Ще одна «безпечна» ітерація

 | 12.11

Конференцію відкрив заступник голови цієї служби Олександр Сиров, який наголосив, що вирішення проблем інформаційної безпеки держави можливе шляхом створення захищених інформаційно-телекомунікаційних систем (ІТС). А це стане реальністю лише за умови об’єднання зусиль як адміністраторів у цій галузі, так і виробників обладнання та ліцензіатів Держспецзв’язку.

На пленарному засіданні з привітальним словом до учасників конференції звернулися почесні гості, які прибули на відкриття міжнародного форуму: представники Ради безпеки та оборони України, вітчизняні науковці та представники провідних ВНЗ України, а також голови делегацій країн СНД (Росії і Казахстану). Так, керівник департаменту інформаційної безпеки апарату Ради національної безпеки й оборони України Сергій Кандауров визнав, що нещодавно, вперше з 2002 року, цей державний орган «повернувся обличчям»  до проблеми інформаційної безпеки. 21 березня відбулося засідання РНБОУ, присвячене проблемам інформаційного наповнення ЗМІ, мовлення, національного інформаційного продукту. Розглядалися і технічні аспекти цих проблем, на яких неодноразово наголошували фахівці Держспецзв’язку. На часі – розробка цілісної нормативно-правової і законодавчої бази. В її основу, згідно з рішенням РНБОУ, має бути покладено два документи – державну доктрину інформаційної безпеки (координатор – секретар Ради нацбезпеки) та концепцію національної інформаційної політики, яку уряд має подати на розгляд до Верховної Ради. Після визначення та законодавчого закріплення цих документів буде проведено серйозну роботу з перегляду всього законодавства у сфері інформаційної безпеки, підкреслив С. Кандауров. Окрім того, РНБОУ визначила проблеми, які можуть виникнути в державі у разі поспішної, непродуманої і не підготовленої належним чином приватизації Укртелекому (ці проблеми мають чимало технічних аспектів). За даними доповідача, РНБОУ розглянула і низку інших питань, зокрема щодо регулювання обігу спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, захисту персональних даних, правових аспектів блокування і видалення інформації, яка поширюється в Інтернеті і не відповідає законодавству країни. С. Кандауров зазначив, що секретар РНБОУ Раїса Богатирьова запропонувала докладніше розглянути питання технічного захисту інформації та розвитку державних ІТС у другій половині поточного року. Ця пропозиція знайшла підтримку в голови РНБОУ, Президента України. Тож Рада нацбезбеки розглядає конференцію як один з етапів підготовки до запланованого засідання, а її напрацювання і пропозиції, можливо, ввійдуть до проекту майбутнього рішення РНБОУ.

Подальша робота заходу проходила в рамках тематичних секцій і круглих столів, а також семінарів. Цього року розглядалися актуальні питання криптографічного і технічного захисту інформації та проведення державної експертизи комплексних систем захисту інформації в ІТС; принципи науково-обґрунтованої системи підготовки кадрів у сфері захисту інформації; пріоритети досліджень і розробок у криптографії, впровадження технологій електронного документообігу та електронного цифрового підпису; практичні аспекти мережної безпеки в інформаційних системах, а також безпека систем безпроводового зв’язку.

В рамках заходу працювала виставка рішень вітчизняних та зарубіжних виробників у сфері захисту інформації. watermarkwatermarkwatermark

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.