Проект бюджету на друге півріччя

 | 15.18

 

Обсяг доходів зведеного бюджету України на 2008 рік становитиме 306,5 млрд грн, що на 32,2 млрд грн більше від показника, затвердженого 28 грудня 2007 року. Ці зміни у доходній частині бюджету торкнулися також і галузі зв’язку та інформатизації.

Так у доходній частині бюджету грошовий (ліцензійний) збір за видачу ліцензій за кабельне мовлення, ретрансляцію, проводове (кабельне) мовлення і час мовлення збільшено на 8,1 млн грн (затверджений показник – 19,3 млн грн, проект з урахуванням запропонованих змін – 27,4 млн грн). Усі інші показники бюджетної класифікації доходної частини бюджету, які стосуються галузі, зокрема, плата за ліцензії на користування радіочастотним ресурсом, на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, за користування РЧР та за номерний ресурс, змін не зазнали. Вони залишились на рівні кінця 2007 року. Не змінився розмір сплати збору з послуг стільникового рухомого зв’язку до Пенсійного фонду.

Змінилася видаткова частина проекту бюджету, запланована на потреби галузі. Так Держзв’язку повинен отримати 141 млн грн, що на 12,1 млн грн більше ніж передбачено чинним законом. Але ці кошти мають бути перерозподілені наступним чином: 30,4 млн грн запропоновано на відшкодування витрат державних підприємств зв’язку на розповсюдження вітчизняних періодичних друкованих видань, що на 20,8 млн грн перевищує затверджений показник. Пропонується збільшити видатки на підготовку кадрів для галузі зв’язку вищими навчальними закладами I та II рівнів акредитації на 202,8 тис. грн, а III та IV рівнів акредитації – на 446 тис. грн. Разом з тим пропонується зменшити фінансову підтримку розвитку інфраструктури наукової діяльності у сфері зв’язку на 331,5 тис. грн, а фінансування Національної програми інформатизації, яке закладалось на рівні 9 млн грн, вилучити у повному обсязі.

Значне збільшення фінансування очікує Держкомітет телебачення і радіомовлення. Так на 36,3 млн грн буде збільшено видатки на виробництво та розповсюдження телерадіопрограм для державних потреб, а на їх трансляцію виділено додатково 50 млн грн.

Щодо НКРЗ, то Комісія повинна додатково отримати 501 тис. грн для керівництва та управління у сфері регулювання зв’язку. Крім того, буде додатково профінансована Нацрада з питань телебачення і радіомовлення – у розмірі майже 390 тис. грн для здійснення контролю у галузі телебачення і радіомовлення. Також збільшиться фінансування і Держспецзв’язку загалом на 15,8 млн грн. Додаткові кошти підуть на забезпечення функціонування державної системи спеціального зв’язку та захисту інформації, модернізацію державної системи урядового зв’язку, підготовку кадрів.

Згідно з проектом, суттєво збільшиться фінансування Національного космічного агентства України – майже на 81 млн грн. Так лише на реформування та розвиток державних підприємств космічної галузі та виконання перспективних проектів і розробок, спрямованих на збільшення випуску конкурентоздатної продукції і технологій пропонується виділити з держбюджету 40 млн грн. У чинному законі видатки за такою бюджетною класифікацією зовсім не існують. Додатково на реалізацію проекту «Морський старт» уряд має намір виділити 540,8 млн грн.

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.