Огляд WaterStop Jeweller від Ajax: без підводних каменів

 | 06.00

Ajax WaterStop

Новинкою цього року від Ajax Systems став кран перекриття води з дистанційним керуванням WaterStop. Випадки протікання або прориву труб з різних причин – розповсюджені, благо хоч і не часті явища. Можливо саме тому неочікувана фраза «у вас з квартири тече вода» несе не тільки негативні емоції, а й певний шок. Не завжди жителі перекривають крани на трубі входу води у квартиру, а сантехніка ніколи не виходять з ладу «по графіку», тому автоматизовані рішення цих проблем дуже актуальні.

Що таке WaterStop?

WaterStop – це кран перекриття води з дистанційним керуванням. Він поєднує в собі запірний кран та електропривід з блоком керування, який містить в тому числі і двигун для закриття крану.

Ajax WaterStop

Важливою є функція віддаленого керування краном, можливість закривати його за розкладом, при зміні статусу системи охорони або при спрацюванні датчиків затоплення. Додатково, можна звʼязати датчики затоплення та клапани з датчиками руху з фотокамерою. В такому випадку, якщо відбувається протічка, користувач отримує сповіщення про це, сповіщення, що вода перекрита, а також фото, які допоможуть зрозуміти, скільки води вилилось.

Фактично вирішуються як рутинні задачі у запобіганні випадкових затоплень, так і екстрені. Пристрій буде актуальним для тривожних людей. Якщо виникає питання «чи перекрив я вдома воду?» завжди можна зайти до застосунку та перевірити.

Дизайн та оснащення

Ajax WaterStop

Блок керування оформлений як надбудова над краном. Він доволі масивний та важкий. Його можна розмістити у чотирьох положеннях – по два в різні сторони вздовж та перпендикулярно трубі. Для цього треба лише переставити планку всередині. Загалом монтаж простий і не потребує особливих навичок, хоча все ж рекомендуємо звертатися до спеціалістів. Сам електропривід легко зняти з крана без інструментів.

Ajax WaterStop

Кран відповідає стандарту ISO 5211 та випускається у трьох діаметрах – ½, ¾ та 1 дюйм. Він розрахований як на холодну, так і гарячу воду до 120 °C. Є датчики температури, що попередять в разі перегрівання пристрою і захист від перевантаження за струмом. В комплекті є дві скоби — звичайна та антисаботажна. Звичайна легко встановлюється та дістається. А антисаботажну важко зняти. Це потрібно, наприклад, для встановлення в публічних місцях. Або в приміщеннях, де можуть бути діти. Додатково є сповіщення про зняття клапана з арматури.

Кран перекриває воду протягом 5 секунд для запобігання гідроудару.За цей час при прориві стандартної труби буде пролито не більш як літр-два води. Закриття може відбуватися при спрацюванні датчика Leaks Protect або інших сторонніх моделей, вони теж підтримуються. В разі чого, кран можна перекрити і вручну, за допомогою кнопки на корпусі або важеля.

Ajax WaterStop

Заявлений час автономної роботи від комплектних батарей складає 3 роки. Тут встановлені чотири батарейки типу CR123A. Варто зауважити що при інтенсивному використанні і високих температурах батарейки втрачають заряд швидше. При активній експлуатації варто додати зовнішнє електропостачання 9–12 В, в такому разі батарейки слугуватимуть резервним  живленням. Про сівші батарейки користувачі дізнаються заздалегідь — сповіщення надійде за місяць-два до повної розрядки.

У застосунку Ajax можна створити сценарій, щоб автоматично закривати кран, наприклад, у певний час або при встановленні системи під охорону. Для зв’язку з хабом використовується фірмовий протокол Jeweller, що забезпечує зв’язок на відстані до 1100 метрів та має функції шифрування, радіочастотного гопінгу та виявлення глушіння. Також у компанії є ретранслятори, які дозволять встановити систему навіть в великих маєтках чи офісних центрах.

Ajax WaterStop

Кран це річ, що встановлюється надовго, тому серед сценаріїв автоматизації передбачені процедури автономної профілактики від заклинювання.

Враження

Ajax Systems вдалося зробити елегантне рішення навіть з такого приладу як запірний кран. Він має простий процес монтажу і в той же час отримав максимум можливостей і високу автономність. Для інтеграції в нову або вже існуючу інфраструктуру не потрібне прокладання дротів (хіба що ви хочете отримати альтернативний спосіб живлення). Інструменти необхідні лише для встановлення власне крану. Нагадаємо що і датчики протікання LeaksProtect це компактні рішення, які можна класти на поверхню у зоні потенційного ризику протікання.

Читайте також:

Огляд Ajax FireProtect 2: точніше, надійніше, варіативніше

Огляд датчику якості повітря Ajax LifeQuality: свій клімат

Огляд розумного вимикача Ajax LightSwitch: дотик, світло, магія

Дмитро
Керівник проектів hi-Tech

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.