На кону масштабний прорив

 | 11.36

Однак найближчим часом компанія планує посилити позиції на роздрібному ринку і стати провідним постачальником низки телекомунікаційних сервісів у багатьох регіонах країни.
Тривалий час компанія «Голден Телеком» позиціювалась на вітчизняному ринку як телекомунікаційний оператор, який здебільшого надає послуги корпоративним клієнтам. Саме цей основний стратегічний напрям розвитку досі приносить левову частку в загальному обсязі доходів компанії і підтверджує стабільність розвитку бізнесу в цьому сегменті.
Рушійна сила
Генеральний директор «Голден Телекому» Андрій Міліневський вважає, що його компанія є оператором номер один в Україні на ринку послуг для корпоративних клієнтів, займаючи 30 %-ву частку. Загалом для цієї найбільшої групи клієнтів оператор надає низку телекомунікаційних послуг: сервіси дата-центру, швидкісний доступ до Інтернету, цифрова телефонія, створення корпоративних мереж національного та міжнародного рівнів, системна інтеграція, послуги для банків та сервіси дзвінкового центру. Варто відзначити, що у структурі компанії дзвінковий центр виділено в окремий підрозділ, який реалізує аутсорсингові проекти (віртуальний секретар, інформаційно-сервісна лінія, телемаркетинг тощо) для інших компаній.
Абонентська база оператора налічує понад 12 тис. корпоративних клієнтів та чимало бізнес-абонентів (серед них 3,5 тис. найбільші в країні – 70 %). Зокрема, у Києві до мережі оператора підключено 90 % бізнес-центрів і понад 100 бізнес-центрів є клієнтами компанії в інших містах країни.
За даними оператора, станом на кінець 2007 року «Голден Телеком» обслуговував понад 110 тис. телефонних ліній зв’язку, із них 83 тис. – для потреб юридичних осіб, решта – домашнім користувачам. Загалом протягом минулого року оператор ввів у експлуатацію понад 42 тис. телефонних ліній зв’язку, що на 57 % перевищує аналогічний показник 2006 року.
Щодо результатів діяльності оператора в сегменті надання послуг стільникового зв’язку, то на початок поточного року його абонентська база становила понад 37 тис. користувачів. Середньорічний дохід від одного активного клієнта на місяць становить понад $15.
Загальна кількість інтернет-портів, які обслуговує оператор, у 2007 році перевищила 18 тис. Із них понад 8 тис. – підключення для потреб бізнес-користувачів і близько 10 тис. – виділені лінії широкосмугового доступу до Інтернету для приватних осіб.
Наявна інфраструктура
Національна мультисервісна ІP/MPLS-мережа передачі даних оператора побудована на базі технології MPLS-VPN і охоплює всі обласні та великі районні центри країни – 183 регіональні точки присутності в 39 містах. Телефонна мережа оператора поєднує АМТС/ОПТС, які розташовані в 11 найбільших містах: Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Івано-Франківську, Луцьку, Львові, Одесі, Рівному, Сімферополі та Харкові.
Відповідно до концепції побудови NGN-мереж, оператор активно розвиває власну міжміську мережу, використовуючи транзитний програмний комутатор PGW2200 Softswitch class4 виробництва компанії Cisco Systems із географічно розподіленою інфраструктурою.
При наданні послуг міжнародного зв’язку «Голден Телеком» використовує власну магістральну національну мережу, зв’язану з мережами міжнародних партнерів. Крім того, мережа має три власні транскордонні переходи на заході – два на Польщу та один на Угорщину – та два на сході країни – на Росію, а також власну точку присутності у Франкфурті.
Значних зусиль оператор доклав торік до розгортання в Києві ВОЛЗ за FTTB-технологією і почав надавати послуги високошвидкісного доступу до Інтернету на швидкості 100 Мбіт/с під брендом «Світ Онлайн» для фізичних осіб. Наразі національна інфраструктура складається, зокрема, з понад 3,3 тис. волоконно-оптичних ліній зв’язку.
Також у 2007 році оператор ввів у дію новий дата-центр операторського класу. Загальна ємність каналів до українських інтернет-ресурсів становить понад 1 Гбіт/с, а загальна ємність каналів до закордонних ресурсів – понад 1,5 Гбіт/с.
Плани на поточний рік
У 2008 році «Голден Телеком» має намір побудувати FTTB-мережу у Харкові, Одесі, Запоріжжі, Львові, Донецьку і Дніпропетровську та впровадити на її основі пакет рішень Trіple Play (широкосмуговий доступ до Мережі, ІP-телефонія та цифрове телебачення за технологією ІPTV). Очікується, що цей проект закладе основу для стабільного зростання присутності оператора в сегменті надання послуг для фізичних осіб. Загалом компанія розраховує до кінця поточного року, після охоплення FTTB-мережею вищезазначених великих міст, вийти на ринок, обсяги якого становлять понад 1,3 млн домогосподарств.
Крім того, серед перспектив – будівництво мережі з понад 150 точками присутності по країні для надання сервісів корпоративним клієнтам.
Також «Голден Телеком» має намір запровадити нові конвергентні послуги і проекти, використовуючи наявну інфраструктуру і технічні можливості іншого вітчизняного оператора – «Українських радіосистем». Таким чином, компанія у шести містах-мільйонниках планує розпочати надання послуги передачі даних за технологією WiMAX. На сьогодні, за даними заступника генерального директора компанії Владислава Оніпка, відповідна мережа вже працює в тестовому режимі в Харкові. Більш того, він відзначив, що розвивати WiMAX оператор буде, використовуючи базові станції компанії «Українські радіосистеми».
Загалом «Голден Телеком» оптимістично дивиться на подальший свій розвиток, особливо щодо співпраці з «УРС», і ставить перед собою відповідну бізнес-мету – стати гравцем національного рівня в корпоративному і роздрібному сегментах ринку та провідним постачальником послуг.

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.