Огляд джерела безперебійного живлення PowerWalker VFI 2000 AT: такі часи

 | 16.00

Джерела безперебійного живлення стали як ніколи актуальними цієї зими. Про досвід використанням в умовах квартири з автономним опаленням, розкажемо на прикладі моделі PowerWalker VFI 2000 AT.

Обставини

Зима, яку російські пропагандисти пророкували в якості останньої для України як держави, нездоланної і взагалі апокаліптичної, навчила українських громадян багато чому новому. Ті хто мали можливість поїхати за місто здобували навички роботи з класичними пічками на дровах, системами персонального опалення будинків та роботі з генераторами. З останніми, активно працював і бізнес у містах, встановлюючи від малопотужних моделей, на пару кіловат для кав’ярень та аптек, до дизельних монстрів для супермаркетів. Інтернет провайдери та оператори стільникових мереж активно почали забезпечувати безперебійним живленням свою інфраструктуру.

Жителі багатоквартирних будинків освоїли підключення акумуляторів, стабілізаторів та зарядок. Вони використовувалися для освітлення, зарядки гаджетів, та опалення у випадку бойлерів та персональних газових котлів. Автор цього огляду не був прихильником самотужки створеного енергетичного комплексу з безліччю дротів, зарядок та габаритних і не пристосованих для закритих приміщень акумуляторів. Та й взагалі віра в ППО була і залишається максимальною. Тому в якості першого кроку було придбано ємне джерело безперебійного живлення з вбудуованим інвертором для отримання правильної синусоїди, яка була необхідна для роботи газового котла. ДБЖ відповідало за опалення та нагрів води у квартирі.

Чому ДБЖ?

Так, це не типове і не правильне використання для нього, однак не було часу чекати набору більш безпечних літій-залізо-фосфатних акумуляторів та приладів для них з-за кордону. Знову ж таки наголосимо, не хотілося городити колхоз заради опалення протягом 10-12 годин. Зима була теплою, тому за 10 годин температура в квартирі не знижувалася менше 18°C. Відключення світла в середньому були по 4-5 годин, за парою випадків коли ерефія наносила більш серйозні ракетні удари. Попит в Україні, як можна здогадатися, злетів до небес і ціни зросли на 200-300%. Якби ситуація з відключеннями була більш гострою, варто було б купляти вантажівку з дровами за ті ж 20-30 тис грн для дачного будинку, а не здоровенні акумулятори які потім ніде буде зарядити. Дров би вистачило до кінця зими, а не на пару діб опалення у квартирі.

Варіантів вибору джерел безперебійного живлення було небагато, вони або закінчувалися, або продавці хотіли забагато. З наявного і більш-менш достатнього по ємності, було обрано пристрій від німецької PowerWalker.

ДБЖ PowerWalker VFI 2000 AT

Що таке ДБЖ з правильною синусоїдою?

PowerWalker VFI 2000 AT — це online-джерело безперебійного живлення з подвійним перетворенням. Воно призначене для забезпечення резервного живлення під час відключень електроенергії та коливань напруги. Однією з важливих характеристик джерел безперебійного живлення є тип сигналу, який видається при роботі від батарей. Він може мати прямокутну форму і форму синусоїди (її також називають чистою або правильною синусоїдою). Важливий цей параметр тому, що для багатьох видів електрообладнання, зокрема: з трансформаторними блоками живлення або об’ємними індукційними котушками, з електродвигунами, з дроселями, з блоками живлення APFC — будь-яка форма вихідної напруги / сигналу крім чистої синусоїди — може виявитися згубною. Якась техніка взагалі не буде працювати, у іншої — термін служби істотно скоротиться. Для електрообладнання з імпульсними блоками живлення (як в більшості комп’ютерів) форма сигналу не має великого значення, тому для них підходять і безперебійники із ступеневим сигналом. Детальніше про різновиди ДБЖ та їх характеристики щодо вихідного струму можна почитати в інтернеті.

Оснащення PowerWalker VFI 2000 AT

Пристрій має потужність 2000 ВА/1800 Вт і використовує чотири свинцево-кислотних акумулятори ємністю 9 Агод. Тобто сумарна ємність становить 36 Агод. Є також моделі потужністю 1000 і 3000 ВА. Модель розрахована на живлення критичного обладнання, тобто корпоративного сектору, при цьому має порівняно компактний корпус. Через наявність інвертора, в ньому також є активне охолодження. В перші секунди після запуску вентилятор працює на максимальних обертах і це дуже гучно. Однак при помірному навантаженні його оберти знижуються до мінімальних. Значень в децибелах ніде не вказано, але це на рівні потужних ігрових ноутбуків на максимальних обертах, не серверів.

ДБЖ PowerWalker VFI 2000 AT

PowerWalker VFI 2000 AT має рідко-кристалічний екран, який відображає інформацію про вхідну напругу, вихідну напругу, рівень заряду батареї та приблизний час роботи. Він також має функцію автоматичного перезапуску, яка знову підключає пристрої до джерела живлення після відновлення живлення.

Щодо збільшення ємності, виробник наводить на своєму сайті схему, по якій можна під’єднати ще чотири акумулятори на 36 Агод. Вони мають бути з’єднані паралельно і підключаються через колодку на тиловій частині корпусу та будуть заряджатися, аналізуватися електронікою і працювати як єдине ціле з вбудованими батареями. Що стосується ефективності, то пристрій має ККД в режимі змінного струму у 94% і в режимі батареї 92%.

ДБЖ PowerWalker VFI 2000 AT

Заявлений час автономної роботи становить приблизно 7 хвилин при повному навантаженні та 25 хвилин при половинному навантаженні. Так, цього має бути достатньо для більшості сценаріїв, щоб зберегти роботу та правильно вимкнути пристрої під час відключення електроенергії. Потужності має вистачати на невеликі сервери та робочі станції, для яких і позиціонується цей пристрій. В нашому ж випадку ми використовували його не за цільовим навантаженням. Котел який по паспорту споживає в середньому 18 Втгод, міг пропрацювати від дбж 2 години.

ДБЖ PowerWalker VFI 2000 AT

PowerWalker VFI 2000 AT також може розрахувати орієнтовний запас заряду, що залишився і час роботи. В нашому випадку ці покази не були релевантними через не типове для нього навантаження. При підключенні вище згаданого газового котла, ДБЖ казав про повний розряд вже при досягненні 40% залишкового заряду. В той же час виводилися 520 хв до розряду, по факту доходячи лише до 380-400 хв. Можливо, це обумовлено тим, що навантаження було низьким, система розраховувала час і відсотки по навантаженню, а фактичний заряд як це прийнято для акумуляторів вимірювався по напрузі.

Він має час зарядки приблизно 4 годин для досягнення 90% ємності. Згідно ж наших вимірювань акумулятори заряджалися за 5 годин до того як на екрані буде показані 100 % заряду. Тобто фактично він дійсно розряджався повністю не дивлячись на показники залишку роботи.

ДБЖ PowerWalker VFI 2000 AT

Джерело живлення має вбудований інтерфейс USB та порт RS232, що дозволяє здійснювати моніторинг та керування джерелом живлення за допомогою спеціального програмного забезпечення PowerMaster. Ці порти не працюють одночасно.

Можемо узагальнити, що PowerWalker VFI 2000 AT дійсно надійне джерело безперебійного живлення, бо пережило не оптимальні для нього сценарії роботи, живлячи малопотужні пристрої по декілька годин. З самого початку, зробивши біля 5 повних розрядів-зарядів акумуляторів, ми вийшли на його номінальну ємність і отримали цифри про які казали вище. Активне охолодження не давало йому сильно нагріватися, хоча в домашніх умовах шум доводилося приглушувати закриттям дверей в кімнату. Вартість такого рішення звісно не мала і вона більш ніж вдвічі вища за аналогічну по ємності «самозбірну» систему живлення. Однак, час, безпека та необхідність компактного рішення стали вирішальними факторами при виборі.

Про можливості додаткових підключень на розширені характеристики можна почитати на офіційній сторінці пристрою на сайті компанії. Там же можна завантажити всю необхідну документацію.

Загальні характеристики ДБЖ PowerWalker VFI 2000 AT
Форм-фактор:Tower
Потужність:2000 В/А, 1800 Вт
ККД:90 %
Час перемикання:0 мс
Зарядка:1,5 А
Ємність 12В акумуляторів:4х9 Агод
Габарити:151х225х390 мм
Вага:16,6 кг
Ціна:$560

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.