Комори держави, або он-лайнові дошки оголошень

 | 15.44

Шопінг в Інтернеті став уже звичайною буденною справою. При пошуку будь-якого товару ми відразу звертаємось до Всесвітньої мережі. А як же бути, якщо ми самі хочемо продати щось? Де розмістити оголошення? Чи варто платити за нього? Про ці та інші питання піде далі мова в даному матеріалі.

Після чергової інвентаризації ви знайшли речі, чи товари, які вам уже не потрібні, але шкода їх викидати чи нікому подарувати. Або просто є щось, що можна продати. Чи не вистачає на купівлю нового девайсу і в силу різних причин, або просто ви вважаєте недоцільним купувати його новим. То можна звернути свою увагу на товари, які були у використанні (б/в).

В епоху цифрових технологій розміщення звичайних паперових оголошень, являється анахронізмом 💡 . Тому краще пошукати спеціальні сайти(дошки оголошень), де можна розмістити оголошення, чи самому пошукати необхідні речі.

Умовно такі сайти можна розділити на універсальні, тобто такі, на яких можна знайти від домашніх улюбленців до літаків та будинків. І спеціалізовані, тобто на них розміщенні оголошення лише з конкретним видом товару, наприклад різного роду транспорт (машини, мотоцикли, велосипеди, спецтехніка і т.д.). А тепер поговоримо детальніше і конкретніше про кожну категорію.

Універсальні

В свій час, я познайомився із сайтом emarket.ua, на якому зараз більше мільйона оголошень з усіх куточків нашої країни. Вибравши регіон і потрібну вам категорію (транспорт, побутова електроніка, товари для дому та інші) і потрібно під категорію (мотоцикли, ПК, мобільні телефони та інші) можна почати пошук привабливого оголошення. Присутня тут можливість сортування як за датою подачі оголошення, так і за наростанням чи спаданням ціни. Також можна, в лівому верхньому куті, задати назву товару і натиснувши знайти, отримати результати пошуку. Знайти можна, майже, все від товарів і послуг, до нової роботи.

Більшість оголошень мають фото товару і короткий його опис із основними характеристиками і властивостями. Також указані основні координати продавця, такі як: мобільний телефон, електронна пошта, icq. Це зручно тим, що можна відразу зателефонувати чи написати продавцю і запитати додаткову інформацію, яка вас цікавить і що не менш важливо – поторгуватися 😉 .

Також до таких сайтів можна віднести torg.ua, який надзвичайно схожий на попередній, але з іншою кольоровою гамою. Нічого нового, в порівнянні з emarket.ua нема, але є особливість, яка мені запам’яталась. При пошуці в Київській області, сайт не включає до цього регіону Київ, що дуже дивно. А в цілому можна сміливо шукати і розміщувати необхідне оголошення.

Ще один універсальний ресурс, на якому багато оголошень і велика кількість відвідувачів, slando.com.ua. Все вище сказане, також справедливе і для цього ресурсу. Його особливістю являється те, що він автоматично підіймає старі оголошення на верх по даті, навіть якщо вони уже неактуальні.

Чим добре, такі універсальні ресурси, що не відвідуючи величезної кількості сайтів, можна знайти все необхідне. Навіть не купуючи, а просто обмінявши на щось інше, або подарувати чи прийняти в дарунок.

Спеціалізовані

Так вийшло, що останнім часом я захоплююсь, крім цифрових технологій і мотоциклами, тому далі піде мова про ресурси, де можна знайти і розмістити оголошення про різного роду транспортні засоби.

Досить великим таким ресурсом являється auto.ria.ua. Сайт має досить красивий і стильний дизайн і зручний пошук. Вибравши потрібний вам вид транспорту(легкові авто, мотоцикли, спецтехніка, вантажні і т.д) ми вибираємо регіон і ціна, яка цікавить. Якщо ви вибрали долари, а ціна в оголошенні вказана в гривнях, то сайт автоматично її переводить згідно діючого курсу. Можна налаштувати кількість оголошень, що буде виводитись на одній сторінці чи показувати ті, в яких присутні фотографії. А також багато таких параметрів пошуку, як: рік випуску, пробіг, об’єм двигуна, наявність документів і інше.

Безперечно до таких ресурсів можна віднести avtobazar.ua. Все вище сказане відноситься і до автобазару. Зручний і стильний дизайн, детальний пошук і щоденні оновлення. На обох сайтах крім самого транспорту можна знайти безліч запчастин і розхідних матеріалів. Також можна знайти найближчі автомайстерні і страхові агентства, або просто почитати новини. Зручним є також можливість підписатися на оголошення заданого діапазону пошуку. Не потрібно заходити кожного разу на сайт і шукати, а просто відкриваємо пошту і отримуємо оголошення, які мають нас зацікавити.

Ще одним таким сайтом являється rstcars.com. Досить великий авторинок (більше 400000 оголошень), на якому можна знайти, як б/в так і нові авто, салони, сто, запчастини та інше.

Як розмістити, а потім прибрати оголошення ❓

Все надзвичайно просто і абсолютно безкоштовно. Зайшовши на необхідний сайт, знаходимо значок – “Подать объявление”. Потім пройти процедуру реєстрації, вказавши свої данні (іноді лише електронну пошту, ім’я, але може бути і більше). Вибираємо розділ де хочемо розмістити оголошення, вказуємо назву оголошення (наприклад: продам BMW 1000RR, до речі найшвидший мотоцикл), розписуємо технічні характеристики та інші особливості. Для кращого сприйняття, бажано додати фото, а ще краще і відео. Вказуємо ціну, або бажання обміну. А на emarket.ua можливо також роздрукувати ваше оголошення, якщо ви хочете його десь розклеїти.

Залишаємо контактну інформацію і розміщуємо оголошення. В деяких випадках вам прийде повідомлення на електронну пошту для активації оголошення, або просто воно з’явиться через деякий час (не більше двох годин) у списках.

Також присутня можливість преміум і віповських оголошень за певну суму коштів. Тобто ваше оголошення може виводитись при будь якому варіанті пошуку чи завжди бути першим у списку. Коштувати таке задоволення може по-різному, так на torg.ua преміум оголошення коштує 30грн, але воно зовсім необов’язкове. Наприклад, на emarket.ua є можливість раз на тиждень поновити ваше оголошення, тим самим підняти його у списках.

Прибрати оголошення дуже просто зайшовши під своїм профілем на сайт, або відкрити посилання, що приходило вам на пошту і відмітити, що оголошення уже неактуальне. Так все просто і досить швидко.

Обережно аферисти

Хоча більшість оголошень – це звичайні люди, але зустрічаються і аферисти, які хочуть на вас нажитися. Тому у таких справах потрібно бути уважним і обережним, як говориться: довіряй, але перевіряй.

Так, наприклад, зловмисники працюють за такою схемою: просять продавця, через контактну форму сайту, зв’язатися з ними не по телефону чи електронній пошті, а через профіль в соціальних мережах. Далі пропонується перейти по посиланню, звідки потрібно відправити особисте повідомлення “покупцю”(аферисту). При спробі відправити повідомлення вас попросять ввести номер на котрий надійде код активації. Потім в інструкції буде сказано, що потрібно відправити код на короткий номер XXXX. Якщо ви це зробите, то з вашого рахунку будуть зняті кошти.

Ще варто зважати на людський фактор, що продавець може також приховати, навмисно чи ненароком, якусь важливу інформацію про товар. Тому потрібно детально розбиратися у даному питанні. Якщо самі не можете, то краще попрохати когось із друзів чи знайомих, якщо це в їх компетенції. А ще краще домовитись, в разі виявлення несправностей чи дефектів, про мані бек (повернення грошей).

Власний досвід із життя

Особисто мені доводилось, купувати так і продавати. Але все попорядку. Шукав я собі мобільний телефон, бажано було смартфон, а також на базі Simbian OS. Прикинувши, було вирішено купувати Nokia N73ME. На emarket.ua було відібрано декілька моделей за ціною і станом. Зателефонувавши всім , було відібрано один і домовлено про зустріч. Зустрівшись я перевірив телефон на справність усіх функцій, а також отримавши документи, придбав його і уже два роки успішно користуюсь.

Одного разу, товариш попрохав знайти йому б/в відеокарту. Просканувавши ряд оголошень було відібрано таку, що задовольняла по всім вимогам. Добре, що в продавця можна було перевірити її в тестах(3D Mark , Fur Mark) і все було добре.

Одногрупнику купували ПК на torg.ua , після закриття офісу, досить дешево. Типічна офісна машинка, але після встановлення дискретної відеокарти і додаткової оперативної пам’яті – ми отримали початковий ігровий комп’ютер.

Нещодавно купував глушники на свою Яву 638-05, на auto.ria.ua, досить задоволений. Та ще низку деталей.

Доводилось продавати мотоцикла( ІЖ Планета 3) і мопеда( Карпати Спорт 2), розміщував оголошення на всіх сайтах. За 3-4 дні були продані, бо продавались за адекватну ціну.

Висновки

Ну от і на цьому можна зупинитися. Звісно можна знайти багато таких сайтів де можна розмістити оголошення, або купити товари б/в. Але в основному вони мають невелику кількість оголошень, значить і мало відвідувачів.

Тому варто, в першу чергу, звертати увагу на великі сайти, тоді збільшується ймовірність знайти все потрібне, або швидко продати уже непотрібне. Для успішної продажі чи купівлі все одно доведеться про шерстить чимало сайті, а даний матеріал допоможе вам з яких варто почати.

Слід пам’ятати і про не чистих на руку людей, що потрібно бути дуже обережним і перевіряти усі можливі варіанти, щоб в майбутньому залишитись задоволеним купівлею чи продажем. Лише після детального вивчення товару платити гроші, а ще краще домовитись з продавцем про мані бек(повернення грошей) у разі необхідності.

***

Вдалих вам купівлі-продажу 😉 .

З наступаючими Новорічними Св’ятами, дорогі читачі 🙂

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.