Вольове рішення

 | 15.14

 

АМКУ ініціював створення робочої групи, яка має розробити заходи, покликані «запобігти ущемленню інтересів споживачів кабельного телебачення при переході з аналогового на цифровий стандарт розповсюдження телепрограм». Рішення про створення такої групи, яку очолить в. о. голови комітету Олександр Мельниченко, було прийняте за результатами роботи круглого столу, що відбувся на початку липня у комітеті. Участь у його роботі взяли також представники Верховної Ради, Кабміну, Нацради з питань телебачення та радіомовлення та ін. До складу робочої групи увійдуть представники Нацради та інших установ.

Антимонопольний рекомендує

АМКУ рекомендував Нацраді переглянути дозвіл, наданий компанії «Воля» на здійснення переходу на цифрове мовлення до лютого 2009 року. Адже, за словами О. Мельниченка, затверджений угодою країн-членів МСЕ, в тому числі й Україною, регіональний план цифрової наземної радіомовної служби «Женева-2006» визначає тривалість цього переходу до 2015 року. Такі ж вимоги до поступової заміни аналогового телебачення цифровим передбачені і розпорядженням уряду «Про схвалення Концепції державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення» (від 30 листопада 2006 року №592-р). Тому Антимонопольний комітет вимагатиме від Нацради, яка повинна контролювати питання кабельного телебачення, «вжити вичерпних заходів з тим, щоб інтереси споживачів, особливо соціально незахищених верств населення, були враховані».

Крім того, АМКУ висловив стурбованість тим фактом, що під час переходу на нові технології компанія «Воля» «взагалі припиняє транслювати програми в аналоговому форматі, хоча паралельне надання цих послуг технологічно можливе». До того ж Антимонопольний комітет має зауваження і до якості послуг. Тому ці та інші проблеми стануть предметом подальшого дослідження АМКУ, проведеного не тільки в Києві, але і в інших регіонах країни.

Також представники Антимонопольного комітету висловили сумніви щодо обґрунтованості вартості послуг доступу до телепрограм. За словами О. Мельниченка, АМКУ «жорстко вимагатиме від «Волі» в найкоротші терміни обґрунтувати кожну копійку, яка закладається до тарифів».

Бачення провайдера

Натомість компанія «Воля» має інше бачення ситуації. Так за словами її президента Сергія Бойка, у вищезгаданому розпорядженні Кабміну йдеться про ефірне телебачення: «Питання щодо цифровізації кабельного ТБ наразі залишається невизначеним. Проте в Концепції написано, що під час її реалізації (цифровізації) повинна забезпечуватися можливість безперервного розповсюдження телерадіопрограм».

Також під час круглого столу представники компанії «Воля» наголошували, що найважливішим позитивним моментом переходу на цифрову технологію є задоволення зростаючого попиту споживачів у принципово новій якості телебачення, надання абонентам індивідуального вибору планів підписки, додаткових сервісів (див. «ДК-Зв’язок» № 24). Крім того, С. Бойко наголосив, що перед телекомунікаційною галуззю стоїть важливе завдання: достойно представити як Україну загалом, так і столицю зокрема в очах світової спільноти при проведенні «Євро-2012». «Я сподіваюсь, що на початку 2009 року Київ стане першою цифровою столицею Східної Європи. Тому наша компанія докладе значних зусиль, аби підготувати і проінформувати киян та поетапно реалізувати таке важливе завдання у встановлені терміни», – сказав він наостанок.

Діє Нацрада

Тим часом Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про створення експертної комісії з питань координації взаємодії державних органів регулювання у сфері телебачення і радіомовлення та провайдерів програмної послуги багатоканального мовлення. Новостворена комісія працюватиме на громадських засадах і надаватиме Нацраді висновки з приводу спірних питань у сфері телерадіомовлення. Комісія повинна розробити свої рекомендації щодо подолання перешкод у впровадженні цифрового телерадіомовлення у країні, нормалізації стосунків між органами державного регулювання та провайдерами програмної послуги, а також вдосконалення нормативної бази. До її складу увійшли Олександр Ляхов, президент Телекомунікаційної палати України, Олександр Дробік, проректор ДУІКТ, Іван Міхальчук, радник НКРЗ та ін.

Аналізуючи матеріали круглого столу, що відбувся в АМКУ, Нацрада вважає, що у багатьох питаннях розуміння суті глобальних проблем, які стоять перед державою і суспільством у сфері впровадження цифрового телерадіомовлення, а відтак і в питаннях формування ринку провайдерських послуг, Антимонопольний комітет вийшов за межі своєї компетенції. Згідно із законодавством Нацрада координує запровадження ефірного наземного цифрового телебачення, має відповідні органи та робочі групи. watermarkwatermarkwatermark

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.