«Воля» проти АМКУ: Конфлікт загострюється

 | 16.29

 

О.Мельниченко наголосив, що «Воля» у рамках власної мережі має ознаки монополії (див. «ДК-Зв’язок» № 26/2008). За його словами, компанія має у пакеті послуг соціальний пакет аналогового мовлення «Україна» вартістю 18 грн. При цьому пакет цифрового мовлення коштує 22 грн, але киянам потрібно заплатити ще 299 грн за декодер, або орендувати його за 6,90 грн чи 9,90 грн залежно від кількості декодерів. «Нам здалося, що підвищення тарифу до 27,90 грн є істотним порушенням прав споживачів, – сказав О.Мельниченко. – Рішення ми будемо приймати після завершення розслідування, але ознаки монопольного положення очевидні».

АМКУ наступає

За словами першого заступника голови АМКУ, максимальний штраф, що може бути застосований до порушника у випадку доведення порушення, становить 10 % річного виторгу компанії. Однак на цей радикальний крок комітет піде лише тоді, коли порушник відмовиться співпрацювати у вирішенні даної проблеми.

О.Мельниченко також відзначив, що АМКУ підтримує процес переходу на цифрове мовлення в Україні як неминучий, однак у керівництва комітету викликає занепокоєння те, що Нацрада з питань телебачення і радіомовлення дозволила «Волі» перевести своїх споживачів на цифрове мовлення 1 лютого 2009 року.

За словами першого заступника голови комітету, АМКУ направив листа голові КДМА Леоніду Черновецькому з проханням максимально поширити інформацію про діяльність «Київтелесервісу» – оператора, що надає споживачам послуги аналогового мовлення за більш доступними тарифами.

«Воля» готова до співпраці

Президент компанії «Воля» Сергій Бойко зазначив, що вони занепокоєні рішенням Антимонопольного комітету України про порушення проти компанії справи, проте готові сприяти АМКУ в пошуку істини. До того ж він відзначив, що ця стурбованість викликана, перш за все, тим, що компанія впродовж усієї своєї діяльності діяла виключно в рамках чинного правового поля України. У цьому міг переконатися Антимонопольний комітет, якому компанія «Воля» «надала повну і детальну інформацію про плани виведення з експлуатації застарілого аналогового обладнання, економічне обґрунтування, а також інформацію про заходи, що їх вживає компанія з інформування населення, і зокрема заходи із захисту малозабезпечених категорій населення». Така інформація подається до АМКУ щомісячно і щоквартально упродовж понад 8 місяців.

Сергій Бойко зауважив, що «оскільки АМКУ, відповідно до закону, має право проводити розслідування і дослідження з будь-якого приводу, ми, як і раніше, готові усіляко сприяти проведенню неупередженого і компетентного розслідування».

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.