Рятувальна операція — “Антивірус”

 | 22.19

Кожен свідомий користувач, який хоче захистити свій компютер і свої нерви, має використовувати антивірус і це не рекомендація, а аксіома. Якщо ви не можете дозволити собі купити антивірус, то в нагоді стануть досить непогані безкоштовні версії( Avast, Avira і тд.). Але навіть найдорожчий антивірус не може дати гарантії 100% захисту від різного роду “нечисті”(трояни, черви і тд.).

В наш швидкоплинний час, коли все дуже швидко розвивається і змінюється, кількість програм-шкідників збільшується у геометричній прогресії. Сучасні віруси не тільки обходять і блокують роботу антивірусів, але й призводять до неможливості запуску операційної системи. З впевненістю можна сказати, що в житті кожного користувача були такі випадки, ніби і недуже складна ситуація, але нерви може попсувати. Якщо ви звикли бекапить, час від часу, то ніяких труднощів не повинно виникнуть. А якщо ні? Звісно, можна преустановить нову ОС, але ж це дрогоцінний час. Чи взяти вінчестер і підключивши до іншого ПК просканувать на віруси. Але, якщо нема такої можливості чи просто нема бажання цим займатися, то є ще інші варіанти виходу з ситуації, один з яких ми розглянемо.

Live CD

Live CD — назва версії операційної системи, яка не вимагає установки на вінчестер, а для її запуску потрібно лише вставити у привід CD-ROM диск з операційною системою і налаштувати в BIOS завантаження з CD-ROM, після чого перезавантажити комп’ютер.

Система завантажиться з CD, що містить Live-CD. Особливість Live-CD — відсутність необхідності в жорсткому диску, можливість запуску ОС на комп’ютері без попередньої установки на вінчестер. На одному диску може міститися ОС, графічна оболонка (KDE, Gnome тощо), набір програм, наприклад офісний пакет OpenOffice.org, музичний плеєр, відеоплеєр, графічний редактор GIMP й інші програми, які можуть знадобитися користувачеві.

Існують Live-CD різного призначення і обсягу. Наприклад, дистрибутив KNOPPIX призначений для ознайомлення з Linux, для використання і роботи з офісними документами, для прослуховування музики. Загалом, це Live-CD дистрибутив для дому й офісу. Knoppix займає близько 700 Мб, тобто один CD.

Існують також Live-CD, призначені тільки для відновлення операційної системи, наприклад після того, як були зіпсовані файли конфігурації ОС. Наприклад, для цього можна використовувати дистрибутив LNX-BBC (ftp://ftp.opennet.ru/pub/mini-cd/ — ссылка не работает. Прим. Робота,) , який займає близько 48 Мб і поміщається на CD формату візитної картки. На цьому диску вміщаються близько 1000 різноманітних утиліт, включаючи системні, які можна використовувати для відновлення системи.

Майже кожна сучасна операційна система може бути стартована з Live-CD — Лінукс, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, OpenSolaris, Windows, FreeDOS і тп.

Dr.Web LiveCD

Даний антивірусний комплект можна скачать безкоштовно з сайту Dr.Web .На сайті присутні версії, як для CD так і USB, в залежності, що вам зручніше. Скачавши ексешний файл, запускаєм установку, яка автоматично визначить носій, при цьому залишиться тільки натиснути «Создать Dr.Web LiveCD». Щоб стартувати із створеного LiveCD, необхідно змінити порядок завантаження в BIOSі, знайти пункт Boot і вибрати необхідний вам пристрій.

Програмний продукт Dr.Web LiveCD містить графічну оболонку з віконним інтерфейсом, аналогічну GUI ОС Linux, а також текстовий режим з підтримкою командної строки. Тому все легко і зрозуміло. При завантаженні Dr.Web LIVECD в графічному режимі автоматично буде запущений “Центр Управління Dr.Web для Linux”. За допомогою даного центру можна: просканувати систему, обновити антивірусні бази, продивитись звіти і тд. Крім основної функції – сканування на віруси, LiveCD має ряд інших можливостей.

Можна налаштувати мережу і за допомогою браузера Firefox вийти в інтернет, а за допомогою поштового клієнта Sylpheed відправити пошту. Також присутній файловий менеджер Midnight Commander, який допоможе скопіювати всю важливу інформацію в безпечне місце.

І на останок

Якщо уже і так сталося, що система відмовляється стартувати, то тут нема нічого страшного. Головне у цьому випадку не панікувати і не робити з цього трагедію, а просто вирішити цю проблему, як і багато інших. Бо навіть з самої складної ситуації можна знайти вихід, якщо знати, що робити, бо як відомо, знання це – сила. В даній ситуації нам допоможуть змінні носії у вигляді LiveCD. Для таких цілей, крім розглянутих варіантів, є також: Avira AntiVir Rescue Systemi Kaspersky Rescure Disk 10 . Успіхів у боротьбі із програмами-шкідниками. 🙂

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.