Огляд хабу NOVOO 11 in 1 USB-C: вікно можливостей

 | 06.00

Тенденцією останніх років є скорочення кількості роз’ємів у компактних ноутбуків. Піонером в цьому тренді, очікувано, стала Apple, яка завжди топила за мінімалізм. Якось у компанії вирішили, що пересічному користувачу достатньо пари USB-C портів. MacBook-и, які першими отримали такий мінімальний набір, дійсно не часто потребують ворох всіх інтерфейсів для повсякденної роботи. Професійні користувачі можна сказати заволали, бо наприклад журналісти, які цінили еплові ноутбуки за їх компактність, втратили можливість оперативно переписувати фото з камер, маючи з собою лише кард-рідер. Їм довелося докуповувати перехідники або переходити на камери з Wi-Fi.

Згодом виробники Windows-ноутбуків також підтримали такий тренд і ось вже всі пристрої ультрабучного класу мають мінімальний набір портів. Щоправда, зовсім без USB Type-A ноути на Windows не залишили і принаймні один заразом із модним USB Type-C, як правило, є. В той же час певні моделі отримали можливість зарядки по USB Type-C, якщо в ньому є підтримка Power Delivery, і не тягати блок живлення… або тягати компактніший. Таку передісторію ми описали для того щоб стало зрозуміліше для чого може знадобитися такий «комбайн» як NOVOO 11 in 1 USB-C у нашому огляді.

Про хаб NOVOO 11 in 1 USB-C

NOVOO 11 in 1 USB-C

Цей хаб з підключенням до комп’ютера по одному єдиному USB Type-C дозволить розгорнути гарно оснащене робоче місце.  Тут вам і відеовиходи для моніторів, і роз’єми для обміну даними, і підключення інтернету, і робота з файлами на картках пам’яті. Все це поміщено у відносно компактний та легкий прямокутний паралелепіпед з металевим корпусом. Таким чином тепло добре розсіюється в процесі активного обміну даними. Невеличкий «хвостик» кабелю з USB-C, що йде до комп’ютера, зміцнений плетінням з тканини.

NOVOO 11 in 1 USB-C

Весь список роз’ємів ви можете глянути одразу в таблиці знизу, але маємо зазначити, що не варто втикати все у всі порти і очкувати, що все запрацює на максималках. Є все ж таки певні обмеження зумовлені контролерами та можливостями ноутбуків.

Для обміну даними

NOVOO 11 in 1 USB-C

Так тут є дві пари USB Type-A різних класів, другого та третього. Для накопичувачів найкраще пасують USB 3.0 зі швидкістю передачі даних 5 Гбіт/с (625 мега байт/с) та вихідною потужністю 4,5 Вт (5 В/900 мА). А ще два порти USB 2.0 краще використовувати для невибагливих девайсів, типу мишок, клавіатур, принтерів.

NOVOO 11 in 1 USB-C

Вбудований кардрідер для карток пам’яті формату SD та TF забезпечує швидкості до 5 Гбіт/с. Знадобиться для швидкого копіювання фотографій та відео з камер.

NOVOO 11 in 1 USB-C

Роз’єм RJ45 має пропускну швидкість у гігабіт та в поєднанні з наявним Thunderbolt 3 у ноутбука забезпечить стабільне підключення. Порт має пару звичних світлодіодів для індикації роботи.

Відеовиходи

В нашій версії хабу є пара повнорозмірних HDMI-роз’ємів та один Display Port на торці біля Ethernet. Є версії пристрою, де замість DP – аналоговий VGA. Два одночасно підключених монітори по HDMI зможуть працювати лише в дзеркальному та недзеркальному режимі.

Вірогідно для ноутбуків на Windows при підключенні по Display Port 1.2 роздільна здатність моніторів буде Full HD або нижчою при підключенні двох зовнішніх моніторів. Одного монітора «ззовні» ці обмеження не стосуються. Є і можливі виключення які будуть залежати від конфігурацій ноутбука.

Виробником зазначаються такі параметри роботи для відеовиходів: максимальна роздільна здатність при подвійному дисплеї HDMI буде 4K при 30 Гц на одному та 1920×1080 при 60 Гц на другому.

При комплектації VGA- роз’ємом одночасне підключення дасть роздільну здатність і частоту по верху можливостей самого VGA для всіх портів, в тому числі і цифрових HDMI. Це — 1920×1080 при 60 Гц.

Максимальна кількість моніторів які зможуть транслювати картинку – три з чотирьох, рахуючи екран самого ноутбука. Враховуючи вищезазначені обмеження по одночасному підключенню, кількість відеовиходів зроблена з запасом, щоб дати свободу вибору для виводу картинки.

NOVOO 11 in 1 USB-C

Для живлення

Порт USB-C тут виключно для заряджання пристроїв і підтримує функцію Power Delivery при потужності 100 Вт на 20 В з 5 А. Він власне компенсує той порт, який ви займете наприклад у MacBook-а чи іншого пристрою.

Ну і зрозуміло що USB-C самого ноутбука має підтримувати вивід відеосигналу та живлення щоб працювали описані сценарії та реалізувались можливості.

NOVOO 11 in 1 USB-C

Враження

Хаб NOVOO 11 in 1 USB-C зібраний у якісному металевому корпусі, має сірий колір, близький до фірмового яблучного «космічного-сірого». Це не заважає розширювати ним можливості не тільки Mac OS, а й Windows-систем, де виникає потреба підключати периферію яку активно вилучають для економії місця. Такий хаб — корисне доповнення для компактних ноутбуків у яких є не так багато портів для обміну даними чи виходів на зовнішні монітори. Знадобиться він і при напів стаціонарному варіанті роботи, коли ноутбук потрібно підключати до ряду пристроїв в офісі або вдома.

Характеристики NOVOO 11 in 1 USB-C (NVHUBGY11PDNS-MB)

Кількість роз’ємів:11
USB Type-A 2.0:2
USB Type-A 3.0:2
USB Type-C:1, , тільки PD 100 Вт
HDMI:2, до 4K, 2K, 30 Гц для 3840×2160
VGA:ні
Display Port:1
Ethernet, RJ-45:1
Кард-рідер:SD і TF
Габарити:122x55x15 мм
Маса:105 г
Постачальник:iCases
Ціна:$70

Оцінка:

+ сумісність з декількома дисплеями

+ порт USB-C з Power Delivery

+ велика різноманітність портів

-тендітне покриття корпусу

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.