Ректорське зібрання

 | 17.17

У роботі конференції взяли участь 18 ректорів із 14 країн світу: України, Росії, Білорусі, Словаччини, Німеччини, Латвії, Польщі, Молдови, Азербайджану, Грузії, Казахстану, Узбекистану, Туркменістану, Сирії. У перший день роботи пройшло урочисте підписання Декларації конференції. Учасники визначили принципи організаційної діяльності конференції ректорів телекомунікаційних ВНЗ. Конференція буде збиратися один раз на рік під головуванням і при організації одного з вищих навчальних закладів, щоразу міняючи місце проведення (країну). Відповідно до Декларації конференції, ОНАЗ ім. О.С. Попова стала ВНЗ-депозитарієм, на базі якого будуть зберігатися установчі документи організації та архів Міжнародної постійно діючої конференції ректорів телекомунікаційних вищих навчальних закладів.
Конференцію створено з метою конкретизації та узгодження пріоритетних напрямків діяльності нової організації і зміцнення співробітництва між галузевими ВНЗ і МСЕ. Вона сприятиме розвитку і координації зв’язків ректорів вищих навчальних закладів і комплексному вирішенню проблем, що стоять перед ВНЗ телекомунікаційної спрямованості. Крім того, допомагатиме узагальненню та поширенню позитивного досвіду щодо організації навчального процесу, наукової роботи, підвищенню кваліфікації науково-педагогічних кадрів, а також удосконаленню системи безперервної освіти і дистанційного навчання. Конференція розроблятиме рекомендації для визначення загальних підходів і політики у вищий освіті, спрямованих на подальше вдосконалення навчального процесу і розвитку науки. Передбачається проведення координації комплексних наукових програм, сприяння використанню їхніх результатів у виробничій і соціальній сферах, а також розвитку наукової роботи студентів. У планах також – організація конференцій, семінарів стосовно питань вищої освіти і науки з метою підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів. Крім того, передбачається зміцнення зв’язків ВНЗ із комерційними і некомерційними організаціями з питань практичної підготовки студентів, забезпечення зайнятості випускників.
Присутній на конференції перший заступник директора Держзв’язку Олександр Баранов представив динаміку розвитку телекомунікаційної галузі в Україні, особливо зупинившись на перспективах новітніх послуг зв’язку. Ректор ОНАЗ ім. О.С. Попова Петро Воробієнко висвітлив історію виникнення ідеї створення такої міжнародної організації, її мету і шляхи розвитку. Особливістю конференції є те, що вона буде постійно діючою. Це пов’язано з діяльністю робочих груп, створених із представників ВНЗ-учасників. Представник МСЕ, начальник управління людськими ресурсами організації Ярослав Пондер поінформував про діяльність Союзу, наголосив на необхідності взаємодії ВНЗ і МСЕ в умовах розвитку інформаційного суспільства.
Під час роботи заходу були заслухані доповіді представників навчальних закладів України, Словаччини, Росії, Білорусі та ін., присвячені досвіду впровадження інформаційних технологій в систему освіти тощо. В рамках конференції пройшло засідання круглого столу «Пріоритетні напрямки взаємодії Міжнародної конференції ректорів телекомунікаційних ВНЗ із МСЕ». На засіданні обговорювалися, зокрема, ініціативи, озвучені на Консультаційній зустрічі з питань взаємодії між університетами і МСЕ у січні 2007 року в Женеві. Учасники заходу висловили думки з приводу підготовки та підвищення кваліфікації персоналу в сфері інфокомунікацій. Розглядалися також аспекти спільної участі в міжнародних програмах (VII рамкова програма, ТЕМPUS-TACIS та ін.).
На засіданні було затверджено емблему і прапор конференції. Рішенням конференції сформовано сім робочих груп, які займатимуться питаннями навчання в галузі телекомунікацій, розробкою термінології в сфері інфокомунікацій, організацією спільних наукових досліджень тощо. Наступне засідання конференції вирішено провести в Казахстані у квітні 2009 року.
Конференція – це практичне втілення ініціативи Адміністрації зв’язку України, підтримане Генеральним секретарем МСЕ Хамадуном Туре під час його робочого візиту в Україну в листопаді 2007 року. Захід відбувся під егідою МСЕ, Мінтрансзв’язку, Міністерства освіти і науки України, керівництва Одеси та Одеської області. Організований Держзв’язку і ОНАЗ ім. О.С. Попова захід підтримали генеральний спонсор компанія «УМЗ», спонсори – «Інтертелеком» і «Приватбанк». Інформаційну підтримку надали телекомпанії ICTV та «АТВ».

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.