32Гб на чотирьох! Огляд і тестування флеш-накопичувачів

 | 18.01

Флеш-накопичувачі, простіше кажучи, флешки, серйозно і надовго прописалися в нашому повсякденному житті. Цьому явищу існує кілька пояснень: по-перше флешки це зручний і компактний носій інформації і дуже простий в користуванні та зберіганні; по-друге вони надійніші, з механічної точки зору, ніж класичні жорсткі диски; по-третє ціни на флеш-накопичувачі невпинно повзуть до низу. Завдяки чому флешки поступово і впевнено витіснили спочатку дискети, а потім звичайні СD диски, а зараз іде наступ на старі-добрі DVD.

Історія розвитку флешок, таких, як ми бачимо зараз, почалась після винаходу флеш-пам’яті співробітником компанії Toshiba Fujio Masuoka в 1984 році. Компанія Intel в 1988 році випустила перший комерційний флеш-чіп типу NOR. Поява NAND-типу флеш-пам’яті було анонсовано Toshiba в 1989 році на Міжнародній конференції, присвяченій твердотільним дискам (International Solid-State Circuits Conference). І зараз в основі всіх сучасних флеш-пристроїв лежить NAND-пам’ять. Детальніше про мкіросхеми Flash можна прочитати в статті Bateau

Слід сказати, що більшість користувачів, при купівлі флешки, роблять свій вибір керуючись лише такими показниками, як об’єм і зовнішній вигляд. Після такого, на думку приходить випадок із власного життя, коли в магазин прийшла білявка купувати ноутбук і на питання консультанта, який саме ви хочете, вона відповіла – рожевий і все тут.

Щоб у вас не було таких випадків, перед купівлею чергової флешки, необхідно приділити трішки часу на ознайомлення з усіма ключовими характеристиками. Крім об’єму, ергономічних і зовнішніх особливостей, флешки різгяться типами встановлених контролерів і флеш-пам’яті , а одним із найважливіших показників є швидкість читання і запису, а для дуже допитливих, ще і кількістю записів на відмову(в сучасних флешках в основному життєвий цикл складає 10000 перезаписів).

В даному матеріалі піде мова про чотири флеш-накопичувачі об’ємом по 8Гб кожна. Кожна флешка вже успішно працює у своїх власників деякий період часу, тому комплект поставки відсутній. Для домашнього користування нема сенсу купувати флешки об’ємом менше 8Гб, так як їх ціна уже знизилась до рівня приблизно в 100грн.

Kingston DataTraveler

Перший флеш-накопичувач виробництва Kingston величезного виробника модулів пам’яті, який заснований ще в 1987році. Доречі портативні продукти серії DataTraveler випускаються з 1994 року.

Чесно кажучи, мої пошуки на офіційному сайті цієї моделі нічого не дали, можливо їх зняли з виробництва, хоча точно не можна сказати. Є дуже схожі, по дизайну, моделі DataTraveler Generation 3 і все. Тому будуть вказані її параметри отримані самостійно.

І так, флешка має більш прямокутній вигляд і розміри 65x16x9 мм та вагу в 9 грамів. З однієї зі сторін нанесений рельєфний напис Kingston, а з іншої логотип компанії і серія DataTraveler, а також обє’м, що складає 8Гб(реальний 7,46Гб). В кольоровій гаммі переважає білий колір. В хвостовій частині прикріплено пластикові вставки, які нагадують автомобільний бампер, боки якого мають засічки, щоб флешка не висковзала із рук. Після знаття ковпачка, його можна закріпити в хвостовій частині, для попередження втрати. Роль індикатора завантаження виконує тусклий жовтий світлодіод.

Для діагностики внутрішніх характеристик, а саме VID і PID та назву контролера, я використовув утиліти CheckUDisk і ChipGenius. Отримані данні можна використати для пошуку інформації про швидкісні характеристики, а в разі збою флешки і необхідної утиліти для перепрошивки контролера.

Згідно данних діагностичних утиліт даний екземпляр має Vid_0951&Pid_1603, а установлений контролер пам’яті виробництва skymedi і відноситься до партії номер: sk628/sk6211. Так утиліти підтверджують виробника, а саме Kingston і серію DataTraveler 2.0. Продукт відноситься до ревізії 1.0.

Trancend JetFlash V33

Наступна флешка виробництва відомої тайванської компанії Trancend, яку було засновано ще в 1988 році. На даний момент компанія входить в когорту найбільших виробників запам’ятовуючих пристроїв.

Флешка має гладку, компактну, зручну форму з округленнями на кінцях.

Разміри (ширина х висота х глибина): 60 x 16.5 x 8.1 мм. Вага накопичувача всього- навсього 7 грамів. Девайс виконаний повністю в білих тонах, лише написи Trancend, а нижче модель JF V33/8GB – мають чорний колір. Фіолетова кайомочка флешки сповіщає нам, що перед нами дійсно модель з об’ємом, який складає 8Гб(реальний 7,48Гб). У серії V33, крім згаданої моделі, існують флешки об’ємом від 1 до 16Гб, що мають кольори – синій, червоний, зелений і рожеві, відповідно. Світлова індикаця виконана у вигляді синього світлодіоду, який просвічує весь накопичувач.

Діагностичні утиліти сигналізують нам, що флешка Trancend 8GB і має Vid_058f&Pid_6387, а встановлений контролер виробництва Alcor і має номер партії: AU6983. Продукт відноситься до ревізії 8.07.

Hewlett-Packard c485w

Ще один флеш-накопичувач, який бере участь в тестуванні, вироблений гігантом американської ІТ індустрії, а саме компанією Hewlett-Packard , історія, якої розпочалась в далекому 1939 році.

Флешка має клиноподібну форму і виконана в чорних тонах, що виглядає дуже стильно. На одній із сторін нанесений візерунок у формі кілець і логотип компанії hp. Особливістю флешки є її висувний роз’єм USB, що точно вбереже користувача від втрати ковпачка, для висування якого з боку розміщено важіль, який необхідно втиснути і висунути роз’єм. Розміри накопичувача 58х28х10мм, а його вага складає 8,5 грамів. Індикатором завантаження слугує червоний світлодіод.

Данні діагностичних утиліт підтверджують, що перед нами флешка c485w об’ємом 8Гб(реальний 7,52Гб) і виробництва Hewlett-Packard . Продукт відноситься до ревізії 0.0. Також девайс має Vid_03f0&Pid_3807, а встановлений контролер пам’яті на жаль не вдалося визначити, але це можна зробити з даних VID і PID, якщо виникне така необхідність.

Trancend JetFlash V30

Остання флешка, яка бере участь у сьогоднішньому тестуванні, також виробництва тайванської компанії Trancend, але відноситься уже до серії V30.

Зовнішній вигляд повністю повторяє V33, також гладка, компактна форма з округленнями на кінцях. Відмінність полягає в тому, що V30 повністю чорна, лише напис Trancend, а нижче модель JF V30/8GB – мають білий колір. Фіолетова кайомочка, яка знову ж сигналізує нам про об’єм флешки у 8Гб(реальний 7,62Гб). У модельному ряді JF V30 маються моделі об’ємом від 512Мб і до 16Гб, що мають кожна свою кольорову кайомочку. Розміри (ширина х висота х глибина): 60 x 16.5 x 8.1 мм та вага в 7грамів такі ж, як і у V33.

Індикація покладена на синій світлодіод.

Отримані данні, які були отримані за допомогою утиліт CheckUDisk і ChipGenius, засвідчують, що перед нами флешка JF V30/8GB і має Vid_o58f&Pid_6387. Продукт відноситься до ревізії 8.07. Виробник чіпу є Alcor і відноситься він до партії номер: AU6983.

Тестування

Тестовий стенд

•Процесор: Pentium Dual-Core E5200(3,33ГГц: 333*10 при V=1.36)

•Кулер: Cooler Master Hyper TX3;

•Материнська плата:Gigabyte G33M-S2;

•Пам’ять: 3GB Hynix PC6400 (889МГц при таймінгах 5-5-5-18);

•Жорсткий диск:400GB Samsung HD403LJ 16MB 7200rpm;

•Блок живлення:ATX High Power HP500-A12S V2.2;

•Операційна система:Windows XP SP3 x86;

Тестування флеш-накопичувачів здійснювалось за допомогою утиліти CrystalDiskMark, яка має тести послідовного і випадкового читання і запису різними блоками. CrystalDiskMark дуже проста у використанні і абсолютно безкоштовна, тому такі тести може провести кожен з вас самостійно. Випробувальний розмір брався у 100Мб. Запис і читання здіснювались блоками по: 4Кб, 512Кб, 1024Кб. Отримувані результати близькі до реальних умов. Кожен тест проганявся тричі для мінімізації похибки вимірювання. Всі накопичувачі були відформатовані в файлову систему NTFS.

В тесті Sequential, де розмір блоку дорівнює 1024Кб, лідером в підтесті читання є Kingston DataTraveler, який майже на 3Мб обігнав Trancend JetFlash V33, який посідає друге місце. Слідом за ними йдуть Hewlett-Packard c485w і Trancend JetFlash V30 відповідно.

А от в підтесті записування, на мій подив, попередній лідер в особі Kingston DataTraveler посідає передостаннє місце, обігнавши лише Trancend JetFlash V30 . Далі йде Hewlett-Packard c485w і переможцем тесту стає Trancend JetFlash V33.

Наступний тест, де розмір блоку дорівнює 512Кб, переможцем в підтесті читання знову стає Kingston DataTraveler, слідом розташувалися Trancend JetFlash V33 і Hewlett-Packard c485w відповідно. Аутсайдер знову Trancend JetFlash V30.

В підтесті записування попередній лідер стає аутсайдером. Лідер Trancend JetFlash V33, а за ним йде його менший брат Trancend JetFlash V30. Hewlett-Packard c485w обігнав лише Kingston DataTraveler.

Тест, де розмір блоку складає 4Кб, переможцем в підтесті читання стає Trancend JetFlash V33 , слідом за ним йде Kingston DataTraveler. Наступним іде Trancend JetFlash V30, який обігнав Hewlett-Packard c485w.

В підтесті записування лідерам стають Trancend JetFlash V33 і Trancend JetFlash V30, розділивши перше і друге місце відповідно. Далі йде Hewlett-Packard c485w. Аутсайдером знову стає Kingston DataTraveler.

За данними останнього тесту, де розмір блоку 4Кб і глибина черги дорівню 32, перможцем в підтесті читання стає Trancend JetFlash V33, слідом йде Trancend JetFlash V30. Далі йде Hewlett-Packard c485w . Аутсайдером знову стає Kingston DataTraveler.

Підтест записування показав такі ж самі результати, як і читання – лідери Trancend JetFlash V33 і Trancend JetFlash V30, а за ними розташувались Hewlett-Packard c485w і Kingston DataTraveler.

Узагальнююча таблиця результатів тестування

Висновки

От і підійшло до завершення тестування флешок об’ємом у вісім гігабайт. Прийшов час оголосити переможця, яким стає флеш-накопичувач виробництва тайванської компанії Trancend, а саме JetFlash V33, який став переможцем майже у всіх тестах. Дуже дивно, але Kingston DataTraveler, який спочатку був в лідерах, став аутсайдером тестування, незважаючи на одні із кращих показників швидкості читання, але підвила швидкість записування. Щодо Hewlett-Packard c485w і Trancend JetFlash V30, то обидві флешки можна сміливо купувати. Комусь припаде оригінальний дизайн Hewlett-Packard c485w і висувний роз’єм USB, який вбереже вас від втрати ковпачка, або більш компактні і зручні та овальні форми Trancend JetFlash V30.

Ніби і дуже проста справа, купівля флешки, але якщо вникнути у всі нюанси, то потрібно затратити певний час для осмисленого вибору носія інформації. Більшість виробників флешок неохоче вказують навіть приблизні показники швидкості читання і запису, або просто вказують пропускну здатність інтерфейсу USB 2.0, який складає 480 Мбіт/с. Щоб зрозуміти скільки це в Мб, потрібно пригадати, що один байт містить вісім біт. Звідси ми маємо, що 480 Мбіт/с дорівнює 60МБ/с, але і це ще не все, виявлено, що в навіть, в піку пропускна здатність інтерфейсу USB 2.0 не перевищує 35МБ/с.

Звісно, зараз набуває актуальності новий, більш швидкісний інтерфейс USB 3.0 , який має до десяти разів більшу швидкість ніж його попередник USB 2.0 і ще низку переваг. Максимальна пропускна здатність складає аж 5Гбіт/с, що відповідає 500Мб/с.

Хоча на ринку уже вдосталь, як флеш-накопичувачів так і зовнішніх жорстких дисків з новим інтерфейсом, але самий інтерфейс ще мало розповсюджений системних блоках користувачів.

Ще побутує маркування на флешках типу х25, що значить швидкість флеш-накопичувача складає 3,75 Мб/с. Формула така — 1х=150Кбіт/с.

Тому перед купівлею нового флеш-накопичувача, не полініться пошукать огляди і тестування того, що вам дійсно потрібно. Посудіть самі, якщо ви придбаєте флешку великого об’єму, а швидкість читання і запису буде низька, то ви побачите, як будуть пропадать дрогоцінні хвилини в очікуванні копіювання чи читання ваших даних. Тому перед купівлею зважте всі за і проти, а потім робіть свій вибір, який, як завжди, має бути осмисленим. Кінцевий вибір за вами;)

Specially for Lokki

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.