Counterpoint Research: поставки ноутбуків падають, але доля ARM швидко зростає. До 2025 року на них буде чверть моделей

 | 08.00

Apple MacBook Air

За даними звіту Counterpoint Research, поставки ПК у 2022 році скоротилися порівняно з попередніми роками і як очікується, знизяться ще більше у 2023 році. А от продаж ноутбуків на базі процесорів ARM зріс і їх очікує подальше зростання.

Серед ноутбуків на ARM домінує компанія Apple з часткою 90%. Оскільки MediaTek і Qualcomm представлять наступного року свої новітні ARM-системи для портативних комп’ютерів з Windows, частка ARM-процесорів зросте і, за прогнозами, досягне 25% ноутбуків до 2027 року.

У той час як ринок традиційних ПК скоротився на 28,1% у четвертому кварталі 2022 року, постачання комп’ютерів Apple скоротилися лише на 2,1%. Поставки MacBook склали 9,8% від загального обсягу.

З огляду на увагу Apple до ноутбуків, а також стійкий попит на Chromebook на базі ARM, 13% мобільних ПК, проданих торік, мали SoC на базі ARM. За прогнозами аналітиків, цього року частка ноутбуків з Arm зросте до 15%.

Міграція мобільних комп’ютерів на Arm із процесорів x86 прискориться. В результаті частка ноутбуків на базі Arm зросте до 21% вже 2025 року, а потім до 25% 2027 року, прогнозує Counterpoint.

AMD та Intel також не збираються стояти на місці. Intel заявляє, що орієнтовані на ноутбуки однокристальні системи Lunar Lake з багатошаровим дизайном і новою мікроархітектурою забезпечать чипам компанії лідерство по продуктивності на ватт.

arm cpunterpoint 2027

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.