю. Нарешті, рішення дозволяє як задіяти наявні платформи, так і провадити їх заміну, тим самим обираючи найбільш економічний шлях еволюції мережі.

Використання наявних платформ NMS зменшує ризики для операторів завдяки повністю керованій та інтегрованій мережі передачі даних, мінімізації вартості інтеграції NMS, простоті конфігурування будь-яких типів сервісів (графічний, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс «point and click»).

Перспективність системи на майбутнє визначається підтримкою всього функціонала 2G і 3G , а також таких новітніх технологій, як LTE (Long Term Evolution). До того ж, на нашу думку, виключаються ризики та витрати для наступного впровадження IP-маршрутизації.

 

Які рішення компанія просуватиме в СНД і в Україні зокрема? На які напрямки буде зроблений акцент?

П.М.: У Західній Європі й не тільки мережі 3G модифікуються для реалізації високошвидкісного мобільного доступу до Інтернету та інших популярних послуг. Високошвидкісний Інтернет висуває досить жорсткі вимоги до мережі доступу мобільних операторів. На ринках, що розвиваються, попит визначається безліччю нових послуг і тенденцій, як, наприклад, ігри, TБ (HDTV), відео на запит, завантаження музичних кліпів, мобільний перегляд веб-сторінок, дистанційна робота і соціальні мережі з використанням технологій «точка – точка».

Мобільна передача даних – ключовий чинник розвитку і зростання доходів на ринках, що розвиваються. Але вибухове зростання смуги пропускання мобільних мереж призведе до значного подорожчання транспортних мереж доступу операторів. Вартість транспортних мереж, заснованих на технології TDM, збільшується випереджальними темпами порівняно з доходами. І якщо не провести економічно ефективну міграцію мережі, то прибуток буде падати.

На нашу думку, те, що відбувається зараз у Західній Європі, незабаром спостерігатиметься і в Україні. Видача додаткових 3G-ліцензій призведе до посилення конкуренції й ще більше підсилить попит і навантаження на мережі. Тому будуючи 3G-мережі для високошвидкісного мобільного інтернет-доступу насамперед слід зважати на економічну ефективність. В ідеалі мобільні мережі мають комбінуватися з високошвидкісними фіксованими широкосмуговими мережами.

Tellabs має рішення для мінімізації необхідних інвестицій і реалізації вимог тих сегментів українського ринку, що розвиваються найбільш динамічно. Ми сподіваємося зробити свій внесок у його розвиток, тісно співпрацюючи з українськими операторами. Керівництво Tellabs вважає, що для України й країн СНД особливо важливою є конвергенція фіксованого і мобільного зв’язку. Адже ця світова тенденція, швидше за все, виявиться і в Україні, і в інших країнах СНД. Згодом запропонуємо й інші рішення Tellabs у міру того, як їх потребуватиме ринок, наприклад, оптичні транспортні рішення.

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.