Огляд бездротової клавіатури ASUS ROG Azoth (M701): взірець без чверті

 | 06.00

Розповідати компетентно про причини вподобання користувачами ПК різних клавіатур, форматів від 60- 80% до повнорозмірних з цифровим блоком, ми не будемо. Так склалося, що в нашій редакції всі користуються 100 %-моделями у випадку десктопів та 17-дюймових ноутбуків і  задоволені 60-65 % у ноутбуках з дисплеями 14-15 дюймів. Спроб оцінити гібридні моделі ми не робили, однак знаємо, що є користувачі для яких цифровий блок це атавізм, а Tenkeyless або TKL-клавіатури (80 %) є єдиним правильним вибором у житті.

Як ми звикли до рекордів габаритів у ноутбуках ASUS, коли 16-дюймова модель поміщена в корпус 15-дюймової, а 14” в 13”, так клавіатура ROG Azoth в нашому огляді виконана у «новому» 75% формфакторі, який 80 % вписує у 65 %. Наскільки пристрій вдався і що цікавого він може запропонувати, розкажемо далі.

ASUS ROG Azoth

Дизайн та ергономіка

ASUS ROG Azoth

Клавіатура ROG Azoth виглядає монолітним та дуже авторитетним пристроєм. Вона важить більше кілограма, має алюмінієву панель зверху  і в цілому досить високий корпус. Комусь це подобається, для когось була б бажаною підставка для рук.

ASUS ROG Azoth

Ряди клавіш розташовані каскадно, тому навіть без додаткового підйому пальцям зручно дотягуватися до верхніх рядів кнопок.

ASUS ROG Azoth

ASUS ROG Azoth

Якщо ж цього недостатньо, під ROG Azoth встановлені подвійні ніжки для вибору між двома значеннями висоти. Таким чином, можна обирати між одним із трьох кутів нахилу. Нижня сторона корпусу клавіатури пластикова, з рельєфним діагональним візерунком.

ASUS ROG Azoth

ASUS ROG Azoth

Функціональні клавіші знаходяться на одному вертикальному рівні з цифрами. Клавіші «Shift», «Alt», «Fn», «Ctrl» зменшені та зміщені вліво.

Ковпачки мають циліндричну форму з виїмкою, яка дуже зручна для набору текстів. Символи латиниці нанесені способом подвійного лиття, а альтернативні функції, позначені термічною сублімацією на передніх гранях відповідних кнопок. Підсвітка на клавіатурі має добрий вигляд, але не дуже яскрава.

ASUS ROG Azoth

Кнопки «Ins», «Del», «PgUp», «PgDn» справа розташовані вертикально на відстані від основного поля. Над ними, зверху справа, розміщений 2″ OLED-екран з 3-х позиційним перемикачем. Його можна натискати збоку та зверху, або рухати вперед чи назад. Користувач може регулювати гучність, перемикається мультимедіа, яскравість підсвітки, яскравість екрана та ефекти підсвітки. Все це за замовчуванням, а у фірмовій програмі Armoury Crate, після пари днів оновлень, можна назначити свої функції.

ASUS ROG Azoth

Дисплей – монохромний, білого кольору і має регулювання з ступенем яскравості. Попри глянцеве покриття його добре видно при погляді під будь-яким кутом.

ASUS ROG Azoth

У комплект ROG Azoth є великий набір ніштяків для фанатів догляду за механічними клавіатурами. Серед них кабель USB Type-A на USB Type-C, приймач 2,4 ГГц, адаптер з причіпкою з порту USB Type-A на USB Type-C, вісім квадратних гумових наклейок під стабілізатори, набір наліпок, три додаткові перемикачі ROG NX Red та інструменти для відкривання перемикача, зняття ковпачка, мастильна станція, пензлик для нанесення та ємність із мастилом Krytox GPL-205-GD0. Усі механізми клавіш можна легко зняти комплектним ключем. Для роз’ємів підходять як перемикачі на два контакти та центральну ніжку, так і варіанти з двома додатковими штифтами по боках.

ASUS ROG Azoth

Позаду з правої сторони, розташували трьохпозиційний перемикач живлення та режимів Bluetooth, роботи по кабелю і через 2,4 ГГц. Біля нього є магнітний слот для приймача. Порт USB Type-C для підключення кабелю розташований з лівої сторони.

ASUS ROG Azoth

ASUS ROG Azoth

Оснащення та конструкція

ASUS ROG Azoth

В ROG Azoth використовуються фірмові механічні перемикачі Republic of Gamers. Вони доступні у трьох версіях – червоні, коричневі та сині (NX Red, NX Brown, NX Blue). В принципі, ми вже можемо зрозуміти аналогію від інших брендів перемикачів. Червоні – найм’якіші тактильно, з невеликим ходом клавіш (1,8 мм ходу та 40-55 гс сили спрацювання). Коричневі – добре відчутне спрацювання при ході 2 мм і силі 58 гс. Сині – хардкор свого роду, які мають помітне і зворотню віддачу (хід 2 ,3 мм при силі 65 гс).  Сині, тим не менш, мають менший коефіцієнт спрацювання, їх хід до точки реакції на натискання менший.

Щоб перемикачі не зношувалися та не гриміли занадто, шток та корпус зсередини кожного перемикача змащені з заводу. В клавіатурі використовується і попередньо змащений стабілізатор під великими клавішами. Він зменшує тертя для досягнення рівномірного відчуття натискання. Найбільше його робота помітна під пробілом, «Shift»-ами, «Backspace» та «Enter».

Клавіатура має механічні перемикачі і здавалося б, має відповідати їм по рівню шуму при роботі. Однак одразу кілька шарів демпферів з різних матеріалів роблять так що клавіатура відчувається як механічна, однак відчувається і звучить дуже м’яко.

ASUS ROG Azoth layers

Силіконові проставки є збоку алюмінієвої основи, а під нею ще 3,5 мм. Ще нижче йде шар піни, який додатково амортизує удари від перемикачів.  Не повірите, але знизу є ще она підкладка із силіконової піни, яка усуває відлуння. Тобто  три шари приблизно від 2 до 3,5 мм кожний, складають вібо та шумо ізолюючий сендвіч цієї конструкції. Нижче до пластикового піддону залишається лише система плат та контролерів. Очікувано клавіатура здатна коректно обробляти будь-яку кількість одночасних натискань клавіш завдяки підтримці NKRO-антигостингу.

У фірмовій програмі Armoury Crate після всіх скачувань драйверів та перезавантажень, можна буде слідкувати за енергоспоживанням клавіатури, налаштувати режими її роботи для економії заряду, обрати анімації підсвічування клавіш, створити профілі для налаштування різних програм, записати макроси та створити профілі налаштувань (до 6 штук). Окремо в компанії зауважують про сумісність ROG Azoth з системами як на базі Windows, так і Mac. Ряд функцій та додаткових команд реалізується через комбінацію з клавішею «Fn» без участі програмного забезпечення.

Найпомітніша вкладка стосується налаштувань OLED-дисплею на який можна виводити користувацькі анімації, інформацію про комплектуючі системи, заряд клавіатури, дані медіа даних що відтворюються.

ASUS ROG Azoth

Компанія заявляє, що від повного заряду акумулятора клавіатура пропрацює 2000 годин з вимкненою підсвіткою та екраном, близько 130 годин, якщо працює щось одне — підсвітка чи екран та 62 години, якщо включене усе. Змогли перевірити останнє і отримали 53 години, що не занадто відрізняється від оголошеної цифри.

Враження

Клавіатура ROG Azoth – той випадок коли інженери прискіпливо слідкували за якістю та рівнем функціональності не лише для самого процесу набору текстів та ігор, а й дбали про комфорт і акустичні відчуття. Сендвіч і проставки навколо металевої основної пластини помітно зменшують як шумність, так і паразитні тактильні відчуття при спрацюванні перемикачів. Так, клавіатура дуже важка для габаритів, а ще вона масивна і надзвичайно міцна. Тому і тактильні відчуття від неї лише позитивні. Відсутнє гравіювання української кирилиці не дозволило оцінити нам якість її підсвічування, є підозра, що символи не буде видно в темну пору.

ASUS ROG Azoth

Фішка у вигляді дисплею з додатковою інформацією ми оцінили як корисну. Якщо граєте у проект, який може помітно нагріти або перевантажити систему, показники в реальному часі – будуть корисними. Ну і загальна підсвітка виглядає добре, за умови, що користувачу не потрібний чистий білий колір (він традиційно має синій відтінок).

ASUS ROG Azoth

Культура догляду за механічними клавіатурами стала для нас новиною деякий час назад і як виявилося, це звично для клавіатур топового рівня. Тому рішення ASUS укомплектувати ROG Azoth набором інструментів для заміни та догляду – вважаємо цікавим та влучним. Фанати оцінять точно, а самі характеристики клавіатури не підведуть.

Характеристики клавіатури ASUS ROG Azoth (M701)

Кількість клавіш:81
Перемикачі:Механічні ROG NX Red (є також Brown і Blue)
Підключення:USB Type-C, Bluetooth 5.2, 2,4 ГГц
Хід:1,8 мм
Сила натискання:40 г
NKRO-антигостинг:так
Підсвічування:RGB, з налаштуваннями
Кабель:знімний, 1,8 м
Ємність акумулятора:н.д. (53 – 2000 год)
Габарити:326x136x40 мм
Вага:1,286 кг
Сумісність:Windows 11, MacOS 10.11 і вище
Ціна:$340

Оцінка:

+ ергономіка

+ низька шумність роботи

+ функціональний OLED-дисплей

+ комплектація

+ варіативність підключень

-немає підставки для рук в комплекті

-ціна

Читайте також:

Огляд клавіатури Gamakay TK68: збери сам

Огляд клавіатури ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe: широкий профіль

Огляд клавіатури DreamKey: подвійний розрахунок

Дмитро
Керівник проектів hi-Tech

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.