WiMAX Road Show: Для ринків, що динамічно розвиваються

 | 13.28

 

Менеджер зі споживчого маркетингу у Східній Європі та Центральній Азії Олексій Афонін у презентації, присвяченій мобільному ТБ, навів оцінки аналітиків компаній Informa Telecoms & Media, IMS Research і Yankee Group. За їхніми даними, 84 млн телефонів із підтримкою Mobile TV продаватимуться щорічно до 2010 року. У цих же часових рамках щорічні темпи зростання обсягів послуги Mobile TV мають досягти 50 %. Очікується також, що сукупна частка ринку Mobile TV і відео до 2010 року становитиме 11 млрд євро. Практично півмільйона користувачів дивитимуться телебачення на своїх мобільних телефонах до 2012 року. Цікаво, що, за оцінками аналітиків, абоненти готові платити за послугу Mobile TV 5–10 євро на місяць.

Компанії Nokia/ Nokia Siemens Networks реалізують комерційні проекти Mobile TV Unicast для більш ніж 30 операторів світу. Комерційний запуск послуги DVB-H відбувся у Фінляндії, Індії, Малайзії, В’єтнамі та Індонезії, на Філіппінах (за даними II кварталу 2008 року). Користувачам пропонують, зокрема, послуги Mobile TV за технологією DVB-H (контент для масового глядача, понад 20 каналів), персоналізовані канали, керовані абонентом (Point-to-point Unicast), а також мультимедійні послуги для масового глядача і співтовариств із використанням технології MBMS.

Олексій Афонін розповів також про бізнес-моделі надання послуг DVB-H на основі кооперації між ТБ-операторами (BNO) і мобільними операторами (MNO). Він підкреслив, що «екосистеми» для кожного ринку унікальні.

До складу комплексної пропозиції Mobile TV від Nokia Siemens Networks, орієнтованої на певну стратегію оператора, входять консультації та інтеграція обладнання, проектування мережі, зокрема і її планування всередині будинків та комплексне введення в експлуатацію, а також хостинг.

Ще одна презентація Олексія Афоніна була присвячена IPTV-рішенню компанії. Воно дозволяє одержувати такі послуги, як телемовлення, короткі повідомлення, ігри, кіно і відео на запит, відеотелефонія, Інтернет на екрані телевізора. О. Афонін відзначив низку переваг даного рішення: більша кількість каналів порівняно з аналоговим телемовленням, зручний графічний інтерфейс для вибору каналів, підтримка динамічних широкомовних розсилок (це економія мережних ресурсів), підтримка форматів MPEG2/4, доступність електронного розкладу програм та декількох пакетів мовлення, можливість організації батьківського контролю за переглядом ТБ-програм дітьми, установка широкоекранного режиму.

Регіональний представник Nokia Siemens із систем широкосмугового доступу Михайло Старовойтов розповів про можливості сучасних мобільних технологій, зокрема, WiMAX. Він звернув увагу присутніх на базову станцію Flexi Base Station, що випускає компанія. Це обладнання здатне працювати в декількох радіомережах, воно відрізняється компактністю і енергоефективністю (споживана потужність лише 650 Вт). М. Старовойтов підкреслив такі особливості Flexi Base Station, як можливість застосування однієї платформи для різних радіотехнологій і простота побудови відповідних сайтів з економією коштів, швидкість переходу на нові частоти, стандартизовані інтерфейси між окремими модулями. Такі базові станції пристосовані для роботи в різноманітних кліматичних умовах, тож можуть бути розміщені практично в будь-яких приміщеннях замовника, у тому числі на дахах будинків.

М. Старовойтов продемонстрував іще одну розробку Nokia Siemens Networks – мережний контролер WiMAX ASN Gateway, що також вирізняється своєю компактністю та енергофективністю (200 Вт). Він зауважив, що Nokia Siemens випускає WiMAX-обладнання, яке може використовуватися в діапазоні 2,5 ГГц для американського ринку, і 3,5 ГГц – для європейського, тобто його можуть застосовувати українські оператори за наявності в них відповідних радіочастот.

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.