Австралійські військові випробували керування роботами силою думки за допомогою гарнітури Microsoft HoloLens

 | 15.00

Систему керування роботами за допомогою гарнітури змішаної реальності була розроблена дослідниками Технологічного університету Сіднея і протестовано військовими. Ба більше, гарнітура доповненої реальності Microsoft HoloLens допомогла австралійським вченим навчитися керувати роботами за допомогою сили думки.

Microsoft HoloLens mind control robots

У рамках випробування дослідники використовували гарнітури компанії Microsoft і направляли наземного робота, візуалізуючи в голові маршрутні точки.

Під час експерименту командир силою думки змусив наземних роботів обстежити територію. Спостереження велося через гарнітуру доповненої реальності HoloLens. Австралійські вчені вже презентували свою наукову статтю широкому загалу. При цьому перед публікацією військові провели випробування.

Microsoft HoloLens mind control robots

Система працює за допомогою сенсорів на базі графену. Вони були розроблені австралійськими вченими та поєднані з гарнітурою Microsoft. Коли людина оглядалася навколо за допомогою HoloLens, датчик збирав сигнали, що подаються мозком, і передавав їх на Raspberry Pi 4B. Одноплатний комп’ютер, представлений влітку 2019 року, перетворював сигнали на інструкції та надсилав їх роботизованим собакам Q-UGV компанії Ghost Robotics, яких використовували під час експерименту.

Microsoft HoloLens mind control robots

Зауважимо, що військові вже давно працюють над інтерфейсами мозок-комп’ютер. Наприклад, у США 2015 року паралізована жінка змогла керувати віртуальною моделлю винищувача п’ятого покоління F-35, використовуючи лише силу думки.

Microsoft HoloLens mind control robots

Головний гедолік полягає в тому, що чип має бути імплантований у мозок хірургічним шляхом, а для встановлення сенсорів на шкіру потрібно наносити гель. Він викликає подразнення шкіри і може призводити до інфікування, а також швидко висихає.

Над такими чипами працюють й інші компанії. Перша в списку, звісно ж — Neuralink. Стартап Ілона Маска тестував інтерфейс мозок-комп’ютер на тваринах і хоче почати випробування на людях. Але FDA поки що не дозволяє цього. Побоювання пов’язані з нитками, які імплантуються в мозок.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.