Начитаний мобільник

 | 17.25

Мой Компьютер, №17 (521), 15.09.2008

 У МК, № 8 (512), я повідомив користувачів мобільних пристроїв, що при довготривалому користуванні навушниками можливе погіршення слуху. В першу чергу це стосується любителів підвищувати гучність. А сьогодні хотів би зупинитись на групі програм, перед використанням яких рекомендую прочитати (перечитати) матеріал Наталії Литвиненко «Увидеть все», опублікований в «МК», №2 (506). Сам я його добросовісно проштудіював і завітав на усі згадані в ньому лінки. Підтверджую: анекдот про зайця має реальне підгрунтя. Ніхто не сперечатиметься, що в зимово-весняний період зір погіршується, тому не забувайте про вітаміни у своєму раціоні :-).

А розглянемо ми сьогодні тип програм для створення з будь-яких текстових файлів ява-застосувань, які можна буде читати за допомогою мобільного телефону. За умови, що він підтримує Java (бажано MIDP 2.0).

Багатогодинні очікування, пересування у міському транспорті та час вимушеної бездіяльності можна прикрасити читанням корисної та цікавої літератури. І хоча зараз багато телефонів підтримують перегляд .txt-файлів, та й готові .jad-файли можна знайти з найрізноманітнішим змістом, завжди хочеться чогось особливого, створеного своїми руками. Наприклад, список роутерів вашої корпоративної мережі чи особисті записи. Також, виходячи зі своіх фінансових можливостей, далеко не всі можуть придбати собі для користування універсальний смартфон.

У нашому випадку не потрібні знання щодо тонкощів функціонування пристрою, також не потрібне додаткове обладнання для того, щоб навчити телефон відтворювати текст вибраної книги на екрані. Необхідно лише взяти текст, що вас цікавить, за допомогою розглянутих нижче програм модифікувати його відповідним чином у ява-програму і встановити в пам’ять мобільного. Власники телефонів, що вміють переглядати текст, теж можуть взяти на озброєння цей метод, тому що реалізація перегляду та навігації по тексту може бути виконана не належним чином. А також ще й тому, що завдяки використанню алгоритму стискання тексту (подібного zip) в .jad-файлі можна заощадити пам’ять.

А тепер розглянемо довгоочікувані програми.

Shasoft eBook

В режимі майстра робим наступні кроки:

  • Вибір текстового файлу (можна вибрати режим ігнорування txt-форматування)
  • Створення обкладинки з введенням даних про назву, автора та коментар до книги
  • Вибір максимального розміру виводу по горизонталі та вертикалі (в пкс)
  • Вибір версії midp (ця програма пропонує вибір між першою та другою версіями)
  • Вибір максимального розміру файлу. Якщо результуючий файл більший, то отримаємо кілька файлів
  • Налаштування параметрів з можливістю перегляду результату.

Shasoft eBook. Робота в режимі майстра

В результаті отримуємо місце розташування готових мідлетів, які необхідно завантажити в телефон.

Зауважу, що не всі моделі телефонів уміють запускати .jad-файли, отримані не через wap-завантаження. В такому випадку потрібно використовувати wap-файлообмінник. З пристойних обмінників можу порекомендувати лише http://wap.sitefree.ru/upload/obmennik.php. Але, думаю, пані Наталя Литвиненко допоможе читачам і зробить в найближчих номерах «МК» огляд сайтів, що надають такий безкоштовний сервіс.

MIDP-2 Book Generator

MIDP-2 Book Generator. Вибираємо телефон

Вводимо: назву книги, місце розташування текстового файлу, шрифт та його розмір, колір фону, місце розташування системної полоси. Вибираємо профіль. До речі, профіль можна налаштовувати: вибрати роздільну здатність екрану, перевизначити коди клавіш керування текстом та їх розкладку.

BookReader Factory

BookReader Factory. Підготовка форматування

Програма чимось схожа на попередню, але з більшою кількістю налаштувань та без можливості попереднього перегляду результату. Працює не тільки з текстовими файлами, а й з документами MS Word. Включає зручний механізм розміщення результату роботи в Інтернеті. BookReader вміє коректно ділити текст на частини, вишукуючи в тексті роздільні слова і використовуючи оригінальний механізм розділення. Роздільні слова можна самостійно редагувати. Реалізоване також керування розміром мідлету. Задається максимальний розмір .jar-файла та розмір частини. Можна не включати в вихідний файл заставку та дрібний шрифт, що вивільняє близько 10 Кб пам’яті для мідлета.

MjBookMaker

Особливістю даної програми в порівнянні з іншими є можливість попереднього перегляду на різних роздільних здатностях екрану телефону. Плюс до цього можна створювати мідлет-галереї з картинками, які можна переглядати у режимі слайд-шоу.

TequilaCat BookReader

TequilaCat BookReader. Перегляд зразка тексту

Функціональність вражає. Може витягувати текст за допомогою плагінів з різних форматів файлів, навіть з pdf. Маса налаштувань для конфігурування мідлетів. Поліпшена робота з типами шрифтів. Гнучке налаштування автопрокрутки тексту. Програма добре підтримується, постійно доступні нові версії. Оригінальна робота з розділенням тексту на частини. Вибір довільного кодування. Визначення довільних клавіш керування.

Гадаю, що ці програми розширять можливості, такі необхідні для бюджетних моделей мобільних телефонів. А вони, в свою чергу, не дадуть вам сумувати в періоди вимушеної бездіяльності.

Юрій ГЛАДУН

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.