BMW представила на CES 2023 концепт-кари з функцією хамелеона, емодзі та проекцією на все лобове скло

 | 10.00

BMW Vision Dee

BMW представила на CES 2023 одразу два концепт-кари під загальною назвою i Vision Dee. Dee у назві означає Digital Emotional Experience.

Обидва автомобілі вміють змінювати колір. Цю технологію компанія вперше показала на минулорічній виставці. Тоді кросовер iX M60 міг змінювати колір кузова в межах певних відтінків.

BMW Vision Dee

В одному з автомобілів кузов і колісні диски розділені на 240 незалежних сегментів, які можуть бути пофарбовані в один із 32 різних кольорів.

BMW Vision Dee

Друга машина має ще одну цікаву особливість, окрім функції хамелеона. Вона вміє фізично змінювати область навколо фар і решітку радіатора. Це дає змогу автомобілю імітувати людське обличчя. BMW навчив i Vision Dee висловлювати щастя, роздратування або демонструвати зосередженість.

BMW Vision Dee

i Vision Dee отримав проєкційний дисплей, який захоплює все вітрове скло і переходить на бічні стекла. Він відображає інформацію про стан машини, повідомляє про обстановку на дорозі та має кілька цифрових аватарів, які можуть взаємодіяти з водієм.

Для керуванням  дисплеєм передбачена проекційна панель. Водієві пропонується кілька варіантів відображення цифрового контенту. Базовий рівень передбачає виведення тільки ключової інформації. На «максимальному» рівні водій зможе зануритися у віртуальний світ. Ймовірно, такий режим буде доступний тільки тоді, коли автомобіль стоїть на місці.

BMW Vision Dee залишиться на рівні концепт-кара, але деякі рішення будуть використовуватися в серійних автомобілях. Наприклад, проекційна панель на все вітрове скло з’явиться через 2 роки.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.