БМП серед флешок! Огляд Patriot Xporter XT Boost 16 Gb

 | 13.34

Флешка мого товариша, яка уже тривалий час успішно виконує покладені на неї функції переносу і зберігання інформації. Далі я розповім про досвід експлуатації і деякі особливості та переваги даного накопичувача.

Невід’ємною частиною технопарку кожного сучасного користувача є накопичувачі на флеш-пам’яті, простіше кажучи флешки. Зручні, компакті і дуже прості у користуванні вони всерйоз і на довго відвоювали своє місце, в інших носіїв інформації в нашому житті. Наврядчи класичний жорсткий диск переживе падіння з висоти хоча б один метр, а флешка легко, що є теж однією із переваг цих носіїв.

Але від приємного тепер трохи про сумне. Сучасні флешки, які засновані на NAND-типі флеш-пам’яті, мають обмежений цикл життя, а саме, кількість перезаписів на відмову( сучасні флешки мають більше 10000 циклів перезапису). Тому виробникам доводиться йти на різного роду хитрощі, для збільшення надійності і довговічності своїх накопичувачів. Теоретично можна робити флешки навіть і без контролера пам’яті, які матимуть низьку ціну і непогані швидкісні характеристики, але таке зпрощення негативно відіб’ється на довговічності накопичувача. Для вирішення цієї проблеми виробники використовують різні продвинуті і недуже контролери, які помітно збільшують вартість, а також швидкість і строк експлуатації.

Про вендора

Для тих хто не зустрічався із таким виробником, як Patriot Memory, скажу кілька хороших слів на їх адресу. Компанія з 1985 року є одним з лідируючих американських виробників модулів пам’яті. За досить чималий час існування компанія завоювала високу репутацію завдяки якісній продукції. Думаю, хто хоче ознайомитись із усім спектром продукції компанії, зможе запитати у всезнаючого гугла.

Упаковка і комплект поставки

Нічого цікавого у звичайному пластиковому блістері нема, єдине, що привертає увагу це напис: Ultra High Read Speed 200x. Таке маркування зустрічається на багатьох флешках, а для його розшифрування слід пам’ятати просту формулу, що 1х=150Кбіт/с. Звідси ми отримуємо, що максимальна швидкість читання складає 30Мб/с.

В комплект поставки, крім самої флешки, входить екранований подовжувач USB і шнурок на шию. Загалом досить стандартний набір аксесуарів.

Зовнішній вигляд і характеристики

Флешка виконана в чорних тонах, лише написи Patriot XT і об’єм флешки, який складає 16 Gb виконані в червоному кольорі. Корпус повністю виконаний із м’якої гуми, яка виконує протиударну і водозахисну дію. З життя можу сказати, що флешка пережила купання в пральній машинці і навіть наступання ногою, що ніяк не позначилось на функціонуванні. Ще однією із переваг такого корпусу, на відміну матового чи ще гірше глянцевого пластику, те що на ньому не помітні ніякі царапини чи відбитки пальців, за кілька років використання флешка має вигляд як нова. Габарити флешки складають 72,7 x 19,9 x 12,0 мм, а вага складає 14,9 грамів. Світлова індикація виконана у вигляді синього світлодіоду.

З самого початку флешка відформатована у файлову систему FAT32, але зважаючи на обмеження даної файлової системи, а саме розмір файлу не може перевищувати 4Гб, а об’єм накопичувача цілих 16Гб(реальний 14,9Гб), то доцільніше відформатувати її в NTFS, щоб не витрачати час на розбивання файлів на менші шматки. Якщо у вас стоїть Windows Vista чи 7, то ніяких проблем не повинно виникнути, але якщо у вас ХР, так як і у мене, то потрібно провести деякі маніпуляції. Заходимо в “Диспетчер устройств” і в розділі “Дисковые устройства” знаходимо Patriot Memory USB Device, клацаємо ПКМ і вибираємо “свойства”, а там в розділі “Политика” вибираєм пункт «Оптимизировать для выполнения». Тепер можна форматувати, але після цього бажано повернути налаштування на місце і використовувати безпечне видалення пристрою із роз’єму для убезпечення себе від пошкодження флешки, як говориться – “Береженого Бог береже”.

Для діагностики внутрішніх характеристик, а саме VID і PID та назву контролера, я використовував утиліти CheckUDisk і ChipGenius. Отримані данні можна використати для пошуку інформації про швидкісні характеристики, а в разі збою флешки і необхідної утиліти для перепрошивки контролера.

Згідно данних діагностичних утиліт даний екземпляр має Vid_13fe&Pid_3100 і серійний номер 079317AF08c8, а установлений контролер пам’яті виробництва phison відноситься до партії номер: PS2232. Також утиліти підтверджують виробника, а саме Patriot Memory і ревізію — PMAP. В разі збою флешки, коли не форматуються, можна використати низькорівневе форматування за допомогою фірмової утиліти Formatter, але виробник рекомендує її використовувати лише в крайньому разі.

Тестування

Тестовий стенд

 Процесор: Pentium Dual-Core E5200(3,33ГГц: 333*10 при V=1.36)

 Кулер: Cooler Master Hyper TX3;

 Материнська плата:Gigabyte G33M-S2;

 Пам’ять: 3GB Hynix PC6400 (889МГц при таймінгах 5-5-5-18);

 Жорсткий диск:400GB Samsung HD403LJ 16MB 7200rpm;

 Блок живлення:ATX High Power HP500-A12S V2.2;

 Операційна система:Windows XP SP3 x86;

Тестування флеш-накопичувачів здійснювалось за допомогою утиліти CrystalDiskMark, яка має тести послідовного і випадкового читання і запису різними блоками. CrystalDiskMark дуже проста у використанні і абсолютно безкоштовна, тому такі тести може провести кожен з вас самостійно. Випробувальний розмір брався у 100Мб. Запис і читання здіснювались блоками по: 4Кб, 512Кб, 1024Кб. Отримувані результати близькі до реальних умов. Кожен тест проганявся тричі для мінімізації похибки вимірювання. Тести проводились як і FAT32 так і файловій системі NTFS.

При тестах, коли флешка відформатована в FAT32, де розмір файлу складає 1024Кб, ми бачимо, що виробник навіть применшив швидкісні характеристики накопичувача, бо в тесті читання замість заявлених 30Мб ми бачимо швидкість 32Мб/с, а швидкість запису склада трохи більше 17Мб/с. Чудові результати.

Тепер подивимся як флешка поведе себе після переходу з FAT32 в NTFS. Отримані результати дещо здивували тим, що читання впало недуже значно, а от запис з 17Мб/с знизився до 10Мб/с.

Але хочу зробити деяке доповнення, що при копіюванні реальних файлів, використовуючи зручний файловий менеджер TotalCmd, було помічено, що швидкість підіймається і до 16Мб/с, тому не слід передчасно засмучуватись.

Висновки

Сучасні флешки це уже давно не просто носій інформації, а й стильний аксесуар. Флешка Patriot Xporter XT Boost 16 Gb має надійний прогумований корпус, що захищає її від води і ударів, а також на ньому зовсім не видно подряпин і відбитків пальців. Отримані результати тестів говорять нам про чудові швидкісні характеристики накопичувача. Звісно, можливий варіант, що флешки різних партій будуть відрізнятись швидкісними характеристиками, але наврядчи кардинально в гірший бік. Всім користувачам потрібно звертати увагу не лише на зовнішній вигляд і об’єм флешки, а й на головну їх характеристику – швидкість обміну даних, а для зовсім допитливих і кількість циклів на відмову. Та і за кілька років експлуатації не було жодного випадку виникнення несправностей. За данними сайту hotline середня ціна на флешку складає 297грн, можна пошукати і дешевше. У серії Xporter XT Boost є флешки об’ємом від 4Гб і до 32Гб, так що кожен зможе вибрати скільки саме йому потрібно. Якщо вам потрібна надійна, стильна і швидкісна флешка, то сміливо можна рекомендувати накопичувач Patriot Xporter XT Boost 16 Gb, який не розчарує 🙂 .

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.