Транспорт і з’язок Украіни: збільшення прибутків у 7,7 раза

 | 13.20

 

«Доходи підприємств галузі транспорту та зв’язку в І півріччі порівняно з показниками аналогічного періоду минулого року збільшилися майже на 7 млрд грн, – зазначив міністр. – Відрахування до держбюджету зросли більше, ніж на 1,5 млрд грн, чистий прибуток – майже на 1 млрд грн». Міністр переконаний, що темпи зростання ВВП галузевих підприємств високі як ніколи. Загальний внутрішній валовий продукт в економіці країни, за даними статистики, зріс на 6,3 %, а від діяльності підприємств транспорту та зв’язку – на 8,4 %. Таких результатів, зазначив Й. Вінський, досягнуто завдяки вдосконаленню кадрової політики, розвитку нормативно-правової бази, змінам у тарифній політиці тощо.

Міністр особливо наголосив на успішному розвитку галузі зв’язку. Її підприємства надали послуг населенню на суму 9,2 млрд грн. З початку року галузеві підприємства ввели в експлуатацію 175 тис. номерів АТС та 1,2 тис. км волоконно-оптичних ліній зв’язку. За даними міністра, в галузі зв’язку найвищі темпи зростання заробітної плати – 143,3 %.

«Мінтрансзв’язку – один із лідерів економіки держави за відрахуваннями до державного і місцевих бюджетів та цільових фондів, – підкреслив Йосип Вінський. – При цьому найвищі темпи збільшення платежів забезпечили підприємства зв’язку».

Відрахування до бюджетів усіх рівнів та інші обов’язкові платежі підприємств галузі зв’язку в структурі Міністерства становлять 7 %. Це третє місце після відрахувань підприємств залізничного транспорту (76 %) і морського та річкового транспорту (12 %).

Зупинившись на інвестиціях у розвиток галузевих підприємств, міністр повідомив, що в І півріччі 2008 року капітальні інвестиції зросли на 2,6 % – з 8,33 млрд грн до 8,55 млрд грн. При цьому 57,6 % цієї суми – власні кошти підприємств та організацій, 9 % надходить з державного бюджету. Решту надають банки, місцеві бюджети, іноземні інвестори.

Серед важливих завдань на найближче майбутнє глава відомства назвав заходи з підготовки до проведення чемпіонату «Євро-2012». Передбачається велика програма з побудови нових і модернізації наявних аеропортів, залізничних та автовокзалів. Планується прокладання автодоріг європейської якості. Галузь зв’язку також потребує технологічного вдосконалення та розвитку додаткових послуг. Так, міністр повідомив, що буде організовано продаж квитків на літаки, потяги та автобуси через Інтернет. Зараз спеціальна робоча група перебуває у Франції і вивчає відповідний досвід цієї країни.

Й. Вінський покладає великі надії на організований нещодавно у структурі Мінтрансзв’язку Комітет з питань інформатизації. Він наголосив, що наразі близько 800 млн грн на рік витрачають окремі відомства на різні програми інформатизації. А повинна бути одна керуюча урядова структура. За словами Й. Вінського, ідеологією комітету є об’єднання всіх міністерств і відомств у єдину інформаційну систему. Крім того, впровадження і розвиток електронного урядування дозволить реально спростити просування документів у системі державної бюрократії. Він вважає організацію е-документообігу актуальним завданням.

Звичайно, міністр згадав і Укртелеком, хоча оператор знаходиться у сфері управління Фонду держмайна. Він переконаний, що товариство має ресурси для розвитку, і сума збитків, закладена у фінплані підприємства на цей рік, не повинна перевищувати 400 млн грн. Хоча керівництво Укртелекому визначило в проекті фінплану суму збитків у 1,5 млрд грн. Міністр вважає, що варто розглянути питання ефективності управління товариством.

Фінансові показники підприємств Мінтрансзв’язку

І півріччя

2008 року,

 млрд грн

І півріччя

2007 року,

млрд грн

Зростання,

%

Загальний дохід

26,05

19,06

136,7

Чистий прибуток

1,05

0,13

779,0

Відрахування до бюджетів

6,48

4,92

131,7

Дохід підприємств зв’язку

22,20

18,32

121,0

Відрахування підприємств зв’язку

0,46

0,32

145,3

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.