16 способів гуглити професіонально

 | 19.58

Багато хто користується пошуковою системою від Google, але може і не здогадуватись про існування розширеного пошуку, який дуже спрощує пошуки необхідного, вибачте за каламбурчик. Тому знайдена інформація, на просторах мережі, здається мені досить цікавою і пізнавальною. Всім варто ознайомитись і мати на увазі.

1. Виключення з Google пошуку

Щоб виключити з пошукової видачі будь-яке слово, фразу, символ і тому подібне, досить перед ним поставити знак «-» (мінус), і воно не з’явиться в результатах пошуку.

Для прикладу, я ввів в рядок пошуку наступну фразу: «безкоштовний хостінг — ru» і в пошуковій видачі немає жодного .ru сайту, окрім сплачених рекламних оголошень.

2. Пошук по синонімах

Використовуйте символ «~» для пошуку схожих слів до вибраного. Наприклад в результаті вираження: «~кращі фільми — кращі» ви побачите усі посилання на сторінки, що містять синоніми слова «кращі», але жодне з них не міститиме цього слова.

3. Невизначений пошук

На той випадок, якщо ви не визначилися з конкретним ключовим словом для пошуку, допоможе оператор «*».

Наприклад фраза «кращий редактор * зображень» підбере кращі редактори для усіх типів зображень, будь то цифрові, растрові, векторні і так далі.

4. Пошук на вибір з варіантів

Використовуючи оператор «|», можна здійснити Google пошук по декількох поєднаннях фраз, замінюючи декілька слів в різних місцях.

Наприклад, введемо фразу «купити чохол | ручку» видасть нам сторінки, що містять або «купити чохол», або «купити ручку».

5. Значення слова

Щоб упізнати значення того або іншого слова, досить ввести в пошуковий рядок «define:» і після двокрапки шукану фразу.

6. Точний збіг

Для знаходження точного збігу пошукової видачі із запитом досить взяти ключові значення в лапки.

7. Пошук по певному сайту

Щоб здійснити пошук ключових слів тільки по одному сайту, досить додати до шуканої фрази наступний синтаксис — «site:».

8. Зворотні посилання

Щоб упізнати розташування посилань на сайт, що цікавить, досить ввести наступний синтаксис: «links:» і далі адреса сайту, що цікавить.

9. Конвертер величин

Пошукова система Google також уміє конвертувати величини по запиту користувача.

Наприклад, нам треба дізнатися, скільки складає 1 кг у фунтах. Набираємо наступний запит: «1 кг у фунтах».

10. Конвертер валют

Для того, щоб упізнати курс валют по офіційному курсу, набираємо наступний пошуковою запит: «1 [валюта] у [валюта]».

11. Час по місту

Якщо хочете упізнати час по якому або місту, то використовуйте синтаксис: «time» або російський аналог «время» і назва міста.

12. Google калькулятор

Google уміє рахувати онлайн! Досить вбити приклад в рядок пошуку і він видасть результат.

13. Пошук по типах файлів

Якщо вам необхідно знайти щось за конкретним типом файлу, то у Google є оператор «filetype:» який здійснює пошук по заданому розширенню файлу.

14. Пошук кешованних сторінок

У Google власні сервера, де він зберігає кешовані сторінки. Якщо потрібна саме така, то скористайтеся оператором: «cached:».

15. Прогноз погоди по місту

Ще одним оператором пошуку у Google є оператор погоди. Досить вбити «weather» і місто, як ви побачите, буде у вас дощ або ні.

16. Перекладач

Можна переводити слова відразу, не відходячи від пошукової системи. За переклад відповідає наступний синтаксис: «translate [слово] into [мова]».

Вдалих пошуків 😉

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.