Процесорний кулер Hyper TX3 – дешево і ефективно

 | 10.19

Назва Hyper TX3 викликає у мене асоціації з якимось термінатором, але це лише універсальний процесорний кулер відомої голандської фірми − Cooler Master. Даний кулер має досить компактні розміри і демократичну ціну, то ж перевіримо його ефективність.

Зовнішній вигляд і характеристики

Продається Hyper TX3 в прозорій пластиковій упаковці, що дає змогу покупцю оцінити зовнішній вигляд кулера не відкриваючи упаковки.Крізь упаковку видно саму башту і вентилятор. watermarkwatermarkНа упаковці розміщені основні характеристики.

В нижній частині упаковки знаходиться коробка з наступними аксесуарами: набір кріплень для LGA1156 / LGA775 і Socket 754/939/940/AM2/AM2+, чотири скоби для кріплення вентилятора, термопаста і інструкція користувача.

Жаль але в комплекті відсутні кріплення для LGA1366. Кулер має баштову структуру, яка в своєму складі має 42 алюмінієві пластинки пронизані на три мідні трубками. watermarkЙого розміри 90x51x139 мм , а вага складає всього 470г, що досить мало порівнюючи з параметрами “супер-кулерів”.

Теплові трубки для високоефективного переносу теплової енергії із зони нагрівання в більш прохолодну частину, що краще пристосована для охолодження за допомогою радіатора, безпосередньо мають контакт з тепло-розподільною крижкою процесора. Але дуже дивно, що вони мають досить велику відстань одна від одної, що зменшить ейективність башти на менших кристалах.

Охолодження башти виконує 92-міліметровий вентилятор з ШІМ регулюємою швидкістю в діапазоні 800-2800 об/хв. Вентилятор має на краях резинові вставки, що носить антивібраційну функцію. watermarkНа максимальних обертах вертушка видає дуже помітний гул, наврядче хтось захоче працювати в такому шумs

Кріплення вентилятора виконують скоби які встановлюються у відповідні пази. Так як в комплекті чотири скоби то можна встановити ще 92-міліметровий вентилятор,що дещо збільшить ефективнісь. watermarkЗаявлене максимальне TDP, з яким справиться кулер, складає 130Вт.

Перед установкою рекомендую заглянуть в інструкцію в якій по етапно описаний процес інсталяції, який виконується досить швидко без ніяких труднощів, хіба що при встановленні на материнську плату трохи заважає вентилятор. На платформі Intel кріблення здійснюється звищайними, як і боксової версії кулера, фіксаторами типу пуш-пін, прижим досить сильний, хоча краще коли є бекплейт(прижимна христовина із низу материнської плати), а на платформі AMD теж стандартний версія кріплення, як і у боксових варіантів — прижимний ричагом.

Тестовий стенд і особливості тестування

• Процесор: Pentium Dual-Core E5200;

• Кулер: Cooler Master Hyper TX3;

• Материнська плата:Gigabyte G33M-S2;

• Пам’ять:2х1GB Apacer&Hynix PC6400(800МГц при таймінгах5-5-5-18);

• Жорсткий диск:400GB Samsung HD403LJ 16MB 7200rpm;

• Блок живлення:ATX High Power HP500-A12S V2.2;

• Операційна система:Windows XP SP3 x86;

• Відеокарта:1024MB RadeOn HD4850 Palit Sonic;

• Драйвер відеокарти Radeon:Catalyst 9.9;

Процесор працював в наступних режимах:

Pentium E5200@2,5 GHz (12,5*200) Vcore під навантаженням 1,2В;

Pentium E5200@3,3 GHz (11*300) Vcore під навантаженням 1,36В;

Pentium E5200@3,6 GHz (12*300) Vcore під навантаженням 1,42В;

Тестування проводилось в закритому корпусі і при відключених корпусних кулерах. На момент тестування температура в приміщенні складала 21-22°С. Енергозберігаючі технології EIST і C1E були відключені.Заміри температури здійснювались за допомогою програми Core Temp.Оберти вентилятора виставлені в положення Auto. watermarkНавантаження створювалось силами: 3DMark06 – дефолтні налаштування, Prime95 – тест Small FFT.

В офісному режимі фіксувалась температура після 10 хвилин простою.Максимальна температура склала 44°С, досить непоганий результат.

3DMark06 зміг прогріти процесор до 62°С. Температура нормальна для довгого життя процесора навіть на частоті 3,6 ГГц.

В тесті Small FFT, який працював 30хв, температура досягла рівня 68°С, що уже гаряче, але до критичної температури не дотягнули,яка складає 74.1°С. Кулер видає дуже помітний шум.

Висновок

На наших теренах цей “малюк” коштує в середньому 26 доларів. За такі гроші кулер Hyper TX3 справиться з охолодженням процесорів, середнього і бюджетного цінового діапазону, навіть в режимі розгону досить непогано. Ця модель припаде до душі власникам компактних систем, як альтернатива боксовому кулеру. Даний кулер досить непогано справляється навіть і з гарячим норовом Core i7, з цього приводу пропоную цікавий матеріал . Кілька моментів, що несподобались, то це занадто віддалене розташування теплових трубок, бо продуктивність могла б бути ще вищою. Шумність штатної вертушки на максимальних обретах і прості кріплення кулера — для збільшення прижимної сили можна використувувати бекплейт і гвинти.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.